Produkty

27.1.2022 07:47 - strucky
Gratuluji k 1500. prodanému kusu na Imagu. Pro zajímavost, budu ho za naší herní skupinu posílat našemu kamarádovi a DMovi až do Anglie jako takovou "malou" pozornost za jeho Průvodcování Hrou. :-)

PS. S váhou té knihy bude to poštovné... zajímavé. Necelých 650,- asi. :-D
27.1.2022 11:07 - crowen
To si pomaly kupis spatocnu letenku na osobne dorucenie :-)
30.1.2022 10:57 - todor
Tak jsem si zkusil vyrobit par postav, nejake pro me a jine pro skupinu... a protoze jsem to prvne delal neautomatizovane (rozumnej bez hry/programu) tak to bylo celkem narocny. Najednou se z deniku stala bestie :) kterou bylo treba zkrotit. Co kam patri, kde to v tech pravidlech najdu, kam sakra patri zdatnost a kde najdu expetizu... no samozrejme jsme to zkonili a teprve za behu se to opravuje, ale berem to s nadhledem. Sem tam zalezu na nejake ty internetove deniky a koukam, kam se co vyplnuje, abych pochopil, co s tim denikem mam vlastne delat. Coz me privadi k tomu, ze by bylo celkem fajn mit ten denik s popiskama... sem napis tohle, tohle je k tomuhle, tohle overis takhle, idealne s odkazem na stranu pravidel... za sebe muzu rict ze by mi to ohromne ulehcilo na tech prvnich nekolik her zivot a cas.
30.1.2022 12:04 - strucky
todor: Něco chápu, ale něco zároveň ne. Kam napsat třeba zdatnost? Vždyť je tam políčko vyloženě pojmenované "Zdatnostní bonus". Jak koukám, tak v deníku není žádné poličko volné, bez popisku, ponechané vlastní... interpretaci. :)

Mě se to asi ale mluví, když už já osobně vím, co kam... Určitě ten nápad nějakého "exploded view" deníku není marný.
30.1.2022 12:12 - todor
strucky píše:
Vždyť je tam políčko vyloženě pojmenované "Zdatnostní bonus".


Je, ale ja myslel zdatnosti ve skilech, ktery popsany nejsou a je tam jenom hvezdicka. A jak se to lisi od expertizy ktera se ma napsat kam?. Jako kdyz to ctes v pravidlech dobry, ale najednou to mas vyplnovat a listujes a prelistovavas pravidla a snazis se prijit na to co kam patri. A jak vypocitas hodnoty skilu? A jak ty pasivni? A jak OC? a jak... A najednou se s*res s denikem, cas bezi a ty porad nehrajes. Vynasob to poctem lidi treba x4 x5... My se navic snazili jenom "okopiroval" postavu na 1. urovni. porad to musis narvat to toho deniku... a ja s tim mel tyhle problemy.

strucky píše:
Mě se to asi ale mluví, když už já osobně vím, co kam... Určitě ten nápad nějakého "exploded view" deníku není marný.


Presne :D Rikam kdyz to za tebe dela hra nebo program nebo to uz znas, je to hodne easy. Kdyz to mas prvne udelat sam... uz moc ne. I jenom komenty v pdfku deniky by to fakt hodne ulehcily.
30.1.2022 12:24 - strucky
Expertíza: se nikam nepíše, jenom prostě zdvojnásobuje zdatnostní bonus u dovednosti, ve kterém tu expertízu máš; takže třeba expertíza v Akrobacii = Zdatnostní bonus x2 + oprava obratnosti. To, že v tom máš expertízu, si nezapíšeš "slovně" do kolonky k té Dovednosti, ale bude to jako Schopnost Expertíza ve Schopnostech dole vpravo na první straně deníku.

Pasivní skilly jsou 10+hodnota toho skillu (Vnímání máš +4? Ok tak 10+4=Pasivní vnímání).
OČ: 10+oprava obratnosti (všeobecné - různá povolání to můžou mít různě, jako třeba ještě navíc +oprava síly atd.) anebo oblečená zbroj+oprava dovednosti (tady už můžou být další proměnné podle zbroje - těžké zbroje třeba nedovolí připočítat vůbec opravu dovednosti, nebo jen do max hodnoty +2 atd. - to bývá napsané u té konkrétní zbroje)

Mrkněte na Gergonovi videa o tvorbě postavy, tam se to dozvíte krásně systematicky, krok za krokem.
1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
30.1.2022 12:26 - Aegnor
todor píše:
A jak vypocitas hodnoty skilu? A jak ty pasivni? A jak OC? a jak... A najednou se s*res s denikem, cas bezi a ty porad nehrajes.

Strana 40 a dále.
Máš tam hodnotu zdatnostního bonusu, máš tam záchranné hody, na straně 41 máš jak se počítají hodnoty dovedností a pasivní hodnoty dovedností, máš tam iniciativu, že výpočet OČ je v 6. kapitole, jak se počítá bonus k hodu na Útok a jak se určuje Kostka zásahu.

Ale samozřejmě, mít nějaký rozsáhlejší popis co kam patří by nemuselo být špatné. Nebo to udělat jako video ...
30.1.2022 12:30 - shari
todor píše:
Je, ale ja myslel zdatnosti ve skilech, ktery popsany nejsou a je tam jenom hvezdicka. A jak se to lisi od expertizy ktera se ma napsat kam?

Zdatnost: hvězdičku vybarvíš (například)
Expertíza: třeba tu vybarvenou hvězdičku podtrhneš, nebo zakrouškuješ, nebo domaluješ druhou... podle toho, co ti vyhovuje (expertíza zas tak častá neni)
Tohle ani nepotřebuje nějaký formální postup, jak si to značit. Důležité je, aby majitel deníku použil takový systém, ve kterém se sám vyzná.
30.1.2022 12:31 - todor
Diky za odkazy, nicmene cilem mojeho postu nebylo se ptat jak vyplnit to a nebo tamto, pripadne se ptat kde to najdu.
To byly vsechno jenom priklady (ktery uz jsme vyresili), ktery mely ilustrovat to, ze kdyz prvne sednes nad denik a mas to vyplnit, neni to trivialni a pravidla ti pomocnou ruku moc nenabidnou. Ano muzes pouzit program, muzes si to nastudovat na YT, muzes <neco>... ale to porad neresi to, ze kdyz tyhle prostredky nemas (off-grid, cas, cokoliv...) tak by proste nejaka pomucka primo od(v) JaD byla proste uzitecna.
30.1.2022 12:36 - todor
Shari, Aegnor, strucky... fakt moc diky za snahu mi rict kde to najdu, ale mijeme se tim, co chci sdelit. Kdyz to neznas a mas jenom pravidla, neni to jednoduchy vyplnit ani s vytistenym pdf denikem. Zere to cas, musis hodne listovat. Se spoluhracema to moc neresime, pulka deniku zustala nevyplnena a vyresilo se to postupne... ale predstavte si, nikdy jste nic ne GMkovali, mate pravidla, vytisteny deniky, bandu kamaradu co to taky nikdy nehrali... a tedka jim mate vyplnit deniky.. vsem. Oni se ptaji na tu a tamtu, maji si volit postavy... chaos, zmatek, zere to cas a pokud jste i treba trochu perfekcionista a chcete to udelat spravne, tak si misto prvni hry uzijete jako GMko fajn frustraci :D. Fakt i blba A4ka nebo dve s popiskem policek deniku, sem patri to, tamto, idealne najdes na tyhle strane a hazi se na to takhle... fakt by to pomohlo.
30.1.2022 12:43 - strucky
Jo, Adobe Acrobat určitě umí vkládat nějaké komentáře do PDF (anotace se tomu možná nadává)? Třeba se do toho někdo z tvůrčího týmu vrhne. :-) (ale to pak nevytiskneš, jedině pro elektronické použití)

Jinak já to tušil, že to nepotřebuješ takhle konkrétně vypsat, ale nedalo mi to. :-D
30.1.2022 12:49 - Aegnor
Jako, já mám upřímně trochu problém si u spousty políček ty popisky představit.
Jakože ... "Políčko označené jako Síla. Sem si napiš Hodnotu a Opravu vlastnosti Síla."

Jsem začátečník, takže čtu knihu od začátku, tvořím postavu dle druhé kapitoly. To znamená, že se dostanu na stranu 40, kde mám napsáno, jak se určují Hodnoty vlastností. Pomůže mi v tom, když budu mít někde bokem A4, na které budu mít napsáno "Vlastnosti urči dle postupu na straně 40"?

(Jako já upřímně fakt nevím, zda to někomu pomůže nebo ne ... proto se ptám.)
30.1.2022 12:53 - todor
Komentare do PDF by asi byly idealni, protoze bys primo videl kam to k tomu deniku patri, ale stacila by i jen stranka nebo 2, kde by bylo napsany -
pasivni vnimani: (str. xxx), 10+vnim+prof., overuje GM
OC: (str. xxx), 10+xxx, jsi zasazen, kdyz ti to prehodi utocnik
zdatnostni bonus: (str. xxx), podle urovne, L1-4=2, L5-8=3,..., zlepsuje skily se zdatnostma, utoky, ...

strucky píše:
Jinak já to tušil, že to nepotřebuješ takhle konkrétně vypsat, ale nedalo mi to. :-D

ooo dekuju :D
30.1.2022 12:56 - todor
Aegnor píše:
Jako, já mám upřímně trochu problém si u spousty políček ty popisky představit.
Jakože ... "Políčko označené jako Síla. Sem si napiš Hodnotu a Opravu vlastnosti Síla."


Jako hrac s vlastnima pravidlama asi dobry. Jako GMko s jednema pravidlama na skupinu, kdy chces zkratit cas sezrany vyrobou postav uz horsi.

Pomohlo by mi mit tam jak to urcim, zpocitam. A pak jak to mam pouzit kdyz potrebuju, aspon ty nejvic zakladni. Protoze jinak to znamena listovani pravidlama a stop hry.
30.1.2022 12:57 - Ugy
todor: máš nějakou představu pomůcky co by ti fakt pomohla? Např vzorovej vyplněněj deník u nějž budou popisky např k tečce u dovednosti typu "vyberveno protože mám zdatnost viz str XY", V kolence u OČ bude 14 s popiskem "vypočítáno podle pravidel na str XY"?
30.1.2022 13:03 - Aegnor
Todor: takže nejde o to, jak přesně ten deník vyplnit (tzn. "do které kolonky mám tuhle informaci napsat"), ale jde o nějaký stručný výcuc pravidel (tzn. "jak tuhle informaci zjistím a jak ji využiju ve hře")?
Nepomohl by u toho Logův článek DnD 5e v Kostce?
30.1.2022 13:08 - todor
Aegnor píše:
takže nejde o to, jak přesně ten deník vyplnit (tzn. "do které kolonky mám tuhle informaci napsat"), ale jde o nějaký stručný výcuc pravidel (tzn. "jak tuhle informaci zjistím a jak ji využiju ve hře")?


jde svym zpusobem o oboji. abys ten denik mel, musis ho umet vyplnit :). A kdyz uz neco jako navod k vyplneni mas, tak proc tam nedat i to, jak to pouzit. Nicmene ta potreba ho vyplnit, idealne rychle a bezbolestne je prvoradejsi.

Aegnor píše:
Nepomohl by u toho Logův článek DnD 5e v Kostce?

Pomohl, ale zrovna tak mi muze pomoct YT video, aplikace, atd... A to zase neni to co se snazim sdelit, ze vyplneni deniku (a o neco min uz jeho pouzivani), neni kdyz to mas udelat prvne a mozna pro vic lidi, trivialni. Obzvlast pokud vse co mas jsou pravidla a prave jenom ten (vytistenej) denik.
EDIT: navic o tom clanku musis vedet... /EDIT
30.1.2022 13:27 - sirien
todor píše:
muzes pouzit program, muzes si to nastudovat na YT, muzes <neco>...

...číst druhou kapitolu a postupně dělat věci které mi říká, v uvedeném pořadí, bez "přelistovávání", přesně jak je na začátku doporučeno...

Ehm, pardon, nenech se rušit.

todor píše:
predstavte si, nikdy jste nic ne GMkovali, mate pravidla, vytisteny deniky, bandu kamaradu co to taky nikdy nehrali...

...takže čtu postupně a řídim se návodem...

...si jen mumlám...

todor píše:
Jako GMko s jednema pravidlama na skupinu, kdy chces zkratit cas sezrany vyrobou postav

...A škrtnout tak ze hry prvek společné přípravy... Tak si tu druhou kapitolu přečtu předem, pak jí s každou postavou projdu od začátku, než mi to nejde u té třetí přejde do krve...

...vůbec si mě nevšímejte, jako bych tu nebyl...
30.1.2022 13:39 - todor
sirien píše:
...vůbec si mě nevšímejte, jako bych tu nebyl...


v poho, jako bys tu nebyl...

Nicmene mohl bys ten Loguv clanek dat do odkazu tyhle diskuze? Je zatim to neuzitecnejsi co jsem videl.
30.1.2022 14:08 - sirien
Interesting. Z toho článku jsme doslova udělali první kapitolu v knížce (...stranou pár detailů, které jsme odložili do té druhé).

Já jako neříkám, že komentovaný charsheet je špatný nápad - ale ta kritika přehlednosti toho co kam napsat mi (i s ohledem na ohlasy začátečníků) přijde trochu mimo a říkám si jestli to náhodou není z části právě tím, že začátečník nejsi a že jsi prostě v domnění že je nepotřebuješ přeskočil části, které jsi přeskočit neměl. Nezbyl bys zdaleka první RPG veterán co se mu u to stalo - Popravdě sám sem se takhle párkrát vlastní vinou spálil.

Je pravda že něco jako "JaD intro pro rpg veterány co nestojí o 'balast'" nezní špatně, ale do knihy se to prostě už nevešlo a dali jsme přednost textu pro úplné nováčky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091598987579346 secREMOTE_IP: 18.191.84.32