Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.2.2012 12:12 - Max
Jinak sem kompletně vyrušil kategorie takže texty jsou nyní určovány výhradně přes klíčová slova.

Jedna nepříjemná vlastnost je obrázek k článku. Pokud uživatel žádný nevybral, daval se tam článek skupiny. Nyní to žádný nedostane.
3.2.2012 15:46 - sirien
Ještě bude ty články potřeba podle současných kategorií naklíčovat.

S tím obrázkem mě to vůbec nenapadlo. Technicky by se tam dalo přidávat obrázek podle klíčů, jenže kdy se jich zaškrtne víc tak by se musela řešit priorita... nemůžeme tam dát nějakou rolovací nabídku default obrázků pro případ že uživatel nedodá obrázek? (samozřejmě to je jen varianta k mnohem jednoduššímu "budeme mít jen jeden obrázek" - ale to mi zase přijde takový suchý)
3.2.2012 21:22 - Max
Jinak průběžná verze (pro jistotu zdůrazňuji, pozor, neni to příliš ostylováno a slouží to pouze jako podklad pro dohady o přijatelnosti konceptu a formy :)

http://www.d20.cz/temp/d20_20120203.png

Jinak sem se mezitim jakš takš spřátelil s jquery takže otvírání položek z pravého panelu se pouze vpisuje bez obnovy celé stránky ... to samé pak mám už v diskuzích ... pokud v prohlížeči JS neni, tak se obnoví celá stránka.

Nakonec sem tam vrhnul mini menu 2 ... kde jsou Články, diskuze a blogy ... přijde mi že to tam zas tak moc neruší ... ale nevim ...
3.2.2012 21:35 - sirien
Hm. zdá se mi to nebo to opouští současný způsob zobrazení a vracíme se částečně k původnímu?

Každopádně to vypadá zajímavě. Sekundární menu je ok, ale nějak mi uchází kam tam dáš vyhledávání?
3.2.2012 21:45 - Max
sirien píše:
opouští současný způsob zobrazení a vracíme se částečně k původnímu

Nevim co myslíš "současným" a co myslíš "původním".
3.2.2012 22:48 - Alnag
To mini-menu mi přijde divný. Jinak je to fajn. Ale to minimenu bych na hlavní stránce nezobrazoval. To možná jako nějaký filtr v rámci kategorií...
3.2.2012 22:52 - sirien
Mě se tam naopak líbí. Nicméně pokud ho tam nechceš tak ok, ale popravdě bych v tom případě ocenil nějaké větší grafické odlišení článků od diskusí - přecejen bych nerad aby Kostka ztratila ten feeling článkového webu.
3.2.2012 22:53 - Alnag
A to by mohlo být odlišeno nějakou ikonkou/obrázkem nebo barvou nebo obojím...
3.2.2012 23:28 - Max
Max píše:
to minimenu bych na hlavní stránce nezobrazoval

No mám o tom taky silný pochybnosti. Ale přijde mi že to zas tak neruší a je to, zvláště pro blogy, hodně rychlá cesta. Neni to dobrá cesta ale ...

Navíc situace kdy někdo chce položit novej dotaz. Kam jít? Kde ho položit? Pokud je někde vidět "diskuze" tak tohle dilema odpadá. No, zatim bych to viděl dát k ledu ... můžu dělat na jinejch věcech a tohle mezitim uzraje ... obecně v tomhle dost spolíhám na Aleka že to pak zkomponuje nějak líp ...

sirien píše:
ztratila ten feeling článkového webu

Tohle reflektuju v tom že v tom boxu na titulní stránce se točí pouze články (navíc jen ty který maji v popisu víc jak 150 znaků). Myslim že ten slajdovací box by jim mohl docela pomoct jelikož budou stále na očích ...
Diskuze jsou až v tom stručnym výpisu dolejc. Tam myslim zas taková tragédie neni protože se povětšinou držej pomocí příspěvků.

V plánu ještě mám (nad box článků) nastrčit ty současný panely ... nevim jestli dva nebo tři ... a láká mě zůžení horního loga ... přecijen užírá to místo ... ale zas ... no ... hmmm
4.2.2012 16:07 - Max
Udělal sem teď možnost doporučování u článků a "podstatné pro téma" u reakcí .... ale přemejšlim jestli má smysl to zavádět u diskuzí. Přecijen doporučit někomu "tohle si přečti" je ok ... doporučit někomu "o tomhle diskutuj" mi přijde divný ...
4.2.2012 16:25 - sirien
Max: Já bych byl naopak pro - částečně by to řešilo problém kdy se dlouhá diskuse místy rozebíhá do spousty OT a sem tam se pak lidi vztekaj buď na to že to vůbec utíká nebo na to že se tam zpětně hrozně špatně dohledávaj tematicky relevantní posty.
Ostatně pokud to chápu dobře tak jde čistě o "kredit-based" zvýraznění daného příspěvku jako relevantního k tématu - pokud napíšu něco relevantního k tématu, lidem se to zvýrazní; to mě nijak zvlášť v ničem neomezuje.
4.2.2012 17:11 - Max
No psal sem že to doporučení se mi nezdá u diskuze ... tim sem myslel diskuze jako celku. U příspěvků diskuze jsem psal že to tam už mám.

Jinak ne že byste to asi plánovali, kdyžtak neměňte uspořádání a strukturu klíčů. Jde o to že už s aktuální strikturou počítám v migračních skriptech takže by mi to tam mohlo nadělat škodu.
4.2.2012 17:14 - Max
Jinak asi vym odkud pramení nepochopení ... s tim jak věci sjednocuju a rozděluju a vůbec tak si tady buduju vlastní terminologii ... takže kdybych někdy použil:
Forma: zastřešuje články, diskuze a blogy
Reakce: příspěvek u diskuze
Doporučení: evidence doporučení u článků a "Podstatné pro téma" u diskuzí a blogů
4.2.2012 17:53 - sirien
aha, promiň, pochopil jsem to jako že to máš u diskusí k článkům ale ne u diskusí bez článků.

Doporučovat diskusi - to je skoro jako doporučovat článek a to jsme tu už jednou měli a pak se od toho ustoupilo.

Co se klíčů týče: šlo by automaticky přidělit klíče knihoven všem článkům co jsou teď v příslušných knihovnách? Já vím že se Alnag zařek že to kdyžtak udělá, ale myslím že by to docela ušetřilo práci.
4.2.2012 21:05 - Max
Zkoušel sem navrhnout nějakej filtr do obecnějších stránek jako jsou tipy a triky a podobně ... v podstatě sice jde kombinace "nepřečteno" a "klíč" ale nejde vybrat víc klíčů ... narážim tam trochu na problémy technickýho rázu ... nějaký cesty asi sou, nevim jestli stojí za to je hledat ...
http://www.d20.cz/temp/d20_20120204.png

na klíčích sem už dělal ... sloučení článkových a diskuzního zařazení, převod zařazení do klíčů, doplnění klíčů k článkům který viseli na webech kterým sem doplnil klíč daného světa/pravidel a převedl ... momentálně jsou všechny články kompletně převedený na jednotný skupiny klíčů ... kompletně sou vidět i na tom screenshotu co sem posílal.
4.2.2012 21:16 - sirien
Zrovna možnost používat víc klíčů naráz mi přijde že by byla fakt super - nemusí to bejt všude, stačí to v té mapě webu, ale ta možnost by tu bejt měla.

hm. Jinak už živě vidim jak mi budou skřípat zuby z toho že jsme se vrátili k pevně zobrazenejm anotacím, zvlášť ve chvíli kdy mám diskuse a články na jedné hromadě...

...uznávám že to je možná nováčkovsky příjemnější, ale nejsem si jistý jak moc to zpříjemní vyhledávání.
4.2.2012 22:51 - Alek
Max píše:
obecně v tomhle dost spolíhám na Aleka že to pak zkomponuje nějak líp ...

jj, sleduju to tu - z těch posledních pár postů jsem lehce zmaten, ale screenshoty pomáhaj a ono se to časem vyjasní :-)
4.2.2012 23:05 - Alnag
Já naopak pevně zobrazené anotace kvituju...
4.2.2012 23:30 - sirien
Alnag píše:
Já naopak pevně zobrazené anotace kvituju...

Tys je kvitoval vždycky, já si stále stojim za tim že přechod na současné zobrazení byl krok dopředu - minimálně co do přehlednosti a vyhledávání určitě.
Vzhledem k tomu že myslim že primární úkol nového designu je zpřehlednění a usnadnění vyhledávání (protože na to si lidi stěžujou nejvíc), tak z téhle alternativy moc nadšenim neskáču...
...na druhou stranu ste tu mojí versi nikdy neměli rádi, ale stejně ste mi jí nechali, tak se snažim teď na oplátku moc nekřičet zase já...
11.2.2012 17:07 - Max
Takže první technologická ukázka ...
http://kostka.cz.aspnet.vasestranky.cz/

Nabídky "Odborně" a "Střípky" stejně jako minimenu zatim vúbec nejsou takže povedou na chybu.

Relativně funkční jsou:
"Hraní" a "Světy" - hlavně asi pro to jak působí ten průchod přes výběrovou kategorii
"Tipy a triky" - je tam výběrový filtr
"Novinky" s listováním

Celkově je tam hodně jquery ale mělo by to zachovávat funkčnost i bez ní.

A jako vždy ... ne nejde o to "takhle to bude vypadat" jde o technologickou ukázku (což znamená: data jsou kompletní, běží na to cílovém prostředí) a ozkoušet javascript v různých prohlížečích.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07434606552124 secREMOTE_IP: 3.128.226.171