Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.3.2012 17:04 - sirien
hm. proč ne autor?
Napíšu něco do diskuse co je náhodou a výjimečně k tématu...

Budem to mít anonymní nebo neanonymní?
3.3.2012 17:07 - Alnag
Sirien: No tak to ti potom jistě někdo rád klikne. Když by si to mohl zaškrtnout autor, je riziko, že to ztratilo smysl.
3.3.2012 18:56 - Max
sirien píše:
proč ne autor

Tak diskuze jsou v hrubý stavbě hotový.
Prozatim sem se nezabejval anketou ... což ale neberu jako uplně klíčovou věc a může přijít na řadu později.

Teď bych to viděl na "Odborně" a "Scéna" který narozdíl od pravidel a světů budou zahrnovat vícero klíčů.

Budu to asi dělat jako virtuální sloučení klíčů. Všechny dohromady budou mít jeden článek a jeden sborník.
3.3.2012 20:32 - sirien
Sborník? To mi zní jak něco ze školy. Knihovna? Když to je sekce ve který sou knihy...
3.3.2012 20:38 - Alnag
Sirien: Ty jsi do školy moc nechodil, viď? :) Tam se to jmenuje Sborovna.

Psal jsem výše, že název kniha je zavádějící, protože to lze snadno zaměnit se skutečným produktem o kterém se tu bavíme, který tu recenzujeme atd. Když budu mít sekci Kniha nebo Knihovna tak laik může očekávat, že si tam nějakou tu knížku stáhne. Pokud to tak není, je to matení návštěvníků. Proto jsem navrhoval sborník (což nemate a trochu popisuje oč jde), ale klidně přijď s lepším výrazem.
3.3.2012 20:52 - sirien
Kolekce?
3.3.2012 21:02 - Max
Sborník mi taktéž vyhovuje ... "soubor" věcí který k sobě patří. Na rozdíl od knihy obsahuje i jasnej podtext že může být z různých zdrojů od různých autorů různý styl ... kniha byla moc jednotná. Kolekce zas je příliš obyčejná ... ale můžu bejt deformovanej z programování kde kolekce jsou, ale na tohle mi příliš nepasujou.

Vystavil jsem prototyp obrazovky "Odborné".
- Horní část společná, v dolní je to rozděleno.
- Dolní panel má společně články a diskuze. Buď bych tam přidal ještě odkaz na delší seznam, nebo by byl přímo listovací.
3.3.2012 23:07 - sirien
Vypadá to zajímavě.

Trochu mi tam chybí ten filtr klíčů, bylo to takové míň statické, ale tohle asi splní účel podobně a neobsahuje to tolik voleb, takže zejména pro nováčky to asi bude pohodlnější. V tom obsahu to asi stačí...

Trochu mi tam ale nesedí ta posloupnost výběru: Přijdu na HOME, mám tam Odborně a Scéna*. Kliknu na Odborně a dostanu se do výběru kde mám Produkty, Kultura (která má být ve Scéně), RPG Odborně (do kterého jsem už jednou vstoupil), Fakta teorii a realitu a Historický (u kterého bych asi znovu čekal že to bude ve scéně, i když pravda že to má zase blízko k těm faktům a realitě)

Dost se mi nelíbí že tam mícháme články a diskuse dohromady - zaprvé není poznat článek od diskuse, zadruhé by to podle mě nemělo být zmixované. Klidně bych to v rámci toho tabu v tom dolním boxu rozdělil na dva sloupce.

Mimochodem, tak mě napadá - proč Světy a Hraní neudělat stejně jako v tom sborníku, překlikávání Hráč a Vypravěč v rámci tabu? Ono uznávám že to takhle jak to je v tom Hraní vypadá dobře a funkčně, ale v rámci tabů by to bylo zase ujednocenější.


* která mi názvem pořád docela dost nesedí, protože v záložce "scéna" bych očekával obsah co máme v komunitě
3.3.2012 23:27 - Alnag
Článek a diskuzi by mohla odlišovat nějaká ikonka. Navíc jsem myslel, že od toho je ten globální filtr vpravo... ?

Souhlasím se sirienem v tom, že nad pojmem "Scéna" dost váhal.
4.3.2012 02:09 - sirien
Pokud bys k tomu chtěl primárně používat ten filtr v pravo, pak bysme měli zbytečnou dualitu v Hraní a Světech s tim že tam sou články a diskuse v separátních boxech.

Co mi na tom vadí je i to, že takhle bysme používali napříč sekcema de facto dva způsoby zobrazení, aniž by k tomu byl reálnej důvod. I kdybysme měli mít jen všechno dohromady, bylo by to menší zlo než mít někde všechno dohromady a jinde to mít odděleně.

Filtr submenu by podle mě mělo sloužit jako přímý vstup na kompletní výpis daného druhu obsahu, používat ho jako doplňkovej filtr běžného výběru určenej k běžnému používání se mi až tak moc nelíbí - je to takové hrozně lámané přes koleno.


EDIT: a chtělo by to mít možnost odvybrat výchozí systém/svět (nejen vyměnit ho za nějakej jinej, ale prostě zrušit preferenci)

EDIT2: a pohrál sem si s knihou DnD4e a poněkud mě nepotěšilo že jsem tím zároveň změnil rozložení subsekce DnD4e v sekci Hraní (tím že jsem přidal 4 články jsem zároveň protáhl o polovinu velikost horního boxu s výpisem té knihy, což odsunulo boxy s výpisem článků a diskusí)
Osobně bych preferoval nějaký pevný nebo maximální rozměr toho boxu a při jeho přesažení scrollovátko - takhle to je a) trochu nevypočitatelný b) do budoucna možná limitující a c) každá subsekce pak bude mít na pohled jiné rozložení
4.3.2012 11:46 - Max
"Scéna" ... budou tam klíče "Příběhy, Inspirace/Novinky, Fantasy", jaké jsou návrhy na název?

sirien píše:
RPG Odborně (do kterého jsem

Osobně myslim že úprava některých klíčú (změna názvu, sloučení, vyhození, přidáné) bude jedním z kroků ... migrační SQL skript už dost obsáhlej a proto bych nevylučoval to nechat až po nasazení nové verze.

sirien píše:
zaprvé není poznat článek od diskuse

už zas počítáš? :) ... "bylo by dobré odlišit článek od diskuze" ... hmmm ... na tom něco je ... ale nově článek a diskuze jedno jest ... což je jeden z důvodů proč sem to slil dohromady ... asi to graficky odlišim ... jak ... čert ví ...

sirien píše:
proč Světy a Hraní neudělat stejně

protože si myslim že není dobré udělat jeden údodní článek pro d&d i shadowrun ... samozřejmě by to mohlo začínat "Ať už mácháš sekerou, katanou, těžkym kulometem nebo světelnou šavlí, vítej, tahle stránka je jen pro tebe ..." ... a světy to samé ...

U "odborné" ale myslim že by se pro jednotlivý klíče ten článek dělal špatně. Neni to tak ostře ohraničený protože to jsou straně široký termíny (oproti třeba jedněm pravidlům) ... proto se volil jeden článek pro víc klíčů.

Alnag píše:
globální filtr

Globální filtr se mi na těch obrazovkách nepřipadá uplně jako dobrá volba. Jak sem už psal dříve. Mě to přijde jako dobrá věc na jednu obrazovku ... jako "nástroj pro hledání" ale moc se mi to nezdá jako "nástroj pro běžného uživatele" tam mi přijde že by neprospíval.

Alnag píše:
Souhlasím se sirienem v tom, že nad pojmem "Scéna" dost váhal.

Zajímavá věta... a uznávám že tam se skutečně nedá nežli souhlasit ... :)

sirien píše:
chtělo by to mít možnost odvybrat výchozí systém/svět

jj ... původně sem to odbyl tim že to bude možný nastavit v uživatelskym nastavení, ale asi by stálo za to to dát už přímo tam ...

sirien píše:
protáhl o polovinu velikost horního boxu s výpisem té knihy

.classxy {height:300px...} ... asi se řešení stylopisovejch záležitostí prostě nevyhnu což :)
4.3.2012 13:52 - sirien
Max píše:
"Scéna" ... budou tam klíče "Příběhy, Inspirace/Novinky, Fantasy", jaké jsou návrhy na název?

Spíš začínám silně pochybovat o potřebnosti.
"Fantasy" je nesmysl, skrz ten klíč tam spadnou články k RPG.
Co teď na ten klíč koukám tak to je děsivej mišmaš - jako podpůrnej klíč při výběru dobrý, jako primární těžko - jsou do něj naházený povídky, kvasi-mytologie, recenze, překlady, články k RPGčkům a nakonec i Legendy a znalost. Kdybysme ho chtěli dát takhle do scény, tak by to chtělo se dohodnout k čemu ho přesnějc přiřazovat a půlku toho překlíčovat.

Osobně bych nechal:
Odborně: Odborně, produkty, Inspirace a možná to Fantasy
"Scéna": Kultura, Fakta, Historický, Příběhy

Max píše:
už zas počítáš? :)

když si člověk vědomosti neopakuje, tak je zapomíná a občas si prostě procvičuju vědomosti základní školy, abych pak nevypadal hloupě :)

Max píše:
protože si myslim že není dobré udělat jeden údodní článek pro d&d i shadowrun

Nepochopili jsme se - mluvil jsem čistě o tom dolním boxu/dolních boxech.
V Hraní a Světech máme nalevo články, napravo diskuse
V Odborně máme velkej box se všim (a tabama).

Buď bych dal do Hraní a Světů velkej box se všim, nebo bych (mnohem radši) ten box v Odborně rozdělil v rámci tabů na dva sloupce.

Max píše:
Zajímavá věta... a uznávám že tam se skutečně nedá nežli souhlasit ... :)

Také jsem si říkal :)
4.3.2012 14:24 - Max
sirien píše:

Spíš začínám silně pochybovat o potřebnosti

Ty klíče co sem vyndal jsou tam kuli tomu že jsou používány (četnost výskytů klíčů v článcích). To je podstata proč je vystrkuju kupředu.

Hlavně ... jde o to převést stávající obsah na nový seskupení. Ty obrazovky a co v nich bude se dá upravit ... podstata si myslim že neni udělat to bezchybně ale zakotvit tam myšlenku a následně doupravovat.

sirien píše:
velkej box se všim, nebo bych (mnohem radši) ten box v Odborně rozdělil v rámci tabů na dva sloupce

Původně se mi to dělení zdálo lepší. Aktuálně už ne. Jde o to že původně bylo spousta článků a spousta diskuzí. Aktuálně je spousta článků a několik samostatných diskuzí. Problém je že v moment kdy to řadim dle data, tak dojdu k tomu že článků je tam jen pár z poslední doby a diskuze tam budou z předroku. Pokud se slejou dohromady tak mi to přijde "chronologicky" vypovídatelnější. Navíc je k dispozici celá řádka tak se to může klidně i trochu roztáhnout ... udělat tam dvouřádkovej výpis anotace ... možná i nějaký další info ...
4.3.2012 15:31 - sirien
Stavět na tom jaký je teď poměr diskusí a článků mi přijde trochu jako delfská věštírna - za půl roku to může být úplně jinak. Navíc podle jakého data chceš řadit diskuse? Podle založení nebo podle posledního příspěvku?
Tak nebo tak stejně myslím že by to mělo být napříč Kostkou stejné - mít v jedné sekci to a v druhé něco jiného je poněkud otravné.

Jestli se počítá s tím, že se klíče v tabech ještě přerovnají tak ok - ono stejně podle mě ještě dojde na nějaké čachrování s klíči, protože když je teď integrujeme jako základ celého dělení tak se nejspíš ukáže že některé jsou takřka nepoužívané a jiné zase těžce nadužívané.
4.3.2012 20:55 - Max
Pokud jde o zobrazení spodního panelu. Vypublikoval sem upravenou sekci odborně. V pravidlech a světech to asi předělám ve stejnym způsobu ... nejsem s tim uplně spokojenej ale přijde mi to lepší než to dělit ... zrušení diskuzí typu "K:" mi trochu pocuchalo původní koncept a proto považuju tuhle předělávku za důležitou

sirien píše:
Navíc podle jakého data chceš řadit diskuse? Podle založení nebo podle posledního příspěvku?


Pokud je to článek, tak se řadí podle data článku.
Pokud je to diskuze, tak se řadí podle data diskuze.

Místo kde se sledují reakce je pravý panel novinek a proto to bude to místo kde bych to ještě dořadil podle reakce (myslim že to je zatím řazeno dle data diskuze) to je ale tak vše. Nevidim v tom záhadu.

sirien píše:
Stavět na tom jaký je teď poměr diskusí a článků mi přijde trochu jako delfská věštírna - za půl roku to může být úplně jinak.

Pokud to správně chápu tak to podporuje slití článků a diskuzí kde je potom jedno jakej je poměr protože se zkrátka dostane na X nejnovějších ať je poměr jakej chce ...
4.3.2012 20:56 - Max
Jo ještě jsem začal odlišovat "novinka článku" (zeleně) a "novinka diskuze" žluťě.
4.3.2012 21:24 - Max
zprovoznil jsem aby to diskuzi otvíralo na stranu kde je první nepřečtenej příspěvek
4.3.2012 23:56 - sirien
Hm. Tak jako nebudu se přít o to zda to je funkční nebo jak to na mě působí, protože funkční to ze zkušenosti je a o to co se komu líbí bysme mohli diskutovat donekonečně.

Nicméně bych minimálně do záznamu rád poznamenal, že mi přijde, že se historie trochu opakuje - kdysi, ještě než jsem tu do toho začal žvanit já, se tu vypisovaly novinky dohromady a barva puntíku odlišovala, o jaký druh novinky jde (článek, hláška...) Pak se to s poměrně velkou slávou co pamatuju Aleka zrušilo a zavedlo se jeden typ - jeden box: aktuality zůstaly diskusím, články šly do boxů ve středním sloupci (bylo to ještě před uvedením Sunrise) a u toho jsme spokojeně zůstali.
Teď jsi vlastně udělal krok zpátky a znovu zobrazujeme různé věci ve stejném boxu a dělíme je barvou puntíku. Mám neblahé tušení, že se nám historie bude opakovat a celý tenhle proces skončí tak jako v minulosti a bude se to zase předělávat, protože si jsem jistý, že ani tehdy jste to neměnili jen tak bezdůvodně a vedly vás k tomu nějaké opodstatněné úvahy (ke kterým se už kvůli dávné Velké pohromně nedostaneme). Přijde mi že by bylo lepší ten krok provést rovnou místo toho abysme si opakovali celé kolečko.

Udělat to jako dva sloupce mi přijde jako relativně elegantní řešení - obsah bude na pohled oddělený podle toho co je zač, ale zůstane na stejném místě.
6.3.2012 23:57 - Dukolm
tak sem tak trochu uvažoval co ještě k tomu WYSIWYG editoru přidat i možnost něčeho takového http://dukolm.wz.cz/editor/editor.php
- je to založeno na téhle knihovně CodeMirror
- zvýrazňuje to syntaxi a některé chyby v sintaxi
- v mé ukázce se umí přepnout po F11 na celé okno a zase zpět
- jedine co v něm nefunguje je integrovaný spell checker (mělo by to jít zapnout nějak ještě jsem na to nepřišel)
- a pus sem k tomu implementoval Zen Coding pro expanzivní psaní html (CTRL+E) div>a*6 když tohle označíte a stisknete CTRL+E uvidíte co to dovede

je že by se to mohlo hodit z toho co jsem slyšel že občas admini dělají a hledají chyby v kodu

Pořád bych rád uděl Sirienovy radost s tím exportem článků do PDF
- existuje nějaký způsob jak jednoduše dostat html obsah článku když má víc kapitol nebo mi nějak umožnit k nim přístup?
8.3.2012 12:13 - Max
Zdravim,

dík za průzkum ...

pokud chápu dobře, zvýraznění syntaxe myslíš něco v duchu vylepšení "zobrazení zdrojového kódu" v CK editoru ... to by asi využití najít mohlo ...
V praxi mi ale přijde že to je spíš zaměřený na programovací weby (hlavně třeba číslo řádky).
CTRL-E funguje dobře. U běžného uživatele trochu předpokládám že spíš použije nějaký pohodlnější nástroj a proto mi jako nevýhoda přijde nutná znalost další gramatiky ...
V případě článků by byla dobrá kontrola párovosti tagů, uzavřenosti tagů, názvy tagů (překlep "dic" namísto "div") a obdobně ... to by asi byla pomoc pro ty kteří píšou články ve zdrojovém kódu.

Píše:
kontrola pravopisu

V CKEditoru na to taky něco mají ... myslim že to nyní mám vypnuto. Aby se nemuselo zbytečně linkovat X dalších JS knihoven, tak by se mi asi zamlouvalo spíš zprovoznění toho co je v CK (kterej je primární webový nástroj k psaní) nežli ho dolepovat z jiný strany.

Píše:
přepnout po F11 na celé okno

Tohle v CKEditoru je (na novém webu v editaci článku ... druhá ikona v panelu)


Převod PDF

Myslim neni uplně podstatný hned zkoušet převod na složitém článku.
Z mojeho pohledu je zásadní aby to šlo v prostředí C# (např. iTextSharp - uvádím jen pro příklad, nikoliv že bych na tom trval).
Udělat pár řádků a zkoušet převod. Základní problém asi bude převod jazyků (HTML->jazyk nástroje pro tvorbu PDF). Asi přes lexikální analýzu (popř. sehnat nástroj který umí přímo HTML).
Jít ale přírůstkově. Nejdřív "proof of concept" (jakékoliv jednoduché HTML), pak jednoduchý článek D20 a až nakonec zkoušet složitosti ... místama jsou články psaný dost ... no ... neuzavíraný tagy, křížení, překlepy v názvech tagů ... a asi nemá smysl zabřednout v počátcích.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082000017166138 secREMOTE_IP: 3.129.39.252