Tipy a triky

MartinCZ
27.2.2016 21:35
Rozkrývání mapy hráčům
Ahoj,
zajímalo by mne, jakým způsobem řešíte postupné rozkrývání mapy hráčům, během procházení podzemí (domy, paláce, stoky, atd.), pokud jim nechcete pro moment překvapení a samozřejmě zábavě, ukázat celou mapu hned na začátku.
Dlouhodobě jsem to řešil překreslováním předpřipravené mapy, což mi čím dál tím méně vyhovuje.
Neuvažuji případ, kdyby si ji hráči malovali sami z instrukcí.
Díky za vaše zkušenosti a typy.
M.

související diskuse: Jak vytvořit při živém hraní fog of war
Autorská citace #41
2.3.2016 13:58 - MarkyParky
Mildar píše:

To se bezne resi tim ze nad monitorem bude jeste vsazene sklo

To jsem zkoušel a je to naprd.

V první řadě rozdílný index lomu dělá s tím obrazem psí kusy - takže pokud nechci utratit majlant, tak nějaká obyč skleněná tabula je naprd.

V druhé řadě sklo má tloušťku. Tloušťka znamená škvíru mezi podstavcem a obrazem. Při pohledu pod úhlem (a kolem stolu se sedí pod úhlem) to znamená optický posun figurky na ploše - znatelný a naprd.

V třetí řadě sklo bez nějaké (drahé) protiodrazové fólie je lesklé a v poloze kolmo ke stropu je kandidátem na různé odlesky od světel, oken a pod, které dále snižují už tak zhoršenou pozorovatelnost obrazu díky pohledu pod úhlem. Vyřešit problém odlesků na kolmých lesklých plochách se nedaří u nás v práci u monitorů a fólií, jejichž cena leze do statisíců - nedělám si iluze, že bych to zvládl v domácích podmínkách s rozpočtem ve stokorunách/jednotkách tisíc lépe. Takže matný povrch je potřeba.

Problém kafe řeším tak, že čelo monitoru je vysazeno o 1 cm nad desku a kolem dokola je žlábeček - doufám tak, že případné rozlité kafe poteče okolo a ne do něj.
Autorská citace #42
2.3.2016 14:10 - Xyel
Hmmm.... po čtení diskuse si se svými od ruky kreslenými mapami připadám jako naprostý amatér.
Autorská citace #43
2.3.2016 17:03 - sirien
MarkyParky píše:
- Nevýhoda bude, až do toho monitoru někdo zvrhne kafe.

Přetáhni fólií.

Nicméně je to fakt hustý řešení a na ty fotky se skutečně těšim.
Autorská citace #44
3.3.2016 11:19 - MarkyParky
Stůl bude až příští tejden. Nestihnu si ho vyzvednout a jedu na hory.

Fotky upnu pak.
Autorská citace #45
3.3.2016 22:08 - MartinCZ
Jedna z inspirací nalezená na internetu:
Autorská citace #46
4.3.2016 02:17 - sirien
To vypadá...

hm. Překvapivě funkčně, ve skutečnosti.

Vidím tam jediný problém - přenos mapy z konce jedné session na začátek další. I když... v dnešní době, kdy pravidla některých wargaming her řeší položení min natvrdo "pošlete protihráče pryč, položte miny, vyfoťte si je telefonem, skliďte miny, zavolejte protihráče, začněte hru a když vám na nějakou dupne, ukažte mu fotku" to asi nemusí být tak velký problém...
Autorská citace #47
4.3.2016 14:24 - hasonm
Siriene, ano, opravdu, ale my jsme používali takový podnos či co to přesně je, který měl zvednuté okraje a papír se tam vešel, także jsme to měli pěkně ohraničené. Tudíž se to nikde moc nerozsypávalo a celkově se to dalo. Když už, tak jsme to měli uprostřed stolu a pak jsme to jednoduše smetli.
Takže, když to upřesním, jde to, ale musíš mít ten papír nějak ohraničený.
Autorská citace #48
5.3.2016 11:03 - Morfin
Xyel píše:

Amatér? Né. Máš vidět, kam jdou všechny ty vychytávky na chatách/chalupách/ve vlacích atd. :)
I když jsem zastáncem technologií a rád je používám, papír a tužka/pastelka/fixa je pro mě pořád na prvním místě.

Jo, jen taková odbočka ke kostkám na podlaze. Doporučuji koupit si průhlednou plastovou krabičku s víčkem. Dají se sehnat od cca 20,-. Používám to všude a kostky mi už nikde nepadají (ani na lodi - jo, hrál jsem už i na kánoi)
Autorská citace #49
5.3.2016 17:11 - PetrH
zjistil jsem, ze latkove pleny dcery maji na sobe sit ctverecku asi cm na cm.... jsou mezi sebou oddeleny zvlastnim druhem pleteni a staci vzit cerny fix a obtahnout hranici....
Autorská citace #50
5.3.2016 18:49 - Morfin
:D:D Cože? To nechápu, ale jdu to zkontrolovat. :D
Autorská citace #51
5.3.2016 19:44 - hasonm
Jinak k těm zaclánějícím kostkám... Pokud je nechcete vyloženě cítit v ruce, můžete si třeba na mobil stáhnout na to úplně ideální aplikaci DnDice roller ;)
Tam je to fakt jako v reálu, możná i lepší.
Například si tam jde nastavit zvuk na to, kdyż padne hodně malè nebo velkè číslo... To hahaha je nejlepší ;D
Autorská citace #52
6.3.2016 07:26 - Vojtěch
Toto má jeden problém - my chceme, aby ty kostky zacláněly. DnD roller je sice fajn, ale mapu s ním celou nezakryješ.
Autorská citace #53
6.3.2016 08:22 - PetrH
Morfin píše:
:D:D Cože? To nechápu, ale jdu to zkontrolovat. :D

https://drive.google.com/file/d/0B42UeLqGurHSc1I4dzh1UWJ0ZXc/view?usp=sharing
Autorská citace #54
6.3.2016 10:16 - Morfin
PetrH píše:

Jo tohle! Tak to jo, ale nerozumim tomu, proc nepouzit rovnou ctvereckovany papir. Nebo to myslis na prekresleni z mapy GM? Muzes to prosim rozvest?:-)
Autorská citace #55
6.3.2016 11:16 - hasonm
Vojtěch: Tak jsem to nemyslel, to bylo k tomu jak někteří psali že jim ty kostky zaclání... Tak tímhle se to dá vyřešit.
Autorská citace #56
6.3.2016 12:04 - PetrH
Mám na starých plinach různé mapy všech možných tvaru jeskyni a chodeb solitérně. Osvědčilo se mi to jako skladnejsi pro prevozech různe po vlakach, conech, chatach a většinou nesou již stopy jídel a piti.... Jak jsem na ně mohl zapomenout :( ???
Edit: takže pak souboje atd v horsich podmínkách používám zde a jelikož jich doma je ještě snad 40 tak je to snad ne případně zahodit klnebo zaarxhivovat ksy u je plna a nepotřebná. Mel jsem na poslední tažení v KaM po firemních teambuildingach
Autorská citace #57
7.3.2016 19:15 - Morfin
PetrH píše:

Páni. Tak to máš můj obdiv. Uznávám, že taková srolovaná plína, nebo pořádně zmuchlaná plína je slušně skladná. Asi děckám nějaké zabavím :D Když navíc udělám lineární dugneon, můžu jí prostě postupně rozbalovat. :)
Autorská citace #58
7.3.2016 21:21 - PetrH
jj přesně tak :) obdiv, spíše náhoda, jako malý jsme měli mapy světa fixama na prostšradle....
Autorská citace #59
23.3.2016 01:34 - MarkyParky
Tak už to mám konečně doma.

Phase I. completed.
První dojmy - bude potřeba přisvítit zhora nebo ubrat na jasu, aby figurky nebyly tak tmavé. Už se těším na první hru ;o)
Autorská citace #60
23.3.2016 01:45 - sirien
Cool, fakt že jo :)

Na můj vkus moc velký figurky nebo moc malej monitor, ale já holt na tyhle miniatury moc nejsem a mám radši když můžu jít víc do šířky i za cenu abstrakce... navíc takhle z fotky se mi trochu blbě soudí reálná velikost (kolikátka to je monitor?), ale jako rozhodně hustý.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2139368057251 secREMOTE_IP: 54.146.206.127