Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
2.11.2009 23:57 - Jerson
Hele, nechci tu zase otvírat debatu o neschopnosti vytvořit jeden prohlížeč - používám Operu, aby mi chodilo D20, ale musel jsem si nechal i Lišku, protože centrum pro ní není optimalizovaný (= nedostanu se do mailové schránky)
3.11.2009 00:04 - sirien
hh
To ale neni o tom mít jeden prohlížeč. To je o tom používat rozumnej e-mail.

Například:
1 - založím si gmail na vcelku libovolné jméno (jméno.příjmení, příjmení.jméno, jménopříjmení, příjmeníjméno, první-písmeno-jména.příjmení, předešlé bez tečky...)
2 - přesměruji mail z centra na gmail
3 - řeknu gmailu, aby mi z centra přetáhl všechny již doručené e-maily na sebe
4 - řeknu gmailu, že mám mail na centru a že bych byl rád, aby na maily co mi přijdou přes centrum odpovídal, jakobych odpověď odesílal z centra
5 - zjistím, že mám moderní e-mail plný hromady pokročilých, jednoduchých a hlavně skutečně užitečných funkcí.
3.11.2009 00:40 - Jerson
Tedy opět mi radíš, že místo abych požadoval funkčnost všech stránek v jednom prohlížeči, tedy přizpůsobení techniky člověku, mám si zakládat další mail (který nechci) a řešit věci okolo, tedy přizpůsobovat se technice. Co až narazím na další stránku, která mi v Opeře nepůjde? Zopakuju pětobodový postup, jen místo gmailu půjde o jinou adresu?
3.11.2009 00:42 - sirien
bug: Z nějakého důvodu se mi neodznačuje přečtenost u článku o intru do Exalted.
Možné důvody: Jsem autorem/jedná se o článek v herní skupině
3.11.2009 00:47 - sirien
Jerson: Já chápu, že Tě štve že není všechno unifikované, nicméně s tím není pomoci. Že to ani není účelné jsem se Ti snažil kdysi vysvětlit když sis stěžoval že existují desítky formátů dokumentů, tady jde +- o totéž, netřeba opakovat.

Nabízel jsem řešení pro tenhle konkrétní případ.
A ani ne tak kvůli prohlížeči, jako spíš dobrou radu ohledně toho že gmail je a ještě jak to vypadá poměrně dlouho bude nejlepší poskytovatel co do mailů...
3.11.2009 00:54 - Sethi
sirien píše:
jedná se o článek v herní skupině

That.
3.11.2009 10:37 - Alek
Aniž bych chtěl bránit Operu, řekl bych, že problém bude na straně Centrum.cz. Co jsem tak četl, oni teď ten jejich mail překopávali a asi to nevychytali, paka.

Co se týče obecně prohlížečů, Opera, FF i další moderní prohlížeče vesměs respektují nějaké schválené standardy (to k tomu jednotnému prohlížeči). A pakliže v těch prohlížečích něco funguje, je zpravidla chyba na straně té dané webové stránky/aplikace. Buď je ta stránka stará a používá něco, co v těch standardech je jinak anebo je naopak moc moderní, používá nejnovější výmysly, ale ty bohužel v těch standardech ještě nejsou. Firefox do sebe tyhle výmysly zaintegrovává velmi rychle, i když ještě nejsou ve standardech. Opera je v tomhle konzervativnější a čeká na standardy. To je celý problém, řekl bych.

Píše:
používám Operu, aby mi chodilo D20

sorry, ale to je dost zavádějící věta. Používáš Operu, aby ti chodila d20 lépe. Pokud chceš používat Firefox a nechceš se bát o ztrátu napsaných příspěvků, klidně můžeš. Stačí si do FF nainstalovat nějaké rozšíření. Třeba Lazarus form Recovery. Nemám to ozkoušené, ale myslím, že je to přesně to, co hledáš.
3.11.2009 11:10 - Alnag
Já nevím, já se do mailu na centrum.cz dostanu. Pravda dřív to mělo kecy o tom, že to není optimalizované, ale dostal jsem se i tehdy. Akorát je to teda líný a pomalý (no prostě centrum).
3.11.2009 15:59 - Jerson
Aleku, to jako bez debat, centrum svůj web prasí neuvěřitelným způsobem a nebude dlouho trvat, než se naštvu a na ten Gmail fakt přejdu. Bohužel nemám rád změny, a fakt nemám rád když mi někdo mění to co funguje - to se týká Centra, které několik let chodilo nejlépe z dostupných mailových schránek, ale teď je to čím dál horší. Na mail se tedy dostanu, ale jen v lite verze, ta plná mi prostě nenaběhne.

A pokud jde o D20 a Operu/Firefox, tak rozhodně neříkám, že je to D20 - firefox stahuje různé updaty a mě pak to či ono přestává fungovat.
3.11.2009 19:25 - Felouen
Hlásím, že moje lištička mi taky upravuje pelíšek na zimu, uděláte něco s tím loginem pro FF? :)

Jerson: Je spousta dalších suprových mailů, třeba takový Hotmail, máš z čeho vybírat...:)
3.11.2009 20:31 - Alek
Jerson píše:
firefox stahuje různé updaty a mě pak to či ono přestává fungovat.

Jo to věřim, já si jednou stáh nějakou beta verzi FF a od tý doby mi padal, i když jsem se vrátil ke stabilní verzi. Na tohle zabere jen úplně čistá instalace, je třeba vymazat ten starý profil, který si o tobě FF uchovává. Možná že tam bych viděl příčinu těch problémů s autologinem. To je vážně prokletí, s tímhle byly problémy od nepaměti, ale já osobně s tim snad nikdy problém neměl.
4.11.2009 00:00 - Max
no když je problém opravovat něco co mi funguje

jakou verzi FF máte? autologin je otázka cookies, možná mi poslat obsah sušenky d20 do PM by mohlo pomoct ... popřípadě jí odstranit aby se vytvořila znova? vpravdě příliš netuším, kde by mohl být zádrhel
4.11.2009 11:00 - Jerson
Maxi, kvůli mně to řešit nemusíš, už tu Operu mám, tak ji budu používat.
4.11.2009 11:20 - Felouen
Dneska mi ten autologin zase funguje, tak počkám ještě den, dva, ale řekla bych, že to už bude ok. Zrovna jsem včera stáhla nejnovější verzi FF.
6.11.2009 11:07 - Nachtrose
Zase budu trosinku otravnej, ale neslo by udelat, aby se ve skupine nejak ve vypisu postav oddelily PC od NPC? Treba vlastnim odstavecnek nebo aspon nadpisem.
6.11.2009 13:14 - Jerson
Napsal jsem příspěvek do diskuse o systému Commando, je první ne stránce, ale nefunguje mi žádné listovátko, ani čísla stran diskuse, ani šipka. V Opeře.
6.11.2009 13:29 - Alnag
Jerson: Píšu sem v Opeře celé roky a nikdy jsem neměl problém. Každopádně bych řekl, že jsi prokletý, protože ať používáš cokoliv, vždycky ti to zlobí...
6.11.2009 13:34 - Sethi
To, co hlásí Jerson, se mi taky párkrát přihodilo. Většinou to rozšťouchne nějaký cizí post.
6.11.2009 13:38 - Nachtrose
Nachtrose píše:
Zase budu trosinku otravnej, ale neslo by udelat, aby se ve skupine nejak ve vypisu postav oddelily PC od NPC? Treba vlastnim odstavecnek nebo aspon nadpisem.


Tak nevim, kdo je ten sikula, pac se k tomu nepriznava, ale prani plni rychleji nez dzin z lampy. Dik!
6.11.2009 13:39 - Jerson
Alnagu, prokletí počítačů mě stíhá od té doby, co mi na ČVUT počítač nezapsal opakované předměty. Možná si jen víc všímám, když něco nefunguje, asi jako Ušatka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091971874237061 secREMOTE_IP: 18.119.104.238