Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #91
29.1.2012 21:10 - Alek
Přesně tak, ta kniha, to je taková nadstavba, který si v podstatě nemusíš vůbec ani všimnout. V novinkové části můžeš komunikovat jednotlivý články v ní, odkazovat se na přímo na ně, libovolně je tam přidávat a zase vyndavat. Ale všechno to stojí na těch diskuzích, jestli je drolit či ne.
Autorská citace #92
29.1.2012 21:18 - Max
Eště mě napadá pokud bude například kategorie "Pro hráče" ... co s edicema? Bude to stránka zaměřená na poslední edici a následně jen někde uvedeny odkazy na další existující edice, nebo bude víc obecná?

Trochu váhám jak tu stránku dělat. Ve stylu článku nebo šablony?
Článek: snadná údržba - je to prostě článek; statická stránka - je to jen článek

Šablona: údržba skrze úpravu šablony - takový rádoby programování; výstup (rozložení) je dáno šablonou a může tedy obsahovat libovolné statické nebo dynamické bloky


?
Autorská citace #93
29.1.2012 21:44 - sirien
Alek píše:
Ale všechno to stojí na těch diskuzích, jestli je drolit či ne.

Pokud u článků zachováme možnost stránkování, tak nevidim dilema.
Článek bude mít vlastní diskusi, bude-li rozparcelován na stránky, pořád bude mít vlastní diskusi.
Kniha bude mít vlastní diskusi ke všem článkům které shrnuje

Max: S těma edicema opatrně. Je tu hodně článků i o ne-DnD záležitostech, včetně věcí k jinejm systémům.

Trochu se ztrácim: jakou "stránku co chceš dělat" máš teď namysli?
Autorská citace #94
30.1.2012 10:01 - Max
Celé to bylo o těch stránkách z hlavního menu: "Pro hráče", "Pro DM", ...
Autorská citace #95
30.1.2012 15:28 - Max
Pokud jde o obrazovku "Pro hráče" ... napadlo mě
toto

Je to kombinace článku a dynamickýho obsahu. Edice má svůj obecný text, ten je dán článkem. Okolo jsou pak dynamické seznamy které se filtrují skrze klíčová slova a řadí se skrze doporučování.

Otvírat se budou výchozí pravidla krom případu kdy si uživatel nastaví preferenci.
Autorská citace #96
30.1.2012 16:39 - sirien
Tak teď se už fakt ztrácim. Popořadě.

Přijdu na Kostku. Vidim HOME
Kliknu na Hráči
...a zobrazí se mi DnD čtvrté iterace, obecný popis a vedle toho ty tři boxíky?

A pokud chci Pathfinder, WoDčko, FATE, nebo cokoliv jiného, tak si to musím nastavit v preferenci? To mi přijde jako docela razantní krok zpátky, nemluvě o tom že to pracuje převážně se současnou knihovnou Pravidel - knihovna Tipů a triků je plná článků které jsou systémově naprosto nezávislé, knihovna Prostředí taky.

Jako ten samotnej nápad toho rozhraní se mi líbí, ale ta vazba na edici mi přijde špatně.
Autorská citace #97
31.1.2012 18:44 - sirien
Max: Byla tu vznesena žádost na drobný zásah do Kostky (ani ne programátorský, jen přepsat znění jedné vyskakovací hlášky): #1444-1448
Autorská citace #98
31.1.2012 23:57 - Max
Koncept který zatím používám je:
Home - přehled novinek celého webu
Pro hráče - výchozí pravidla webu ale možnost přejít na jiné
Pro DM - výchozí pravidla webu ale možnost přejít na jiné
Komunita - skupiny, jejich diskuze, něco na styl současné komunity ... tady mám zatim mlhu ...
Co se děje - události na RPG scéně
Mapa webu - procházení celé d20, filtrování pomocí klíčů, ...

sirien píše:
A pokud chci Pathfinder, WoDčko, FATE, nebo cokoliv jiného, tak si to musím nastavit v preferenci? To mi přijde jako docela razantní krok zpátky

Vycházim z toho že by stránka "Pro hráče" měla k něčemu být. Pokud hraju [systém] tak mě jasně odradí pokud uvidím desítky novinek z jinejch systémů který mě jakožto příznivce [systém] vůbec ale vůbec nezajímaji. Pokud na tý obrazovce nebude okamžitě vidět odkaz na player handbook konkrétního systému, tak to je sice "Pro hráče" ale taky "K ničemu".

Lepší variantou mi pak přijde:
a) výchozí edice webu - tedy, pokud se shodnem že je v ohnisku zájmu
b) u neregistrovaných bude po kliku na "Pro hráče" nutno vybrat ze systémů. Žádný nebude mít přednost, bude tam prostě jejich výčet.


u obou variant bude moci registrovaný uživatel zvolit jakou chce a tím pádem nebude muset znova vybírat svou "oblíbenou".

(a) má výhodu pokud web směřujeme nějakým směrem
(b) má výhodu pokud chceme být zcela nestranní

Variantu "Pro hráče" bez rozlišení systému neuvádim protože by to bylo jako dělat jednu stránku "Pro věřící" :)
Autorská citace #99
1.2.2012 08:51 - Alnag
Asi bych šel do jednoslových názvů "Hráč"; "Vypravěč" atd. ale jinak se mi to líbí.
1.2.2012 15:46 - sirien
Ok, teď už sem se zorientoval, díky.

Jako koncept to je hezkej a když nad tim tak uvažuju tak by to asi stálo za to.

Jen mám pořád trochu problém s tím, že se nám tam prostě ztrácej články. A docela hodně článků - to rozdělení, které navrhuješ, poměrně elegantně a bez problémů rozdělí:
  • celou knihovnu Pravidla
  • nejspíš většinu knihovny Produkty
  • a část knihovny Prostředí
Nicméně už u Prostředí to začne dělat trochu problémy - kam zařadíš moje série Hraní v SF nebo Bulvár, případně obecné články jako je Rytířův článek o polytheismu?

Knihovna Tipů a triků mi vypadává z rozdělení úplně - teď na to koukám a většina těch článků je skutečně bez systémového zaměření, některé z nich se tak tváří názvem (Alnagova série Vypravěčova deníku), ale obsahem jsou opět mnohdy použitelné bez ohledu na to co hraješ.

Sekce RPG Odborně, Příběhy, Střípky a Kultura mi pak už nedávají smysl vůbec, zvlášť pokud Komunita má vypadat podobně jako teď (tj. jako částečně samostatná sekce, ne jen jako další knihovna článků - což bych se ale přimlouval aby to tak spíš zůstalo)
1.2.2012 19:16 - Max
Že knihovna tipů a triků vypadává? To se bavíš o trikách pro svádění? Pokud jde o ty herní tak předpokládám že jsou určeny pro hráče nebo pro vypravěče ...

Není určen systém ... to sem opomenul ale to se dá řešit optimistickým přístupem (co nemá uvedeno pravidla tak se předpokládá že je obecné) a spadne do všech systémů.

Ale přivedls mě spíš k otázce světů ... to budu muset nějak prokoumat.

Co když není určeno pro hráče, není to určeno pro vypravěče a neinformuje to o dění na RPG scéně .... hmmm co takhle ty všespásné "Střípky" :)

Jinak zápisky z hraní budou dostupný někde v komunitě ... stejně jako blogy ... tam se rušit nebude.
1.2.2012 19:26 - Max
Eště mě napadlo a nevim už jestli to tady šlo. Pokud jde o zápisky ze hry tak je předpoklad že budou na stránce skupiny. Stránka skupiny bude dostuná jako www.d20.cz/kod-skupiny/ ... bude to něco na způsob obrazovky pro hráče ... takže zobrazenej článek s boxíkama filtrovanýma podle klíče skupiny.
1.2.2012 19:36 - sirien
Max píše:
Jinak zápisky z hraní budou dostupný někde v komunitě

A hrdinové a padouši týdne a povídky, které nejsou zápisy z her?

Sekce:
Home - novinky; potřebujem na to záložku? Myslim že dneska se už umí každej vrátit na Home tim že klikne na logo v záhlaví webu, ne?
Hráč - prvotní roztřídění dle systémů
Vypravěč - prvotní roztřídění dle systémů
Komunita - převážně tak jak je teď (blogy, skupiny)
Co se děje - ?? - tady si nejsem moc jistej užitečností, protože akce můžeme nechat spadnout do komunity a kromě toho moc nevim, co bych tam dával?
Mapa webu - Nazval bych to jinak.

Když nebude záložka Home a Co se děje, tak to jsou čtyři záložky. Pátou bych se nebál dát jako Kultura, Střípky nebo Jiné, tam bysme pak mohli dát ty povídky a další podobné věci.

Kromě toho bych se osobně možná nebál dát filtrování podle klíčů i do sekce Hráč a Vypravěč. Když ty klíče máme tak proč je nepoužívat?

Odkazy by se pak daly shrnout do článku a doplňovaly by se podle příspěvků v diskusi, odkaz na ně by případně šel dát do patičky, ostatně kniha návštěv už ani nevede na platnou adresu a používáme tu k tomu jiné diskuse, Autorská práva se dají přesunout jako další stránka FAQ, stejně tak jako odkaz "o nás".

Zmiňoval jsem se už že bysme potřebovali pro některé články klíč "www.d20.cz"?


Ohledně komunity: nad tím je potřeba se zamyslet o něco víc, něco jsem tu už psal, ale ta sekce se myslím docela ujala, jen se místy rozvíjí trochu jinak než jsme očekávali - některé věci bude asi vhodné ořezat, některé další propojit (třeba umožnit nalezení článků ze skupin i mimo skupiny - jde hlavně o věci jako jsou zápisy z her, ale sem tam i nějaké články normální povahy)
1.2.2012 20:51 - Max
sirien píše:
tady si nejsem moc jistej užitečností, protože akce můžeme nechat spadnout do komunity a kromě toho moc nevim, co bych tam dával


Komunitu zbytečně nezatěžovat. Nebude mít obdobnej charakter. V komunitě budu chtít dělat víc věcí než jen nějaký přehledový souhrny jako tomu bude jinde.

V "Co se děje" - akce které jsou pořádány, co se povídá a šušká (nová edice, dračí doupě).

sirien píše:
Když ty klíče máme tak proč je nepoužívat?

To je tvoje doměnka že je nepoužíváme. Na jejich základě už nyní vyjíždim určení, pravidla, světy a dál je dělim na recenze, materiály ... takže dle mě klíče využíváme o 100šest.

sirien píše:
možná nebál dát filtrování podle klíčů i do sekce Hráč a Vypravěč

To co chci klíčema docílit je abych z toho moře chaosu vytáhl pár hezkejch ostrůvků kde bude klídek a pohoda. A v překladu: Volný filtrování = chaos; pevný filtry = pohoda.

Mapa webu ... no je to něco kde bych čekal že tam budu hledat poněkud hrubějšími postupy ... výpis všeho, filtrování klíčema, ... možná tě napadne pro to lepší název

Střípky proč ne ... nejspíš ještě hráče a vypravěče shrnu do jedné nabídky a rozdělim je později a nahradim to samostatnými světy.


jinak už jen tim jak to dělám tam najednou na mě vykukujou sakra zajímavý články na který bych na současný d20 prostě nenatrefil ... jen jim dát prostor

sirien píše:
Když nebude záložka Home

Nejsem si zcela jist. Když koukám po portálech na webu tak dost jich to tam má ... proč? Protože někoho něco nenaučili? Pokud místo bude tlačit ... proč ne.

sirien píše:
Odkazy by se pak daly shrnout do článku

Mám nedůvěru v to že pokaždé když někdo přidá nový článek že někdo půjde do editace a přidá tam odkaz ... ten je myšlen na věci které se jen tak nemění ... v podsatatě odkazy na to co sem popisoval v tý ukázce.

sirien píše:
jen se místy rozvíjí trochu jinak než jsme očekávali

Nevim jestli jinak ... některé nástroje se uchytili, jiné ne. Něco se neuchytilo kuli tomu že to zkrátka nebylo líp uděláno ... takže jo, chce to zamyšlení.
1.2.2012 21:06 - sirien
Max píše:
Mám nedůvěru v to že pokaždé když někdo přidá nový článek že někdo půjde do editace a přidá tam odkaz

Já to docela dělám.
Každopádně Tvůj argument je irelevantní, protože když aktuálně někdo přidá odkaz, tak ho někdo z adminů musí pořád schválit. Asi měsíc nebo dva zpátky sem do tý sekce náhodou zabrouzdal a našel sem tam asi čtyři nebo pět neschválenejch odkazů... přiznejme si že diskuse objevující se v Aktualitách sledujeme o dost poctivějc než to jestli náhodou někdo nepřidal po věčnosti nějaký nový odkaz.
1.2.2012 21:22 - Max
sirien píše:
Každopádně Tvůj argument je irelevantní

Aha, myslel sem že tim myslíš něco jinýho. Tys myslel tyhle odkazy ... pak to skutečně irelevantní bylo protože to vyvracelo něco co sem myslel že tvrdíš a tys to netvrdil.
2.2.2012 11:55 - Max
Jelikož mi diskuze a i vlastní argumentace přišla jako hodně o "já si myslim", tak sem si udělal pár přehledů dle zařazení článků a diskuzí
http://www.d20.cz/temp/d20_stats.docx

Z toho mi plyne že:
a) měla by se rozšířit dostupnost kategorie Tipy a triky
b) měla by se rozšířit dostupnost Rpg odborně
c) relativně aktivní jsou i příběhy

Pokud jde o prostředí, přijde mi že tam je hodně nerozřazeného co by mohlo spadnout do světů.

Nejspíš se neubráníme nárůstu klíčů pro systémy a pro světy. Jejich rozcestník bude mít vlastní stránku tak by to mohlo jít.
2.2.2012 11:58 - Max
ještě sem koukal že tam není uvedeno že ten vývoj 15 nej se týká pouze článků (nejsou v něm diskuze a blogy)
2.2.2012 12:36 - Max
Takže nový návrh rozložení.
Hraní - Stránka pro hráče a vypravěče
Tipy a triky - Různé věci pro spestřední hry
Světy - Stránka o světech a herních prostředích
Příběhy - Zápisky z her nebo jen smyšlené
RPG odborně - Co se děje na RPG scéně a pokročilé mechaniky
Střípky - Co se jinam nevešlo a volná tvorba
Komunita - Skupiny, spolky a jejich prostor


Hraní
První úroveň je výběr systému. Následně se objeví přehled pro hráče. Je zde odkaz na přechod na stránku vypravěče.

Tipy a triky
Vypisuje články z tipů a triků. Je možnost filtrovat dle určení. Tady je trochu překryv s hráčem.

Světy
Nejprve výběr světu. Potom se ukáže článek ke světu a všechny články a diskuze k němu patřící.

Příběhy
Výpis článků z příběhů. Je možnost filtrovat podle žánrů. Je možnost filtrovat podle skupin.

RPG odborně
Výpis článků z ROG odborně. Tady mi taky jako nejlepší kategorie členění vyšly žánry.

Střípky
Nechávám jako všespásnou kategorii. Všechno co tam bude bude přehledné a příjemně laděno v těch nejlepších barvách a podáních.

Komunita
V záhlaví stránky bude rozcestník na blogy, skupiny, uživatele
Pod tím bude hned výpis nejnovějších přírůstků blogů.


Mapa webu
Bude někde na stránce ale jen nevýrazným písmem a v podstatě bez "upoutávácí" schopnosti.
Obsahuje kompletní výpis webu vždy jen typ a název;
Obsahuje klíčové rozřezávání hledání ... možná něco jako http://www.huskycz.cz/spacaky/ to levé menu ...
2.2.2012 16:24 - sirien
Ne že by mě ty statistiky nějak extra těšily, ale hezké :)
Zkusim začít motivovat některé lidi aby začali psát, třeba z toho něco bude :)

Jinak to nové rozložení... přijde mi že to prakticky jen bere současnou strukturu knihoven a posouvá jí o úroveň nahoru. Možná to je to co potřebujeme, ale nějak se mi to nezdá, nevim.

Hraní a Tipy mají jednu společnou vlastnost - dají se poměrně dělit mezi hráče a vypravěče. Klidně bych to nechal jako Hráč a Vypravěč a propojil bych tam systémové a tipové záležitosti. Cenou samozřejmě bude že systémové rozdělení trochu zapadne do pozadí, na druhou stranu mi to přijde takové víc user-friendly a intuitivnější.

Střípky by předpokládám pohltily současnou Kulturu?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077659130096436 secREMOTE_IP: 18.217.190.58