Produkty

19.1.2022 08:29 - malkav
A co je špatného na tom, co píše? Musí mít všichni stejný vkus a očekávání? :) Samozřejmě vždy je možnost nad jakýmkoliv takovým negativním příspěvkem jen ohrnout nos, popřípadě označit člověka za fanatika nebo hatera. Nebo si prostě připustit, že jsou tu pořád lidi, kteří hrají DrD 1.5 nebo dokonce Monopoly a je to jejich preference. Tenhle týpek (podle příspěvku) čekal více překlad a méně modifikací ... tfuj to je ale blbec.
19.1.2022 08:55 - Corny
Samozřejmě, že každý nemusí mít stejný vkus. Někomu se může líbit tamto, někomu zase tamhleto. Na druhou stranu stejné principy, z kterých vychází, že má každý právo na to mít na věc vlastní názor, dávají ostatním právo na to ten názor odsoudit. Takže když už ctíme nárok na to svobodně se k něčemu vyjádřit, musíme chtě nechtě ctít i nárok na to to vyjádření pak poplivat ;) (obdobně jako svoboda slova či projevu s sebou chtě nechtě nese i to, že dotyčný musí nést případné následky tohoto projevu)
19.1.2022 09:03 - Log 1=0
Že je velmi negativní, ale ve skutečnosti není poznat, co mu vadí? (Nepíše nic o modifikacích, ale o slohu, tys z toho usoudil, že chce víc překlad - já to v tom nevidím. Což neznamená, že nemáš pravdu, jen ukazuje, že ta kritika je přes implicitní agresivitu dost vágní.)

A tím neříkám, že není naprosto v pořádku, že se někomu JaD "prostě nelíbí", jen ti vysvětluju, proč můžeme těžko udělat něco jiného než nad tím mávnout rukou.
19.1.2022 09:30 - malkav
Corny: Minul jsi pointu. On kritizuje produkt. A tady najednou vyskakují posměvačné příspěvky o někom z Budějc, který s tím nemá nic společného. Resp. má společné to, že má negativní postoj k JaD, nicméně z jiného důvodu.

Log 1=0: Vycházím z toho, že píše o bastardizaci a homebrew. Prostě to pro něj není dost DnD. Sirien může mít určitě pravdu, že je to trotl a tedy není třeba se tím zabývat (mávněte nad tím rukou). Já se jen pozastavuji nad tím, jak jsou odsouzeníhodni všichni ti, komu JaD nejsou po chuti :)
19.1.2022 09:32 - shari
malkav píše:
Já se jen pozastavuji nad tím, jak jsou odsouzeníhodni všichni ti, komu JaD nejsou po chuti :)

Kým? Kde se objevilo, že všichni takoví jsou odsouzeníhodni?
19.1.2022 09:52 - Corny
malkav: A já se pozastavuju zase nad tím, že se potřebuješ pozastavovat nad tím, že se nad něčím pozastavováním někdo pozastavuje :D
19.1.2022 10:00 - LokiB
Corny píše:
má každý právo na to mít na věc vlastní názor, dávají ostatním právo na to ten názor odsoudit.


Fuj. Styď se. Fuj.

Jinak bych si z té recenze nic nedělal. Prostě měl jiná očekávání, ta se nesplnila, je zpruzelej. To se bude stávat i dalším, tenhle měl potřebu to expresivně napsat, imho taková recenze velký dopad nemá. Takže pokývat hlavou a jít dál.
19.1.2022 10:58 - Šaman
malkav: Nejsem bojovník za JaD, ale dotyčná recenze je prostě jen potřeba si kopnout. Nepříliš chytře kopnout, protože sama recenze nepůsobí důvěryhodně bez ohledu na produkt kterého se týká. (Příliš agresivní tón, málo konkrétní kritiky - nevěřil bych jí ani kdyby to byla recenze na holicí strojek na Heurece. Zvlášť když je jinak mezi veskrze kladnými hodnoceními.)

Pán z Budějovic, kterého tu zmínil Jerson (nevím jestli v tomhle vlákně, ale běhm posledních dvou týdnů v některé diskuzi) měl zase nevalidní argumenty o zamlčování toho, že JaD jsou DnD5e.
Mít špatné informace, šířit nepravdivé informace a mít názor, to jsou dost rozdílné věci. Názor mít může každý, šířit nepravdivé informace může být i trestný čin.
19.1.2022 11:51 - sirien
Ach jo. Jak malý děti, fakt.
Můžete zkusit neřešit ublíženě každého jednoho hatera nebo blbce na kterýho kdy kde narazíte? Je to dost o ničem. Stejně jako hádka s jejich "užitečně" naivními obhájci.
19.1.2022 12:22 - malkav
Shari: Mrkni na příspěvky siriena (viz hateři, blbci a "užitečně" naivní obhájci).

Corny: Hele užij si to ... jsi tu na koni v hlavním názorovém proudu.

Šaman: Jako uznávám, že se recenzent asi potřeboval primárně projevit. A já si příště sednu na ruce, až budu mít potřebu projevit pozastavení nad projevy zdejších :D S Budějovickým pánem mluvil Jerson, neznám jeho přímá slova a mám tendenci pochybovat, že šlo o citace. Více v SZ ... nehodlám se tu patlat v tom, jestli je JaD rip-off, kompilát, inovativní překlad nebo originální tvorba. Kvalitu to má, hráče si to najde a koho to nebaví, sáhne po něčem jiném.

sirien: My dva se prostě lidsky nemáme šanci shodnout ...

Hádající se (?) naivní obhájce končí ... kdo považuje za důležité pokračovat, tak prosím do PM ;)
19.1.2022 12:27 - shari
malkav píše:
Shari: Mrkni na příspěvky siriena (viz hateři, blbci a "užitečně" naivní obhájci)

Chceš tvrdit, že jsi "jsou odsouzeníhodni všichni ti, komu JaD nejsou po chuti" předvídal ještě předtím, než to bylo napsáno?* O.o Wow, takový skill by se mohl hodit i jinde. :)

* teda napsáno to přímo nebylo, ty sis to implikoval z postu, co se objevil až po tom od tebe.
19.1.2022 12:34 - LokiB
Tak nějak doufám, že se přístup JaD týmu vůči kritice/hejtování bude lišit od toho, co předváděli DH a co zde bylo právem ostrakizováno.
Tedy že bude více racionality, a méně expresivních výrazů, které to celé dost snižují.
19.1.2022 13:03 - Slaan3sh
LokiB píše:
Tedy že bude více racionality, a méně expresivních výrazů, které to celé dost snižují.


Prosím jen to ne! :D :D Expresivně vyjadřované povrchní hejty od vedoucího konkurenčního produktu, který DH ani nečetl jsou naší nejlepší marketingovou zbraní ;) :D
19.1.2022 13:13 - Aegnor
malkav: já obvykle nemám problém vzít jakoukoliv kritiku a vytáhnout z toho něco užitečného pro JaD, nějak rozumně se k tomu vyjádřit a obecně respektovat každého úplně stejně. U toho Fionorova komentáře ale vůbec netuším odkud bych měl začít. A je to jediný komentář ohledně slohu a nevhodně přeložených termínů který jsem zahlédl. Tak jsem nad ním prozatím mávnul rukou - pokud takových komentářů zachytím víc, tak se nad tím zkusím trochu víc zamyslet.
19.1.2022 13:42 - Count
Ještě bych se vrátil s DM screenu.

Hraji s ním, ale je prázdný a všechny potřebné věci mám vytištěné na A4, které na něj věším z obou stran (části pravidel, příšery atd. Ze strany hráčů visí třeba papír s použitými jmény nebo místy).

Proto když se zasním jako Libuše, vidím stránku webovou, kde bych si mohl na virtuální A4 naskládat jednotlivé zde zmíněné sekce a vytisknout dle potřeby. Stejně tak by mohl každý hráč mít svůj arch s pro něj důležitými informacemi a každá stránka by byla opatřena vodoznakem JaD.
19.1.2022 13:55 - Aegnor
Count: díky, návrh přidávám k ostatním myšlenkám, co se nám sešli.
19.1.2022 14:39 - PetrH
Aegnor: mě by se třeba líbily různé před připravené postavy ala NPC, či takové ty vezmi a hraj deníky.... teda ne na DM Screen ale jako doplněk :)
19.1.2022 15:17 - Jerson
malkav píše:
S Budějovickým pánem mluvil Jerson, neznám jeho přímá slova a mám tendenci pochybovat, že šlo o citace.

Napsal jsem to hned po návratu domů právě proto, aby mi někdo za půl roku neřekl, že si to pamatuju blbě nebo že jsem si to přikrášlil. Můžeš sem přijet a zeptat se dotyčného sám, myslím že ti to rád řekne. Ostatně sis mohl přečíst, že Necromancerovi řekl něco dost podobného (aniž Necromancer věděl, že šlo o stejného člověka).
21.1.2022 11:04 - Winn32
@PetrH - nevim jestli je to přesně to co sháníš ale na discordu Krotitelů draků zveřejnili excelovej generator. Který náhodně generuje různé postavy. Je teda primárně do D&D ale proč by se nedal použít i v J&D
21.1.2022 14:32 - PetrH
@Winn32 díky podívám, tak na netu jsou taky zajímavé občas. Spíše než random generátor mi šlo i o nějaké cílené specifické postavy se zázemím např. lokální padouch, hobit Žeton, 6té úroveň sicco, vládce nelegální herny umístěné v podzemní místnosti zájezdního hostince Na Mýtince...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08268404006958 secREMOTE_IP: 3.144.151.106