Prostředí

Dalcor
10.2.2007 13:54
Urban Fantasy
Vzhledem k tomu že se chystám konenčě připravit papírově i Urban Fantasy z prsotředí brna a na cestě mám Dreaming Cities, chci adventure připravit i jako pdf a na začátek chci použít introduction do tématu Urban Fantasy. Nějaký základ mám v Dreaming Cities, ale zajímal by mě přehled dalších Urban Fantasy systémů.

Děkuji za pomoc.

BTW předpokládám i True20 verzi ;)

Co je Urban Fantasy: Urban fantasy is a subset of contemporary fantasy, consisting of magical novels and stories set in contemporary, real-world, urban settings -- as opposed to 'traditional' fantasy set in wholly imaginary landscapes, even ones containing imaginary cities, or having most of their action take place in them.
Autorská citace #41
10.9.2007 13:24 - Joe
Hm, ja by som osobne problém straty končatiny riešil bonusom na niečo iné... Teda to, že nemáš ruku, kompenzuješ väčšou zručnosťou pri druhej ruke (alebo všetkých končatinách). Je pravda, že sa to nenaučíš za noc, ani za týždeň, ale z hľadiska herného (keď máš tento problém TERAZ) by to bolo vítané spestrenie a znovu-zrovnoprávnenie hráčov a postáv...
Autorská citace #42
10.9.2007 13:46 - wraiths
no ale zas treba muze ztratu koncetiny kompenzovat implantatem( mnohdy lepsi vlastnsiti nez predtim).
Jerson: treba zlodej s umelou rukou. muze si klicky a dratky na protezku nainstalovat. umelou ruku da klido do kazdy dirky a nehrozi zraneni( ci ze by o ni prisel :-)) ). takovej uder protezou za ucho=supr obusek. a nebo samotne lezeni....viset na umely ruce muzes snad donekonecna.
Autorská citace #43
11.9.2007 10:17 - Jerson
Andtome, jestli jen líbivé, to nevím - podle popisů moc ne. Spíše než o hezký vzhled jde o funkčnost - prostě chybějící noha nebo ruka je v akci dost silná nevýhoda, kterou prakticky nelze ničím srovnat - a nelze ji odstranit, tedy většinou.
Jinak v mých hrách přežívají i podprůměrné postavy, Treven hrál otylého řezníka a měl efektivní obratnost okolo nuly, takže nejde ani o čísla, jako spíš o dojem. Mám ve hře i naprosto zdravé postgavy, které se stejně boji vyhýbají.
Můžete si zkusit na den přivázat jednu ruku za záda a poznáte, o čem mluvím.
Wraithsi, jednou rukou se dá jak házet granát, tak střílet z pistole, potíž je, že granát neodjistíš a pistoli nenabiješ a nenatáhneš. A hlavně ti chybí cit prstů pro otvírání zámků, což je věc naprosto zásadní, kterou nějakou protézou nemáš jak nahradit. Navíc i prot=zu musíš mít nějak přidělanou, takže viset na ní je mnohem těžší a nic moc.
Nicméně to už řešímě něco jiného - původně jsem chtěl ukázat, že smrt postavy není jediný a nejhorší strašák pro hráče, že úplně stejně můžou fungovat jiné nesmrtící prostředky.
Alnagu, s postihama máš pravdu, i když spíše některé akce nejsou možné, aniž bych nějaké postihy musel uplatňovat. Osobně bych řekl, že postižení takového rázu utržené ve hře je velký zásah do konceptu postavy a navíc nevratný. Něco jiného je hrát jednorukou postavu plánovitě nebo chtít vyzkoušet, co to s ní udělá.
Joeyeti - sice můžeš mít velmi vycvičenou jednu končetinu, ale prostě je spousta činností, které na které potřebuješ dvě ruce (nebo víc rukou a pak si pomáháš kde čím i tak)
Autorská citace #44
12.9.2007 15:00 - Dalcor
Chlapi co má ztráta ruky společného s Urban Fantasy? Kdo čet Urban Fantasy, nebo hrál a jaké?
Autorská citace #45
12.9.2007 18:36 - Sosáček
Ja bych rad, ale blbe se shani hraci.
Znas to ;)
Autorská citace #46
13.9.2007 09:18 - Dalcor
Jo :) Chci hrát Sciona a Dreaming Cities :)
Autorská citace #47
13.9.2007 09:36 - Joe
Ja by som si zahral Dreaming Cities... Jarná Slezina? :D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13913106918335 secREMOTE_IP: 54.226.179.247