Kultura

sirien
14.8.2014 18:57
Kontroverze a nekorektnost v RPG
strany 1 - 16 (20 postů/strana): Numenera a později nějaké obecné gender tlachy

#313 a dál rasismus v RPG
10.7.2020 23:44 - LokiB
Jezus píše:
Například se ti zvedne adrenalin, když se bojíš.


Nu a někomu ne, nebo v podstatě ne. Protože je "patologicky jiný". A třeba dělá astronauta, protože tam se to hodí. nebo je z něj skvělý voják, který zachrání ve válce hodně spolubojovníků a získá hodně medailí.

Jezus píše:
Naopak by byla zajímavější a to i díky tomu, že by ten dotyčný ork byl schálně kontrastní k "typickému orkovi". Bez "typického orka" by totiž tak nevynikl.


A co budeš dělat, když všechni orkové, které budou hráči chtít v tom světě hrát, budou takovíto "exoti"?

Nechci nějak extra nabourávat sirienův popisy ras (jestli je opravdu jeho). Z mého pohledy tyto zjednodušené klišoidní popisy (a tím nemyslím klišé ve smyslu "takové orky mají všude", ale ve smyslu "rasu popíšeme tak, že řekneme, jakou mají její příslušníci sílu / inteligenci / obratnost / charismu / ... ve srovnání s lidmi či dalšími rasami, řekneme něco o jejich temperamentu a dáme jim nějaký neotřelý zajímavý povahový rys") pro vytvoření rasy mají svou cenu a váhu ... ale i dost nedostatků. Když si těch nedostatků je GM vědom, a bude schopen kolem nich hrát, tak pohoda.
10.7.2020 23:47 - LokiB
sirien: "...zase motáš odborný biologický pojem rasa s pojmem rasa používaným pro vymezení lidských skupin. Jak jsem psal výše, je to chyba a nedělá dobrotu"

motám nemotám ... navzdory svému pohledu na věc (viz můj souhlas s Logem a s danou pasáží v článku) používám pojem, jako další lidé zde, abych se s nimi mohl bavit. Když jim rovnou řeknu "podle mě je rasa ve smyslu černoch / běloch / asiat) blbost", a to nejen biologicky, ale jakkoli, tak se s nimi nedomluvím.
10.7.2020 23:50 - Jezus
sirien: Ok. Opravuji na "nejspíš to nebude objektivní pravda. A pokud, tak rozdíly v kvalitě a novátorství kreslené erotiky budou malé a dost možná bude hrát větší roli kultura, kterou podle Nefritového císaře vystavěli, než to jaké je přesně stvořil. Nevíme, nemáme data".

Ale jinak díky za zpřesnění. Někdy je přesnost mých vyjádření na úkor jejich rádobyvtipnosti.
10.7.2020 23:52 - Log 1=0
Já se přiznám, že nejvíc mě na tom článku znepokojuje ten přístup k míšencům. Pokud je chtějí pravidlově podchycovat... Základní trojice přidá další tři míšence, to je OK. Ale v PH je 7 ras. To je 360 míšenců. Přidám Vola a Bestiář... NENENENENENE!
Pokud už fakt chtějí hrát v takovém světě (a hele, nebude to klasická fantasy ani z Měsíce, ale v zásadě proč ne), tak už můžou rovnou rasovky nakupovat za body. A vzhledové traity zrovna tak.
Jezus píše:
Tohle jsou orkové. Stvořil je bůh chaosu ke svému obrazu, dal jim sílu větší než lidskou a divokou krev. Fyzicky cítí každou emoci a urážka jejich hrdosti je doslova (jakože skutečně) pálí. Proto jsou často takoví a makoví

Ale tohle je cool, připomíná mi to Sirienův přístup v první idei.
LokiB píše:
jak se jiné rasy a kultury budou na takového "divného orka" koukat?

Asi jako na duševně nemocného, protože to tenhle ork evidentně je. Což ne že by nemohlo být zajímavé hrát bytost odlišné rasy, která je specfickým způsobem, ale herně funkčně, duševně nemocná.
10.7.2020 23:54 - malkav
LokiB: Více hráčů hraje takový "anomální" orky - další zajímavá zápletka. Možná byli v minulosti vystavení působení nějaké síly nebo nějakému silnému zážitku, který ovlivnil jejich psychiku natolik, že se změnili. A možná právě kvůli tomu jsou spolu ve skupině, protože je jejich běžná společnost vyobcovala, nebo oni raději odešli, protože si s nimi přestali rozumět. Naopak protože jsou "jiní", tak si navzájem pomáhají a našli v sobě navzájem oporu.

Hraju celkem rád exoty a rád k tomu vymýšlím zápletky a důvody, proč jsou tací, jací jsou ... proč se vymykají běžné společnosti :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.32304191589355 secREMOTE_IP: 35.168.112.145