Pravidla

andtom
29.5.2007 14:12
Někteří tvrdí že kněz (cleric) je dokonce silnější než válečník na vrcholu svých sil ... je tomu skutečně tak? Nebo je to jen cápek co máchá s palicí a sem tam někoho vyléčí.
Autorská citace #21
31.5.2007 09:45 - Alnag
Horacio: No koukám, že u tebe "přespříliš silné povolání kněze" fakt nehrozí. :-)) Chudák Ebon.
Nejde o to, že se kouzla modifikují, ale pokud jich nedostává objemově stejně (což jak jsem pochopil nedostává, neb je musí nacházet), tak to je na tom evidentně hůř než by byl "standardní pravidlový" kněz.
Autorská citace #22
31.5.2007 10:10 - Horacio
Alnag: U mě jsou na tom všichni hůř :-) Vůbec se mě neptej, co provádím kouzelníkům :-)) ...ale hůř jsou na tom i NPC.
Přespříliš silný kněz podle tohoto článku teda asi u nás nehrozí. Jednu velkou výhodu, kterou pravidla (aspoň ta, která mám doma) moc nezmiňují ale má, a to je zázemí. Už od prvního levelu má kněz spoustu mocných kámošů, kteří se ho zastanou!
P.S. Jako kněz nemusí kouzla nacházet, dostává je automaticky - dokonce i u mě :-)
Autorská citace #23
31.5.2007 10:29 - andtom
Ten článek byl má prvotina a byl sepsán ještě pro Alnagův Bazilišek, to datum zde u článku je datum převodu, nikoli napsání. V tu dobu se na nějakých diskusích řešilo, že třeťoediční kněz je moc silný, tak na základě toho jsme to napsal. Proto ten článek vypadá jako by řešil vykopávkový problém :)
Horacio, Ebon Hand: Líbí se mi, jaké úpravy provádíte a že je vůbec děláte - že z toho nemáte kopřivku :)
Autorská citace #24
31.5.2007 10:34 - Dalcor
Hele Ebone v Players Option Comabt and Tactics se rozlišuje specializace i pro Multiclassy - míst +1/+2 což je normální specializace dostaneš jen +1/+0
Autorská citace #25
31.5.2007 14:23 - Rytíř
Ebon + Horacio: Ještě by mě zajímalo, jak rozeznáváte "bojového kněze" :) popisem povahy anebo schopnostma? Anebo jen doménama? Ono je to přece jenom poněkud ošemetné... pokud jste zvyklí na určitý styl hry a postav, tak se úpravy dělají celkem snadno, ale má zkušenost je taková, že se snadno přestřelí moc a to co je oblíbené hráči se omezí příliš.. pak se dá pauza nebo přijde jinej hráč, vytasí se jiná kombinace a tvůrci home rules se chytají za nos, že jim to zase skřípe! :)
Autorská citace #26
31.5.2007 17:17 - Horacio
Rytíř: Bojového kněze rozeznáme vod voka, a to především podle toho, jestli umí bojovat :-) Takže umí-li užívat solidní zbraň a kovovou zbroj, je jasně bojový a s léčením má utrum. A ano, určitě se dá vynalézt výjimka, nic proti tomu nemám - ale všechno něco stojí :-)
Jinak house rules nijak nesepisujem, jen se dohodnem. Pokus se nějaké přestane hodit, jde nelítostně z domu a je z něj homeless rule :-) imho pokud něco skřípe, nebývá to kvůli pravidlům :-)
Autorská citace #27
1.6.2007 08:51 - andtom
Horacio: Z Tebe a Ebona čiší totálně pohodový přístup ke hře. Lidi, vás musím poznat, s váma musí být čistá radost hrát nebo pokecat :)
Autorská citace #28
1.6.2007 09:43 - Horacio
Andtom: Oh, díky :-) Je to sice OT, ale taky bych uvítal nějaký aspoň malý srazík - je tu celkově fakt pohodový pokec :-) chvála triu!
Autorská citace #29
1.6.2007 14:41 - Ebon Hand
Zdar lidičky.

K těm kouzlům, včera jsem se díval na jednoho svého staršího kněze a je pravda, že kouzel moc neměl. Ale ani mě to moc netrápí, hrajeme LOW MAGIC. Do teď si pamatuji jednou nevydařenou scénu, kdy tři postavy metaly kouzla v nevelké šarvátce a vůbec se mi to nelíbilo.. Každopádně ta postava má tak tři kouzla na úrovni tři a víš (4 + 5, pak dobrovolně umřela..) Ale zase jsem si kouzla vymýšleli sami, takže dělali, to co jsem chtěl.

2Andtom, já jsem to i tak chápal, že to je 3e :-) My jsme zabrzdili v 2e a nemáme potřebu to měnit. Hra není o systému, ale o prožitku..

A můj kněz je tak silný, jak se zrovna cítí silný v kramflecích. Možná zkusím sepsat CV toho již zemřelého včetně vybavení a zážitků, stejně už to dlouho plánuji a mám k tomu obrovské množství pokladů. Aby se vám slovutným diskutérum dalo nastínit, jak to "vaříme u nás".

2Andtom: Též děkuji za pochvalu. Myslím, že to bereme v poho, číslíčka u postavy mě neberou.. :-))

Asi to bude chtít nějaký srazík DDvacky! :-)
Autorská citace #30
1.6.2007 15:08 - Rytíř
zdar chlape :)
ad srazík, no pár podobných náznaků už tu bylo.. a nebyl bych proti. ;) Základ je vážně chtít! A tahle partička věřim, že bude velmi veselá :)) Takže, kdy a kde? :) Příp. to můžem probírat v Akcích
Jinak ad pohodová atmoška tady - já jsme s ní také velmi psokojen :) Ale doneslo se mi k uchu, že ne každému vyhovuje. Dokonce prý byli i tací, co prohlásili, že u nás nic nepíšou právě PROTO, jak akurátní a korektní diskuze se zde vedou! No vyrazilo mi to trochu dech.. :)))
Autorská citace #31
1.6.2007 15:09 - Alnag
Sraz d20ky bych udělal rád, ale bavme se o tom pls. v akcích...
Tj. zde D20 sraz
V diskusi o kněžích se jinak nenechte rušit.
Autorská citace #32
1.6.2007 15:46 - Rytíř
Když se teda vrátím k tomu knězi: nehrál jsem ho moc taky i proto, že mam pocit, že snadno může dojít k jistým... kolizím až záměnám, když budu za něj hrát moc přesvědčivě. Jde o to, že máme v grupě hodně věřící, křesťany. Vlastně teď už jen křesťanku. A samozřejmě se nechceme jejich víry nijak dotknout.. což mam takovou nějakou napůl podvědomou obavu, že by se snadno mohlo stát. Máte s tim někdo podobnou zkušenost?
Autorská citace #33
1.6.2007 15:58 - andtom
Rytíř: Myslím, že pokud je použitý ve hře polyteizmus, tak by křesťané neměli mít problém. Vždyť ani při čtení řeckých bájí se žádný normální křesťan (byť silně věřící) nemůže namíchnout, pobaví se stejně jako ateista. A příběh v RPG je blíž řeckým bájím než skutečnosti. Možná je dobré si toto říct na začátku hry.
S monoteizmem však křesťané mohou mít vážný problém.
Autorská citace #34
1.6.2007 16:17 - Vannax
Nedávno jsem si zběžně četl rozhovor s jedním člověkem, který je klerikem. Ne ve hře, ale normálně v běžném životě. Hraje RPG se svými kolegy z řádu a naprosto si to užívají stejně jako běžný lidi. Není pro ně problém hrát bojovníka, vraha nebo i jakoukoli jinou postavu. Když to berou jako hru, tak pro ně není ani problém mezi jejich vírou a vírou, kterou mají vyznávat ve hře, i kdyby byla naprosto opačná vůči jejich.
Naopak lidi z jeho okolí, kteří nejsou v řádu a vědí, že hraje RPG, mají dost často trochu předsudky stylu: "Hm, tak to asi hraješ jenom za kleriky, co?"
Autorská citace #35
1.6.2007 17:30 - Alek
Já měl vždycky trochu jinou obavu, a to že bych to naopak měl tendenci zlehčit (mám problém->postim se, pomodlim se a jedem dál...;)), prostě že bych to zahrát neuměl, jelikož mi víra v boha nic neříká. Vlastně je to stejný jako důvod, proč jsem nikdy nehrál za ženskou - teda ne že by mi ženy nic neříkali, ale nemám na to asi odvahu. ;) Jediný na co se už delší dobu chystám, je trpasličí válečnej kněz, tam bych se nebál, oni tu víru berou v mejch očích tak nějak volnějc...
Autorská citace #36
1.6.2007 20:35 - wraiths
Alek: no volneji asi ne, ale trosku jinak myslim u nich je vira takova jaksi "surova".
Autorská citace #37
1.6.2007 20:39 - Alek
jo, "surová" je lepší, je mi prostě nějako bližší, není to tak o tom vykoupení a otčenáších...a hlavně se mi strašně líbí jejich "nebe", který si představuju jako jednu nepřetržitou chlastačku s Moradinem ;)
Autorská citace #38
1.6.2007 20:47 - wraiths
Alek: se divim ze uz davno Trpose nehrajes...:-) snad ti ho nejak Rytir nerozmluvil.a mas pravdu ja si to taky tak nejak predstavuji...jako ze ti jeste da Moradin poradnou herdu za to ze se modlis, misto aby jsi hnal trpose sveho klanu vepredu do bitvy...:-). jinak kdyz jsem se jednou bavil s Rytirem a ptal se ho zdali je u Vas feath "dive strike" tak jeho odpoved byla kdo by si to bral :-)).

elfky maj "cary" my mame svaly....:-))
Autorská citace #39
1.6.2007 20:57 - Alek
wraiths: No já ho onehdá u Rytíře hrál (i když teda ne kněze), ale už je to strašně dávno a ta grupa se pak rozpadla. A od ty doby hrajem postavy, ktery docela přežívaj a šplhaj se na dohled epickejm úrovnim, tak nebyla příležitost na změnu. Rytíř mi ho určo nerozmlouval, a věřim, že i na divine strike bychom se dohodli. ;))
Autorská citace #40
1.6.2007 22:38 - Rytíř
Chápu, že křesťanům nevadí Dnd koncept bohů a magie. Mě jde přímo o hraní nábožně orientované postavy - když ve hře vykřikuju: "Bože dej mi sílu!" Když se modlim nebo když mluvim o svym bohu, tak je to samozřejmě pro mě ten jediný Bůh.. a to hodně v tom slovním projevu evokuje klasického věřícího dnešní doby. Navíc člověk jen těžko odolává různým vtipným narážkám na inkvizici, křížový výpravy, a jiný propriety křesťanský církve, což taky samozřejmě může vyvolávat potencionálně nějaký nepatřičný asociace a odezvy...
On nikdy žádnej problém nebyl, spíš že je člověk tak nějak víc ve střehu a byl to jeden z důvodů, proč moje nejnovější postava není kněz, i když mě to dost lákalo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097171068191528 secREMOTE_IP: 3.138.138.144