Kultura

ShadoWWW
15.6.2017 21:50
Vampire: The Masquerade 5E
Tak nám i VtM přichází do páté edice, podobně jako hned několik dalších významných her 90. let 20. stol. A podobně jako u DnD 5E je volně ke stažení veřejný (alfa)test. Po otestování můžete vyplnit i dotazník.

Video prezentace o páté edici.
Autorská citace #1
16.6.2017 02:00 - sirien
hm. Berlínskej con, všichni mluvěj anglicky, překlad je zjevně pro Untermench... :D
Autorská citace #2
16.6.2017 02:07 - sirien
Ta nová blood mechanika (resp. sada mechanik) vypadá fakt hustě... a popravdě mi přijde tak logická že si řikám jaktože přišla až teď :D

TLDR: blood nepojede na bloodpool ale na blood-risk, čím víc blbnete s věcí co sou napájený krví tím víc riskujete nárůst hladu - hlad vám dává hunger dice které házíte při normálních hodech, blbej hod na hunger dice vede k propadnutí hladu - abyste mu zabránili musíte spálit composure. Problém je, že když vás něco dovede k hodu na frenzy, tak házíte zbývajícím composure.

Tj. hlad po krvi je teď mnohem víc skutečně "hlad" a krev teď neměříte na litry co máte v sobě jako baterku ale na svojí "nasycenost".
Autorská citace #3
16.6.2017 10:54 - Shako
To vypadá hodně zajímavě.

EDIT: Poprvé mám pocit, že se fakt snaží z toho udělat existenciální hru o prokletých upírech, kteří mají svoji bestii, kterou musí krotit, za kterýma zůstává spousta nevinných obětí atp. Tak to by mohla být přejemná změna, protože v původní příručkách to sice bylo, ale dalo se to směle ignorovat, takže většina her byla spíš estráda intrik...
Autorská citace #4
16.6.2017 12:41 - ShadoWWW
Taky mi to přijde zajímavé a doufám, že se jim to povede a že se VtM zas bude hrávat tak jako kdysi.

Ještě k autorům a číslu edice:

Onyx Path (oddělená společnost od White Wolf) po prodeji WW získal licenční práva na World of Darkness a Chronicles of Darkness (tedy starý a nový WoD, přičemž oWoD je Masquerade, Apocalypse, Ascension atd. a nWoD je Requiem, Forsaken, Awakening atd.). Vyvinuli vydání různých her "k 20. výročí" (Vampire, Werewolf, Mage, Changeling atd.). Vampire: The Masquerade "Edice k 20. výročí" se považuje za "4. edici" z tohoto hlediska byla nyní ohlášena 5. edice.

Poté, co byl White Wolf prodán společnosti CCP (videoherní společnost), CCP se pokoušeli o MMO World of Darkness, ale neuspěli a prodali White Wolf další videoherní společnosti Paradox. Právě Paradox nyní stojí za Vampire: The Masquerade 5E.

Ale společnost Onyx Path má stále aktivní licenci na produkci materiálů pro World of Darkness a Chronicles of Darknes a právě v tomto měsíci Onyx Path vydal spoustu zbrusu nových materiálů pro Vampire: The Masquerade a World of Darkness.

Takže tu máme dvě společnosti, které aktuálně vydávají VtM. Konec hlášení. ;)
Autorská citace #5
16.6.2017 12:52 - Soldier76
A kteri jsou ti hodni? :)
Autorská citace #6
16.6.2017 13:11 - Naoki
Paradox <3
Autorská citace #7
16.6.2017 15:22 - sirien
Shako píše:
Tak to by mohla být přejemná změna, protože v původní příručkách to sice bylo, ale dalo se to směle ignorovat

Přímo se tam k tomu vyjadřujou - ty dřívější hry vznikly v době, kdy
a) už jen to že hraješ upíra bylo "cool" a "wow"
b) game design nebyl na dnešní úrovni a co je dneska standard byla tehdy revoluce

...tj. fakticky to ty hry tenkrát nepotřebovaly a hráči to téma a pojetí ocenily i bez toho - dneska už to potřebujou, takže to posunuli.


Fun fact: Hite tam zmínil, jak byly nějaké jeho texty odmítnuté s tím, že jsou "příliš temné" :D

Soldier76 píše:
A kteri jsou ti hodni? :)

Co to je za otázku? Bavíme se o WoD a navíc o VtM - to není hra, ve které by byl někdo "ten hodný". Můžeš si vybrat mezi monstrama z jedné a druhé strany :)


Btw. docela mě zaskočilo jak vyslovujou různé věci (Brujah, Camarilla...)
Autorská citace #8
17.6.2017 09:02 - LokiB
sirien píše:
Co to je za otázku? Bavíme se o WoD a navíc o VtM - to není hra, ve které by byl někdo "ten hodný". Můžeš si vybrat mezi monstrama z jedné a druhé strany :)


Jsem to pochopil tak, ze mysli, kteri z tech dvou vydavatelu jsou ti hodni kluci :)
Autorská citace #9
7.8.2017 13:47 - kin
White Wolf bude teď v sprnu spouštět svou DMs Guild nazvanou Storytellers Vault. Funguje to prakticky stejně, zatím ale jen budou podporovat Vampire settingy (a všechny jejich edice!), další settingy časem.

http://www.storytellersvault.com/
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.27378296852112 secREMOTE_IP: 54.144.47.21