Prostředí

Magus
7.8.2009 14:37
Bájná stvorení
Gryff,drak,hydra,Minotaur...Co je nejlepsi,nejchytrejsi,nejsilnejsi...?
Autorská citace #83
17.8.2009 16:10 - Sethi
Faire píše:
napadjí mě nemístné poznámky. A to se jen dívám na Sethinu ikonu :D

To by mě tedy zajímalo...
Autorská citace #84
17.8.2009 16:25 - Fibriso
Píše:
Navíc když někdo (jako ve Stímu meče) napíše, že kentaři jsou jen muži ... fakt super věc.


http://andersson.elfwood.com/Damn_Trolls.2524318.html
Autorská citace #85
17.8.2009 18:28 - Argonantus
Colombo:

Vydal ses s tím hoacinem podobným směrem, jako naše drakovědná parta kdysi na pevnosti; ano, přesně tak by šlo vyřešit ty chybějící "ruce". A bylo by to daleko elegantnější (pryč s kentaury).

Nic proti montážním bestiím, ale daleko víc mne fascinují ty, které takto nevznikají. Například právě drak.

Jersone,
ono nemá cenu to zase přehánět. Rytíř má pravdu; stodvacetikilový boxer existuje, a existují i dvěstěkiloví lidé. Existují taky tunoví býci, a není s nimi úplně sranda. Hroch nebo nosorožec je taky drsnej.

Fyzika je fyzika, to zpomalení je vidět i na stodvacetikilovém boxerovi (vždycky mne to na olympiádě fascinovalo, zvlášť, když pustili zápas muších vah a supertěžkých po sobě), a je vidět na býkovi i hrochovi; ale co je to platné, větší váhy stejně vyhrávají (jinak by je v tom boxu nemělo cenu zavádět).

Jde spíš o vystižení bodu, kdy další zvětšování začíná být absurdní a směšné; a nebo montování očividně nemožných konstrukčních požadavků (ocelové pláty jako tank a létání; něžná víla s ocelovou kostrou; mávání křídly ve vesmíru).
Autorská citace #86
17.8.2009 20:34 - Jerson
Argonantus píše:
ale co je to platné, větší váhy stejně vyhrávají

Právě že vyhrávají jen v případě, kdy se vede boj na osobní kontakt a používá se primárně síla.
Když zabrousím jinam - hodně zvířat se bojí hadů, třeba i koně, a to přesto, že takového hada by dokázali snadno rozšlápnout.
A když vezmu sršně, který má proti člověku sílu úplně směšnou a v tlusté rukavici bys ho dokázal rozdrtit, tak hodně lidí se ho bojí víc než velkého psa. A dvacet sršňů, ač jsou ještě pořád na váhu proti člověku jako nic už vyvolává paniku.
Totéž škorpioni - nebo pavouci. Dvacetikilový pavouk by dokázal rozhodit kdekoho. A pokud chceš řádově srovnatelné tvory, tak takový divočák na člověka s chladnou zbraní v pohodě stačí.

Prostě - Minotaurus může být velikosti statného člověka a už jen jeho vzhled plus fakt že ač napůl býk, tak žere lidi mi přijde dostačující. Nemusí to být nesmyslně velká hora svalů.
Autorská citace #87
17.8.2009 20:37 - bigbythewise
Jerson píše:
A zejména ve fantasy, kde rozhodně nemusí platit, že to co je větší je i silnější. Nebo že to co je fyzicky silnější má větší šanci na výhru.


Jerson píše:
Mám averzi úměrnou velikosti potvory. Čím větší potvora, tím horší.



:D
Autorská citace #88
17.8.2009 20:37 - Colombo
Dvacetikilový pavouk je naprosto směšný. Ten by se rozmačkal vlastní vahou. To, co funguje v mikrosvětě (exoskelet) nefunguje v makrosvětě.

Sršeň je jedovatý.
Pavouk taky.
Hadi taky.
Autorská citace #89
17.8.2009 20:54 - noir
Jerson: A ani jeden z těch tvorů s většími tvory "nebojuje" dobrovolně - protože si na ně holt netroufne. Zvířat, která cíleně (a bez převahy smečky) útočí na větší tvory než jsou oni samy, je proklatě málo. Z hlavy mě napadá třeba chiasmodon niger, nebo jak se ta mořská mrcha jmenuje.
Autorská citace #90
17.8.2009 20:57 - Lotrando
A koně se bojí kde čeho. Jejich přirozenou obranou je utíkat. Což je ostatně taktika většiny zvířat.
Autorská citace #91
17.8.2009 21:42 - Chrochta
Zpátky k tématu (když se to tak vezme, tak SKORO NIKDO z fantastických tvorů nemůže z biologických či fyzikálních důvodů existovat :) ). Zdá se mi, že těžce podceňovaní jsou feyové. Takový Pixie sice není ani velký ani silný, ale jakou paseku dokáže nadělat....
Autorská citace #92
17.8.2009 21:46 - Colombo
Chrochta: ale jó a celkem dost. Jen je pár detailů změněno, protože jsou výplodem lidské touhy po antropogenitě. Třeba sirény, že...

Takovými tvory se zabývá Kryptozoologie. A už několik takových objevila.

Ono o ptakopyskovy se taky říkalo, že někdo nalepil bobrovi gumový zobák.
Autorská citace #93
17.8.2009 21:52 - Sethi
Autorská citace #94
17.8.2009 21:56 - Sosáček
Krkove (krtci?) jsou taky jedovaty (jako jedni z hodne mala savcu) a nikdo se jich neboji.
Autorská citace #95
17.8.2009 21:58 - Sethi
Však stačí, když opatrně odstraníš žlázy předtím, než ho začneš opékat, a je to bezpečné.
Autorská citace #96
17.8.2009 22:01 - Colombo
krkove? Krtkove?
Autorská citace #97
17.8.2009 22:02 - Sosáček
Krtky jako hrady?
Autorská citace #98
17.8.2009 22:05 - Sethi
Životné!

Však to jsou živé krtky, ne?
Autorská citace #99
17.8.2009 22:06 - bigbythewise
ušijakouši™ píše:
Však stačí, když opatrně odstraníš žlázy předtím, než ho začneš opékat, a je to bezpečné.


Krtků měli děda s babičkou na zahradě tuny, když jsem byl malý. Ale nikdy jsem je nejdl. Děda je vždycky (bohužel) rozstřelil na kaši brokovnicí.
17.8.2009 22:06 - Colombo
Krtek bez krtka jako pán bez pána, pánové - krtkové..?
17.8.2009 22:08 - Sethi
Krtka bez krtky jako muž bez ženy?

bigbythewise píše:
Krtků měli děda s babičkou na zahradě tuny, když jsem byl malý. Ale nikdy jsem je nejdl. Děda je vždycky (bohužel) rozstřelil na kaši brokovnicí.

Krtčí prejt?
17.8.2009 22:16 - Sosáček
Hej, koukam ze kolegyne meni jmena jeste casteji nez ja.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077626943588257 secREMOTE_IP: 3.17.181.21