Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
2.5.2013 10:39 - Ebon Hand
Siriene, oba články prosím smaž, byly to jen příklady.
2.5.2013 13:44 - sirien
Nechal jsem je tu pro potřeby ilustrace problému, ale pokud Alnag říká, že se to tak chová dlouhodobě, tak si asi můžu kdykoliv vyrobit další identické :(
2.5.2013 14:29 - alef0
http://sourceforge.net/projects/itextsharp/

port itextu do .netu

este predtym otazka za milion hejtov:

kto to bude integrovat?

max? lebo ten jak pozeram, sa k tomu dostane v roku 2030.
10.5.2013 12:37 - Max
Alef0: to je přímo popravčí termín, to nemám šanci stihnout
Jinak s itextsharp jsem si chvíli hrál a vypadá to nádějně ... teda tam kde články mají nějakou strukturu ... tam kde jsou chyby to dopadá nic moc.
10.5.2013 14:37 - alef0
ok, a co takto ten databazovy dump, nech ho upravuje do pdf niekto iny, ked online prevod nie je dosiahnutelny vzhladom na moznosti?
10.5.2013 14:41 - Alnag
Alef: Není to pak už stejně jednoduché to brát z webu článek po článku?
10.5.2013 17:08 - alef0
clanok po clanku je 1200 http requestov, kde sa treba zbavovat hlaviciek, paticiek, bordoveho bordelu okolo toho + lepit rozstrankovane clanky do jedneho = programovat readability.com nanovo

sqldump je jeden prikaz, z ktoreho vypadne 1 subor feat. nativny & html text

samozrejme to nepozdvihne navstevnost

alebo of course readability.com + ctrl-c/ctrl-v + inteligentny hominid (nie colombo) + pdf konvertor
10.5.2013 17:25 - Max
alef0: manuální převod je příliš náročnej na lidi mi přijde ... někdo napíše článek, poslat HTML někomu dalšímu, zpracovat, poslat PDF někam, přiřadit k článku ... autor jde a opraví jednu hrubku ... kolečko nanovo ... preferoval bych automat který bude mít horší výsledky (což ale jde opravit editací a nápravou HTML článku) nežli vytvářet řetěz manuálních kroků které navíc budou spouštět různí lidé
10.5.2013 18:44 - sirien
nejsem ochotný převádět články manuálně, ale kdyby šlo o opravy HTML kódování v článcích které to nemají vpořádku, tak to snad technicky i kvantitativně nějak zvládnu...
28.5.2013 22:56 - Max
Jinak výsledek pokusu u automatického převodu ... http://www.d20.cz/temp/4262.pdf
29.5.2013 02:14 - sirien
jak moc tam jde upravit formátování a jak moc tomu lze udělat nějaký Kostka-vzhled?
29.5.2013 12:41 - Max
Odkaz na článek je http://www.d20.cz/clanky/4262.html

Udělej PDF jak by to mělo vypadat, pošli ho sem a já to na to zkusim udělat. "Kostka-vzhled" je jinak příliš volnej termín.
29.5.2013 13:25 - Colombo
Max: skrze co to děláš?
29.5.2013 22:44 - Max
HTML agility pack + itextsharp
15.12.2013 14:04 - Gurney
Btw napsal jsem článek a kostka mi pod něj zase hodil stupidní copyright, což vidím velice nerad. Je to drobnost, ale nešlo by nějak zařídit aby tam nebyl? Nebo třeba aby se nevyskytoval v žádných článcích? (aneb má to vlastně nějaký význam?)
15.12.2013 16:10 - sirien
a) to mi je relativně líto, ale má to důvody (viz dále)
b) šlo, ale pouze Maxovým zásahem do samotného Zdroje
c) viz výše a je do diskuse zda by to bylo žádané

To (c) má několik významů:
a) jasně deklaruje, že články publikované na Kostce nejsou v žádném nárokovaném vztahu ke Kostce, tj. že tvůrci, vlastníci a admini Kostky plně uznávají autorství článku autorovi (týká se dalšího publikování nebo i směřování žádostí na využití článku např.)
b) jasně říká, že autor má právo s textem nakládat dle libosti (jsme už viděli jednou u sousedů, jak to taky může vypadat, když se autor rozhodne, že své články stáhne, že...)
c) to tam bylo dané protože prostě proto.


Osobně bych své články třeba viděl mnohem radši pod CC licencí než pod C licencí a ani by mi nevadilo, že tam žádná licence není (u většiny teda, jsou tu asi dva nebo tři z té více než stovky kam bych si to CC dal, ale tam si to můžu vepsat i sám).
Kdyby se to mělo řešit, tak bych byl pro check-boxy
15.12.2013 16:20 - York
Což mi připomíná to, co jsem psal do diskuse k recenzi na dvojku: Šlo by nové články zobrazovat v Novinkách, i když ještě nemají žádný příspěvek v diskusi?
15.12.2013 16:24 - sirien
Ta praxe tu kdysi byla, pak se zamítla... aktuálně se o opět uvažuje o jejím oživení, nicméně Max to ještě neimplementoval
16.12.2013 01:37 - Gurney
sirien: Sice jakž takž chápu ten úmysl netvářit se, že si kostka přivlastňuje něčí práci, ale stejně mi to přijde spíš k smíchu než jakkoli užitečné (ostatně jako všechno co někdo vystaví na net a pak za to práskne copyright).

Mě na tom vadí hlavně že když už takhle napíšu článek nebo něco přeložím, tak to vypadá jako by bylo nežádoucí ten článek někam postnout nebo hodit na svůj web. Přitom mě to nejen nevadí, ale vlastně by mě i potěšilo kdybych napsal něco natolik dobrého že by to někomu stálo nejen za přečtení, ale dokonce i za šíření.

O trochu míň mi pak vadí, že s mýma názorama na autorský právo působí copyright strašně pokrytecky. Si potom připadám trochu jako jeden bývalý diskutér odsud, co byl velký pirát - dokud nešlo o jeho vlastní ilustrace...

Takže žádná licence je z mého pohledu rozhodně lepší než copyright.
16.12.2013 02:04 - sirien
no tak já musím říct, že kdyby se moje místní články jen tak random objevily repastované tak jak jsem je napsal na některých konkrétních webech nebo webzinech, tak by mi to relativně vadilo.

nicméně jako v podstatě s Tebou souhlasim... jen asi nečekej nějakou bleskovou nápravu

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086714029312134 secREMOTE_IP: 3.133.156.156