Kultura

sirien
15.5.2014 03:55
O Dobru a Zlu [NON-RPG]
Sesměrování bordelu z diskuse o hraní zlých postav od začátku do postu #58

Diskuse o Dobru, Zlu a různých pohledech na něj v realitě.

preventivně předesílám: dodržujte prosím diskusní pravidla a držte se na faktické a nikoliv osobní úrovni. Pro pohodlí všech zkuste výjimečně psát skutečně vstřícně a bez afektu, ať předejdeme obvyklým důsledkům podobných diskusí.
Autorská citace #61
16.5.2014 22:00 - Colombo
a co je sakra neo-ateismus?
Autorská citace #62
16.5.2014 22:27 - Wild West
Hm, zdá se, že debata plavně odbruslila od dobra a zla.
Bůh není moje pivo; Alb)nag projel smyščku už jednou odkazované debaty (a nemám k němu, co bych dodal).

Smad jen zase terminologickou
blud = něco, co někdo tvrdí, ale prokazatelně to neexistuje, lze to vyvrátit.

V případě Boha je to zjevně slovo, které není adekvátní. Stejně jako třeba u mimozemšťanů (exobiologie a theologie jsou vůbec v mnohém podobné, jak si všiml kdysi Sagan).

Stran Ameriky - spolehlivě nejvíc nadávají ti, co tam nikdy nebyli a mají informace kdovíodkud. Většina světové vědy sídlí už delší dobu v Americe.
Takže by si takto vědecká inkvizice mohla snadno rozstřílet vlastní domeček.
Autorská citace #63
16.5.2014 22:50 - Colombo
Píše:
Stran Ameriky - spolehlivě nejvíc nadávají ti, co tam nikdy nebyli a mají informace kdovíodkud. Většina světové vědy sídlí už delší dobu v Americe.
Takže by si takto vědecká inkvizice mohla snadno rozstřílet vlastní domeček.

Hahaha. Ale teď vážně. Amerika je země obrovských rozdílů, máš tu supervzdělané obyvatelstvo ve velkých metropolích a taky tu máš jednu farmu na 100 kilometrů, jinak nic.

Jinak, americká věda je znatelně žlutá, což asi ti odkazovaní bigotní křesťané asi nejsou. Tady střílíš na blbý cíl.

(ano, přiznám, v americe sem nikdy nebyl a její demografii sem se nevěnoval, ale tohle je celkem základní rozmístění populace)
Autorská citace #64
17.5.2014 00:15 - skew
Co je to žlutá věda?

noir: odpověď kdyžtak tady.
Autorská citace #65
17.5.2014 09:21 - Colombo
skew: číňani, tend je takový, že zatímco běloši jdou studovat práva, ekonomii a management, přírodní vědy studují v americe číňani.
Nějaké poznámky třeba tu:
odkaz
Autorská citace #66
17.5.2014 13:16 - sirien
pár faktických poznámek:

- neo-atheismus je něčí nesmysl který nic moc neznamená (pokud k tomu někdo laskavě nedodá definici). To co je teď "in" je New Atheist Movement. Slovo "New" nemá nic společného s předponou "neo-", nejde o nic nového ve smyslu dříve neznámého nebo předělaného, je to odkaz k "obnově" atheisticko-sekulárně-humanistického hnutí v čím dál tím více křesťanské Americe.

- Svatá Trojice Atheismu je další něčí nesmysl. Slovo "Svatý" jsem v tomhle kontextu neslyšel použít ani největší apologety (jako je třeba můj "oblíbenec" Craig).
Co je je Velká Čtyřka (aka Čtyři Jezdci podle názvu tohoto rozhovoru), tj. Dawkins, Hitchens (RIP), Harris a Dannet. Původně to měla být pětice a doplňovat je měla Ayaan Hirsi Ali, ale bohužel tehdy měla něco jiného, takže účast odřekla.
Krauss, ačkoliv vlivná osobnost bezpochyby jejich formátu, se k nim v tomto kontextu běžně nepočítá.

- a nakonec, Krauss nebojuje proti Bohu 16. století, jak mají češi dojem z toho jak vidí náboženství ve svém umírněném okolí naší krásně atheistické země. Krauss bojuje proti Bohu 21. století, kterého můžeme v této podobě dodnes potkat např. v Polsku, Irsku, USA... Itálii, Španělsku. Který je skrze muslimy importován do Francie, Německa, Británie.
Ta problematika není v masmédiích (protože je kontroverzní a média by tím urazila velkou část publika), ale je dost aktuální a ve skutečnosti není těžké si patřičné informace o současném rozhodně ne sluníčkovém stavu i západního světa dohledat.

- jen tak na okraj, pro mnoho "členů" New Atheist Movement není kritickou motivací theologie, ale právě morálka. Viz třeba Greta Christina (link k místu kde začíná svůj výčet, předtím je pár minut úvodu o významu a oprávněnosti vzteku ve společenské diskusi) nebo docela klíčová publikace Hitche "God is not Great: How religion poisons everything".


Skew: Američané zjistili, že půlka jejich vědců je původem z Indie. Jak? Na začátku každé konference požádali publikum, aby zvedl ruku každý, kdo není Číňan.
Autorská citace #67
19.5.2014 11:40 - Ebon Hand
Colombo píše:
Spousta těchto úkazů ověřena byla a přišlo se mimo jiné na to, že mor nebyl boží trest ale to, že lidi byla prasata, co hygienu považovali za sprosté slovo a lít splašky na chodník považovali za dobrý nápad.

Tohle není dobrý příklad. Lidi v té době tam ty hovna lili dál a epidemie přešla. Tím něříkám, že to byl boží zásah. Pouze to, že se vedou opravdu sáhodlouhé polemiky, z čeho ty epidemie byly iniciované.

Dál nebudu zasahovat.. mimochodem tohle vlákno má OT název..
Autorská citace #68
19.5.2014 12:29 - Vojtěch
Tak záleží na jaký mor přišla řeč a zda vůbec to byl mor, nebo jen agresivnější chřipka, anóbrž mor se tenkrát říkalo všemu s dostatečným počtem mrtvých a ne úplně známými příznaky.

Taková černá smrt / dýmějový mor byl přenášen hlavně tělesnými tekutinamy skrz hmyz, pokud se dobře pamatuji a hlavní problém byl asi v příliš těsném soužití se zvířecvem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22492480278015 secREMOTE_IP: 3.226.72.118