[překlad] GURPS 4e -většina hotova

Kompletně přeložená pravidla GURPS 4e (Postavy i Tažení) už potřebují pouze rozsáhlejší korekci textu a další úpravy s ní spojené. Prosím všechny o pomoc s finální fází tohoto majestátního díla. Podoba je textová a bez ilusrací, ale i to by se mohlo s vaší pomocí změnit.
Napsal Sidalir

Zdravím všechny členy fóra d20.cz a rpgforum.cz!

Můj kamarád Darek přeložil GURPS 4e (obě základní knihy) a byla by škoda, pokud by překlad zůstal pouze v malém okruhu lidí. Proto jsme se rozhodli ho zveřejnit na těchto stránkách a požádat vás všechny o pomoc s korekcemi.

Překlad je vytvářen v TeXu a má hlavně textový charakter. Dále upozorňuji, že styl překladu je poněkud specifický.


Navrhuji, aby každý napsal, kterou kapitolu či podkapitolu opraví. Pokud si jednu kapitolu vezmou 2 lidé, je na nich, aby si ji rozdělili nebo se dohodli na pořadí.
Postup korekcí budu zaznamenávat na druhé straně


Situaci může ulehčit hotový překlad kapitol 1-3, provedený některými členy rpgfóra před pár lety.
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=82&t=1273


Bude potřeba aktualizovat překladový klíč vytvořený Markusem, aby odpovídal Darkovu překladu (nebo upravit překlad podle klíče). A některé termíny se musí samozřejmě změnit a přeložit lépe. Zde je odkaz na původní verzi: http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=82&t=1386Účast na korekcích má jednu podmínku, stanovenou autorem:
Každý, kdo se chce na korekturách podílet, nechť uvede své jméno či přezdívku, a všechny svoje návrhy oprav ať jím podepisuje. (Proč? Za prvé, pro zajímavost, za druhé, aby mohli být všichni, kdo se o dílo zasloužili, patřičně glorifikováni na poslední stránce.)


Největší zásluhy má samozřejmě Darek jako překladatel a chci mu tímto srdečně poděkovat.Zde jsou přeložená pravidla bez korekce

Edit: aktuální verze:   http://gitorious.org/gurps-iv-cz/gurps-iv-cz/archive-tarball/master

Napsal Sidalir 29.09.2012
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 21 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16339588165283 secREMOTE_IP: 3.239.11.178