Prostředí

sirien
7.2.2012 17:31
Zombie apokalypsa!!!
Místní diskuse začaly být trochu nudné - samé systémy a očekávané systémy a podobné nesmysly - u toho si člověk od státnic fakt neodpočině.

Takže - nové téma. Vypukla zombie apokalypsa. Co dál?

Co sehnat? V jakém pořadí priorit a proč?
Co udělat hned a co v blízké době?
14.2.2012 08:30 - Beltar
Podle mě to vidíš příliš pesimisticky. Lidstvo má úžasnou schopnost adaptace a to zapomínání by taky nebylo tak hrozné. Asi bychom velmi rychle klesli někam do období páry, ale níž už ne.
No a k likvidaci zombíků - co takhle banda mistrů bojových úmění - pár vhodných chladných zbraní, dobré ochrané oblečení a zombies se prostě nečapou. A nemusí si dělat starost s municí. Jak to tak po sobě čtu, tak nejlepší místo na přežití apokalypsy je klášter Shaolin :D
14.2.2012 08:34 - Kmet
KovoPater ++1 velmi pěkně napsané. S tím se ztotožňuji.
Sadako - šance je tu vždycky :) Ale každé zamyšlení dobré.
14.2.2012 09:44 - A15
Vypadá to, že zombíci nejsou v podstatě považováni za problém. Problém je pouze pokles populace a s tím související rozpad společnosti.

Úroveň technologie by závisela na velikosti přeživších skupin, na možnosti specializace jednotlivců. Větší skupina by mohla využít větší dopravní prostředky, takže pokud by došel benzín, tak by rozchodili parní stroje. Backengineeringem by parní lokomotivu asi zprovoznilo poměrně dost lidí. Výroba dalších už pak závisí jen na tom, jak moc jsou potřeba.
Malá společnost si vystačí se základním zpracováním kovů a jednotlivci nebudou potřebovat ani to.

Jednotlivci vymřou v první generaci, tam není co řešit.
Kořistnické skupiny budou záviset na možnostech transportu - v akčním rádiu musí mít co rabovat. Či musí žít nomádsky. Závisí na konkrétní bandě, jak to pojmou. Můžou zlikvidovat vše v dostahu nebo objíždět rajón a vybírat výpalné. To je udržitelné a funkční (dnes se tomu eufemicky říká daně).

Ale vraťme se k zombíkům. Hlavní problém by byl jejich inteligence. Pokud jsou to jen klátící se stroje reagující na okamžité podněty a "co nevidím mne nezajímá", tak to by se dalo řešit tak, že nejrychlejší jedinec prostě na sebe zombíka natáhne a odvede jej dost daleko od základny. A pak mu prostě zdrhne.
Pokud by zombící byly inteligentnější, dalo by se s nimi již vyjednávat.
Pokud by si zombík zachoval inteligenci člověka a měl svoji nezničitelnost? Tak pak to také již není problém, prostě se vyskytnul nadřazený druh a evoluce je neúprosná. Zombíci vytvoří vlastní civilizaci a v podstatě bez přerušení navážou na lidskou. Lidé budou pěstováni na maso (mozek).
14.2.2012 11:16 - Brundibár
Pěkné, takže se dostáváme do další fáze outbreaku - pokročilé postapo.

Berme zombíky s inteligencí zvířat a pudovým chováním a virem přenášeným kousnutím (sliny?). Jinak, jak tu již několikrát zaznělo, není třeba nic plánovat, protože nás vyhubil nadřazený druh nebo blesková epidemie :)

Nejspíš po první vlně chaosu změní zombie své chování. V první chvíli je pro ně prioritou ukousnout si z těch davů jídla co kolem pobíhají. Potom, až kolem nebude nikdo nebo jenom další zombie, můžou nastat různé scénáře.

1. Je-li za zombie nějaká další mocnost (invaze mimozemšťanů nebo sbírání vojáků pro mimozemskou válku alá Kulhánek atd.), tak bude jejich další osud naprogramován podle harmonogramu (přesun na místa, kde budou vyzvednuti, eliminováni ..

2. Pokud nemají zombie skutečnou potřebu shánět potravu a jejich chování je jen šílená agrese vůči živým, tak zůstanou na místě, kde se nachází, pokud je odtamtud nějaký podnět (probíhající živák) neodvede. Budou spíše vegetovat, a buď postupně úplně zhasnou nebo "hybernují" čekajíce na dostatečně silný podnět (sleepers).

3. Pokud potřebují živiny, tak se začnou chovat jako jiná zvířata. (?budou zombie žrát i mršiny?:). Nejspíš se budou shlukovat do stád a budou hledat potravu i po okolních lesích a dalších městech.

Zajímavé je vysledovat jestli budou v naší konkrétní Zapokalypse jenom tradiční zombie nebo se budou vyskytovat i jiné druhy. Například inteligentnější vůdci smečky (alá Ondra Neff v Choking hazardu). Zombie užívající nástroje (kamen na sklo, trubka jako kyj). Zombie zvířata (tradičně psy). Jiné zmutované potvory (plazivec v resident evil, big monster v outbreak). atd.

Jinak většinou se uvažuje virus, parazit typ zombie. Takže v zombie se transformuje jen nedávno živý organismus. Také se dá přemýšlet apokalypse, kde "ožívají" i dávno mrtvé organismy (hromadné vstávání na hřbitovech a ve sklepech masových vrahů :)). To už zavání nějakou magii (nekromant nebo na.raná matka příroda) a to je trochu jiná liga. :) To jen tak pro doplnění obrazu.
14.2.2012 11:24 - Brundibár
Podle chování zombie se samozřejmě bude lišit situace přeživších.

Ad.1) Nutnost ukrývání a žádné velké shlukování, hlavně pohyb. Ten, kdo zombie vytvořil bude jistě chtít posbírat/vyčistit i zbytky.

Ad.2) Stačí se vyhýbat městům a případně je i postupně vyčistit. Hlavní problém budou ostatní přeživší a tak se ze zombie apokalypsy stává tradiční postapo bez rozlišení. Kolonii proto opevnit především proti případným živým nájezdníkům.

Ad.3) Po zemi se budou potulovat stáda zombie a může se kdykoliv stát, že takové stádo se zatoulá i ke kolonii. Střety se zombie budou časté a potulovat se sám bude riskantní. (Přeci jen se tu počítalo s několika sty miliony zombie na evropu..) Lidé nebudou tolik kočovat a tak je i nižší riziko střetu se skupinou nájezdníků. Důležité postupně vysledovat chování stád (migrace, lovecké zvyky, hierarchie..)

Ad.4) pokud budou přítomny další nadřazené formy, tak bude důležité shromažďovat znalosti o nich, o jejich chování a o způsobu jejich likvidace a podle toho přizpůsobit obranu.
14.2.2012 14:04 - Fibriso
no, když to tak čtu tak jsem si čím dál jist že lepší asi bude být fakt mrtvý....

ps: letos má být konec světa, takže pravděpodobně se brzo dočkáte na použití v praxi...
14.2.2012 14:12 - Colombo
Píše:
ps: letos má být konec světa,

Kdo řikal?
14.2.2012 14:34 - Colombo

Já mám PETku od Hanácké kyselky:/
14.2.2012 15:00 - noir
Zemřu: bloček lepících papírků.
14.2.2012 15:11 - Sadako
Já mám vlevo hned tři věci - oční kapky a autíčko na setrvačník, obé stojící na CD japonských punkerek...ale nějak si nečiním ilusí, že by se daly reálně k něčemu použít. Možná tak hodem zmást nepřítele a prchat.
14.2.2012 15:38 - Noldo2
Plyšová propiska na konci s myškou, která si umí zakrývat oči nebo plácat pacičkama, protože má v sobě magnety :) .. Škoda, že se zombie neuměj smát...
14.2.2012 15:47 - Vojtěch
Taky je otázka, jestli se katastrofa jen tak vyskytla, nebo jí nekdo způsobil. U neúmyslného výskytu jde o to to nejak přečkat a pak restart, ale u umělého jeta fáze po "přečkat" trochu komplikovanější...

Lampička s těžkým podstavcem... ujde.
14.2.2012 15:53 - Nerhinn
Myslím, že podstatné by pro přežití bylo, jak rychle by se lidem změnily priority z "bavit se a mít fajn život" na "být hrdým otcem co nejvíce dětí".

Desetiměsíční štěně! :) (snad se aspoň ono zachrání)
14.2.2012 17:53 - Fibriso
......headcrab (i když plyšák)
takže při zombie budu asi šéf jedné odrůdy

jako na potvoru mi napravo (krome mysi a mikrofonu) visí kratky meč...
14.2.2012 18:16 - Sorcerer
Postel :-)Takže teď přemýšlim jak se sní budu bránit
14.2.2012 19:10 - werksoltan
Noo počítá se tohle jako nalevo? Pro jistotu jsem si položil na monitor ještě Nepalské armádní kukri :))
14.2.2012 20:18 - Merlin
deset draků..z toho jeden velkej bílejk...to by se mohlo počítat, ne? i když jsou z DnD minis....a taky okno a počítač...:)
14.2.2012 20:21 - Vojtěch
Moment - desetiměsíční štěně... když kousne zombii první, stane se se zombie psem?
15.2.2012 09:10 - Brundibár
Dobrý dotaz.

Většina zdrojů pracuje s virem přenášeným kousnutím zombie a její pařáty působí pouze fyzické zranění. Její kousnutí tedy znamená riziko infekce. Často je vidět jak přeživší mlátí pěstmi do zombie hlava nehlava nebo se krev zombie rozstříkne široko daleko a přitom nikdo není nakažený. Takže v krví pravděpodobně virus nebude, (nebo jen v latentní formě), jinak by stačila nějaká oděrka na ruce nebo škrábanec.

Virus je tedy pravděpodobně přenášen slinami a opravdu riskantní je kousnutí (ale svými pařáty může zombie oběť roztrhat, takže nepodceňovat :))

Takže desetiměsíční štěně může kousnout do zombie a nestane se zombie psem :)

mimochodem ve WWZ je zmíněn případ, kdy bylo živému člověku transplantováno srdce nakaženého. Po nějaké době se pacient transformoval. Tady jde ale o podstatně větší příjem nakažené tkáně, takže to naší teorii neohrozí. (navíc je to jen jeden zdroj :)).
15.2.2012 09:31 - Colombo
Ne. Jinde zas stačí jen škrábanec.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.046283006668091 secREMOTE_IP: 3.236.83.154