Kultura

17.10.2020 00:32 - sirien
Aegnor: Loki má pravdu. Já jako autor sem třeba až obsesivní co do používání konzistentní terminologie. Jasně, něco napíšu nejasně protože mi unikne pohled/možný výklad někoho neznalého popř něco zapomenu vysvětlit protože mě nenapadne že to vlastně nikde není a být by mělo, ale to je něco jiného než tady kde je tatáž věc popsaná třikrát jiným způsobem. To je fakt buď absence řemeslného skillu nebo relikt skládání textů a last moment přepisování bez následného zahlazení. A btw tohle mají navíc ještě odchytat proofreadeři. Ale holt viz PEEPA a jeho seznam chyb a nejasností na 9 stránek - DH očividně stíhala termíny.
17.10.2020 00:32 - Aegnor
Loki: dobře, pardon, dopíšu k tomu, že je to pouze moje hypotéza, která nemusí mít nic společného s realitou.
17.10.2020 00:37 - LokiB
sirien: je to tak ... jen to ale není to autory a některými hráči chtěné DrD Next :) (já bych tomu 1.7 neříkal, protože ten rozdíl od 1.6 je za mě daleko větší než mezi 1.0 a 1.6)

hele, já popravdě moc nerozumím tomu, proč se autorský tým DH, který tomu věnoval rozhodně nemalé úsilí a prostředky, rozhodl zrovna pro DrD legacy se všemi nedostatky DrD. Já bych radši viděl nový systém (ne DnD), který bude v něčem z DrD vycházet, ale nebude mít tak blízko DrD souboják a nebude mít DrD kouzla a hlavně bude napsán srozumitelně, přehledně a user-friendly :))
17.10.2020 00:48 - sirien
Loki: a to já zase chápu, oni prostě mají rádi DrD. Ten souboják by teda zasloužil silnou revizi, ale ta kouzla - kdysi sem četl článek co za bohy nemůžu dohledat o tom, že DnD ve skutečnosti napříč edicemi definují kouzla, protože to jsou ikonické věci co tvoří lore té hry a její gaming konstantu - fireball je prostě všem známý a tvrdý argument, jedno jestli v ADnD, 3.5e nebo 5e. (I) Proto taky možná 4e nebyla přijata moc dobře a vlastně ani nepůsobí moc jako DnD. U DrD to bude totéž - DH jako aspirující nástupce prostě musí mít modré a jiné barevné blesky, neviditelnost, teleport (byť ho teda mohla aspoň trochu fixnout...) atd. Stejně jako familiary pro kouzelníka a psa pro hraničáře. Bez těhle věcí by to prostě nepůsobilo správně.

EDIT: což je taky důvod, proč DrDII nepůsobí "správně" a fanoušci DrDo ho spíš odmítli. Sice má krolla a kudůka, ale o těch to prostě neni (teda, je, ale chápeš...)
17.10.2020 01:02 - York
LokiB píše:
Já bych radši viděl nový systém (ne DnD), který bude v něčem z DrD vycházet, ale nebude mít tak blízko DrD souboják a nebude mít DrD kouzla a hlavně bude napsán srozumitelně, přehledně a user-friendly

To jsme dva. Snad se zadaří.

sirien píše:
Stejně jako familiary pro kouzelníka

Čéče kolem těch chodím jako kolem horký kaše a zatím jsem je tam nedal. Potíž totiž je, že kouzelníkovi peti jsou v DrD mnohem užitečnější a schopnější než hraničářův pes (telepatická komunikace na dálku, kouzla, havran lítá, ďáblík se teleportuje), takže kouzelníkův pet pak při hře těžce přebíjí hraničářova - navíc k tomu, že kouzla jsou obecně nejužitečnější sadou schopností s nejširšíma možnostma, takže kouzelník hraničáře přebíjí i sám o sobě. Nějak mi z toho pořád vychází, že aspoň část toho, co uměli kouzelníkovi familiáři, by měl umět hraničářskej pet, a kouzelník by se měl držet kouzel a nekonkurovat familiárem hraničáři.

edit: Respektive kouzelník samozřejmě mít klidně může, ale hráč by si ho měl pořídit, protože mu dokresluje postavu, nikoliv protože je to několik ultrasilnejch schopností v jedný a extra magenergie jako bonus.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17564105987549 secREMOTE_IP: 18.207.102.38