Kultura

sirien
14.8.2014 18:57
Kontroverze a nekorektnost v RPG
strany 1 - 16 (20 postů/strana): Numenera a později nějaké obecné gender tlachy

#313 a dál rasismus v RPG
30.11.2018 11:33 - Jerson
Gurney píše:
Co se týká toho Čečenska, zvážil jsem tu kritiku, a usoudil, že je to přehnaná reakce na základě neúplného preview, která se navíc míjí s pointou sdělení...

(ještě si někdo pamatuje na tu variaci na sukubu z Numenery? ne? nevadí, na Internetu už je cool hejtit úplně jiné věci).

Může být, já to tak moc nestudoval. To už je na zvážení lidí v těch firmách, ale takhle na dálku mi taky přijde, jako by ta zmínka o Čečensku byla jen záminka jak převzít přímou kontrolu. A reakce mi také přijde hysterická, ale nečetl jsem ani původní text o Čečensku, ani kritiku.

Gurney píše:
Ok, to je samozřejmě super, že si to uvědomuješ a zjevně jsi na to hraní s dětma (mládeží?) povolaná osoba. Nicméně sirien, pokud vím, hraje něco s dětma spíš vyjímečně, já mám třeba skoro všechny spoluhráče starší, z těch lidí, co sem píšou a znám je naživo je taky někdo pod 20 spíš vyjímečně, a v tomto věku považuju přílišnou snahu o výchovnost za spíše kontraproduktivní.

Já si nemyslím, že by byl člověk nad 20 let nevychovatelný. Pokud o nějaké věci nemá žádné informace - jako že třeba o Čečesnku je moc lidí mít nebude - tak je může převzít z RPG příručky i ve třiceti. Jak velký rozdíl to bude, to nevím.

Ale vím, že zrovna WoT mělo svého času dost velký vliv na holky ve věku okolo 15 let, takže vliv jeho příruček bych úplně nebagatelizoval. I když teď patnáctky hrajou úplně jiné věci, tak možná vliv WoT bude o řád menší.

sirien píše:
Ne, ani ty SSáci a Gestapáci nejsou důležití, sorry, názory na nacismus jimi fakt nijak moc podmíněné nejsou.

Siriene, vím že náckové až tak moc důležití nejsou - taky proto v takovém světě hraju s lidmi okolo 15 let a nevidím v tom problém. A nácky jsem použil jen jako ilustraci a osobní zkušenost.

Nicméně bych taky mohl hrát RPG v settingu 80. let a ukazovat v různém světle komunismus lidem, kteří za tři roky budou mít volební právo. Do příručky RPG by se dal komunismus popsat různě, a myslím, že by to mohlo mít větší vliv. I když naštěstí to není přitažlivá doba pro RPG settingy. Ale reálný svět a události staré deset nebo patnáct let, to už může mít větší vliv.
30.11.2018 11:52 - LokiB
Zrovna současná kauza podle všeho nebyla o tom, že by se někdo bál vlivu na výchovu a utváření názoru, ale skoro čistě o tom (podle toho co jsem četl na redditu), že v některých lidech to vzbuzovalo pocity, trochu vulgárně řečeno "naši lidé někde státní mocí dost trpí a vy si z toho děláte kulisy hry, což je podle nás nechutné".

Ale mohl jsem část kampaně nevidět, uznávám.

Čímž neříkám, že nejde přejít k obecným nárokům, co má kdo na obsah příruček k RPG hrám, jen že tato kauza byla trochu omezenější ve významu.
15.1.2019 12:12 - LokiB
Z médií k aktuální situaci v Čečně, od které se vlastně ten poprask k dané RPG hře odvinul.

Píše:
Kadyrov has denied the purge took place but also told one interviewer that gay people in Chechnya should be removed “to cleanse our blood”.

To asi vlastně s tou upíří tematikou sedí ...
15.1.2019 13:25 - sirien
:D To je dost trefný :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21194410324097 secREMOTE_IP: 54.205.211.87