Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
18.11.2014 16:13 - Nachtrose
Jezne problem je v tom, ze RAW neni (2d8+7) necrotic + 5 fire to same co (2d8+12) fire and necrotic. Na toto slovickareni se ve 4e strasne hralo. Kdyby to bylo to same, napsali by to necrotic and fire.
18.11.2014 16:15 - Shako
Nachtrose píše:
Na toto slovickareni se ve 4e strasne hralo. Kdyby to bylo to same, napsali by to necrotic and fire.


To nemohli napsat, třeba protože v případě power, co citoval Babaj to prostě nejde říct dopředu, jednodušše protože jsou to dvě různé power resp. spojenecká power + basic attack.

Babaj píše:
undead creatures within the burst (including the death knight) deal an extra 2d6 fire damage with melee attacks until the end of the death knight’s next turn


EDIT a u té druhé schopnosti:


Píše:
Hit: 2d8 + 9 damage plus 5 fire damage


zjevně nemůžeš resistovat víc jak 5 fire tj. je jedno jestli máš resist 5/10/15 fire.


Ale ano, opravuju své předchozí vyjadření o bod 0: V případě, že se tále bavíme o resist 10 all, tak....
18.11.2014 16:28 - Nachtrose
Shako, nohsled píše:
Píše:
Hit: 2d8 + 9 damage plus 5 fire damage


zjevně nemůžeš resistovat víc jak 5 fire tj. je jedno jestli máš resist 5/10/15 fire.


Tohle nikdo nepopira. Ale bavime se zde o tom, zda 2d8+9 ( untyped ) damage + 5 fire damage bude pri resist all 10 rovno 2d8-1 (untyped) nebo 2d8+4.
18.11.2014 16:33 - Shako
Nachtrose píše:
2d8+4.
18.11.2014 16:38 - Nachtrose
A to je to, v cem se neshodneme. Protoze resist all 10 udela z 10 necrotic + 10 fire dmg 0, zatimco z 20 fire and necrotic udela 10.
18.11.2014 16:39 - Nachtrose
Kdyz uz jsme u toho, jaky vysledny typ by to 2d8+4 vlastne melo?
18.11.2014 16:53 - Shako
Nachtrose píše:
Kdyz uz jsme u toho, jaky vysledny typ by to 2d8 4 vlastne melo?


Není to jedno? ;-) Jinak si myslím, že si můžeš vybrat. Pokud by např. náhodou potřeboval na nějaký triger dostat fire dmg, tak klidně resistuješ ten untyped. Nebo naopak. Na 99% to bude jedno.

Nachtrose píše:
A to je to, v cem se neshodneme. Protoze resist all 10 udela z 10 necrotic 10 fire dmg 0, zatimco z 20 fire and necrotic udela 10.


Přečti si znova ten příklad od Shadowa:

ShadoWWW píše:
Z toho plyne, že když ti dá nestvůra ťafku za 2d8+5 necrotic damage +5 fire damage, tak postava s resist all 10 utrpí výsledné zranění jen 2d8.


Kdyby to byla ta tvoje varianta, tak je výsledek 2d8-5 necrotic + 0 fire. Ale Shadow píše 2d8.

EDIT: Což je přesně ten výsledek, co jsem říkal na začátku - jen jsem neměl chuť to dohledávat v pravidlech.

Shako, nohsled píše:
stačí prostě sečíst celkovou dmg a pak snížit o 10.


Stejně tak platí naše konverzace okolo tvého výkladu resistů.
18.11.2014 16:57 - Nachtrose
Shako, nohsled píše:
Kdyby to byla ta tvoje varianta, tak je výsledek 2d8-5 necrotic + 0 fire. Ale Shadow píše 2d8.


Spravne. Proto jsem sa ShadoWWWa ptal, jak presne se k tomu dopocital.
18.11.2014 17:08 - Babaj
shako slovickareni tam je :-))) porad.. muzu ti diodat nekolik pripadu kdydavaji skladane zraneni a kdy rozdilne... vadi mki spis ze autori to delaji strasne nekompletni.. a ani sse k tomu nehodlaji vyjadrit..

Dhako jinak to takhle nemuzes brat ze nekdy ses ti hodi to a onehdy jiny. na to musi byt jasny muster... to neni jako kdyz si muzes vybrat poradi v jakem se stanou efekty ve stejny okamzik.. to musi byt jasne dane... od toho jsou to prave ctyrky. aby byl dany mustr, ktery powery vyjimkove pozmenuji... snazim e pochopit tu strategii tech resstu a ta je velmi nepresna... shadowi se to zda jasne , ale obavam se ze to tak neni....

jidina vec co mne napada, jak to asi autori zamysleli.. je.. ze resist all je takovy zolik na resisty + physikal..... a typove zraneni ktere se pridava k netypovim se stava skladane ..... coz je taky nesikovne...... jelikoz jestli teda budu delat utokem treba padesat fire damadge a nejak se mi podari tam nacpat i byt 1 dmg necro tak z toho razem bude 51fire and necrotic damage.. a uz je mi treba naprd ze mma dost fire resistu :-))
18.11.2014 17:19 - Shako
Babaj: Ano, spouta věcí doladěných není. A špatně se dohledává, co se kde změnilo.
Krom toho je spousta věcí "broken", díky spoustě doplňků.

Proto je potřeba občas zapojit nějakou jednoduchý princip, který by snad měl zůstat, ikdyž to občas vypadá, že to lze udělat i jinak.

A ten princip zrovna tedy funguje. Říkal jsem ho hned na začátku a znova ho klidně zopakuju - na 1 útok aplikuj jen 1x resist - ten nejvyšší dostatečný.
Vyjímkou z tohoto pravidla jsou jen sekundární útoky a ongoing dmg, nikoli vícetypový dmg v jednom útoku.
18.11.2014 17:29 - ShadoWWW
2d8+5 necrotic damage +5 fire damage

Hmmm, teď, když se nad tím víc zamýšlím, tak ten můj první odhad je nejspíš špatně.

Vycházel jsem z toho, že rezist na all damamage by ti mělo snížit celkové zranění o 10; že kdybys měl jen necrotic resist 10, tak bys schytal 2d8 - 5 necrotic damage + 5 fire damage; a kdybys měl jen fire damage 10, tak bys schytal 2d8 + 5 necrotic damage.

Teď, když se nad tím víc zamýšlím, tak mi přijde, že když máš resist to all damage, tak bys měl schytat spíš jen 2d8 - 5 necrotic damage, protože z nekra ti to odečte 10 a z ohně ti to odečte taky 10, respektive 5.

Počítal bych to tedy tak, jak je zvýrazněno.

Ale přijde mi, že toto zranění vzniklo ještě před Essentials. Protože od Essentials se snažili, aby když jeden útok dává zranění více typy, tak aby celý útok byl oboutypový. Tedy takovéto zranění by bylo např. "2d8 + 10 necrotic and fire damage". V takovém případě by se to pak počítalo tak, že resist all by to snížil na "2d8", samotný resis vůči jen jednomu z těch zranění by to nesnížil vůbec, a pokud by někdo měl např. necrotic resist 5 a fire resist 10, tak by to snížilo to zranění celkově o 5.
18.11.2014 17:32 - Shako
Shadow: :-D
19.11.2014 08:49 - Babaj
Shadoww :-) to jsi shrnul uplne :-)) jsou prave tri nahledy... jen jsi jeste vynechal tu moznost redukovvat i to zkladnui untyped zraneni :_) coz uz je uplny extrem :-)

ale kdyz nad tim porad uvazuju a hodnotim z pohledu taky jaky owerpowered by to bylo :-) a taky proc autori podali jen takovy pravidla ,jaky dali a uz dal se v zadne dalsi diskuzi k tomu nevyjadrili.. nebo jsem to nenasel.. ani na wizardich faq.. tam to taky dlouhosahle rozebirali...

dochazim k zaveru, ze asi opravdu rozlisuji untype zraneni a typove zraneni.. a pokud se sejde typove zraneni stane se zaroen skladanym a na to maji pravidlo..

takze bych to videl abych se drzel i pravidel. v nasem pripade by to bylo
"2d8 + 10 necrotic and fire damage"

takze by bylo treba bud 10 necrotic a 10 fire resist nebo 10 all resist all aby o poredukovalo aspon o 10...

Takze kdyz to zesumarizuju .. je to jeste horsi nez to hraje Sako :_))))))
19.11.2014 08:58 - Shako
Babaj píše:
akze kdyz to zesumarizuju .. je to jeste horsi nez to hraje Sako :_))))))


Shako nehraje s resisty a povětšinou ani s vícetypovým zranění - mám raději jiné vychytávky (push, slide...). :-D Při těchle debatách si říkám "zlatá 13", díky které se možná nebude potřeba ke 4e už vracet. ;-)
19.11.2014 09:25 - Nachtrose
Tezko rict, jak moc OP to je. Ale treba ilvl 2 Armor of Resistance dava resist 5 na jeden typ. ilvl 4 Adamantine plating dava resist all 1. Resist all je univerzalnejsi, predpokladam vsak, ze by mel mit vyrazne nizsi hodnoty, nez resist type. Slabsi creepy budou v nevyhode, pokud budou utocit vicero typy zraneni, zatimco ty mocnejsi to obejdou treba prave tim mixed type.
19.11.2014 11:37 - hadrian
Tohle jsem na wizárdím fóru viděl někde řešený. Obecně platí (nevím jestli z compendium), že pokud se k power přidává zranění jiným typem, pak celá powera získává tento typ "navíc".

- Takže z normálního (netypizovaného) zranění 1k6 + 3 při přičtení 5 fire se stává 1k6 + 8 fire zranění. Takže už není untyped - ano, stává se slabší proti fire resist, ale silnější proti všem ostatním - to si každej musí zvážit, zda mu to stojí za to. ;) (Ale tady platí "Zeptej se DM", jestli mu to nebude bořit hru, když to bude uvažovat jako "untyped" + fire" místo "fire" - jen že slůvko "untyped" není v typech různých zranění. Dost záleží na úrovni optimalizace postavy a ostatních členů v družince.)

- Kdyby to byla power se slůvky cold a thunder 1k6 + 3 a přidávalo by se k ní znějaké featury apod. +5 fire damage, pak se z toho stává 1k6 + 8 cold, thunder, fire damage.

A na to se až potom aplikují resisty (až když vím, jaký slůvka má ta powera).
19.11.2014 11:42 - Babaj
nachte :_)) muzu rict ze ja na resisty hral a nebyl problem mit skoro v kazdem setkani 10resist all do konce encountru :_)) ted jsem mel dokonce 25resist all a presto mi ta potvora vysala dusi :_))))
16.12.2014 10:09 - Babaj
ja vim , ze jsem hroznej otrava, ale nenasli se nekde nejaky erata ktera by poresila jinak zcela nepouzitelny paragonsky feat:
***************************
Paragon Defenses

Paragon Tier
Prerequisite: 11th level
Benefit: You gain a +1 feat bonus to Fortitude, Reflex, and Will.
*******************************************************************

nemlo tam byt jen bonus a ne feat bonus?
16.12.2014 10:12 - hadrian
Nemělo - great/superior k jednotlivejm ne-AC obranám jsou feat bonusy a epic ne-AC obrany jsou bez typu - dohromady až +8 k jedné z ne-AC obran - s tvým erratem by to mohlo jít výš a to není třeba.

Proč si radši nevezmeš rostoucí feat "Improved defences"? Za cenu jednoho featu máš rostoucí feat bonus +1/+2/+3 ke všem ne-AC obranám.
16.12.2014 10:39 - Babaj
no prave na to narazim.... paragon feat a je mnohem.. 3* slabsi jak obycejny feat.. se mi to nejak nezda :-)) nevim ktery blazen by si takovy feat bral?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12365388870239 secREMOTE_IP: 3.128.198.21