Kultura

ShadoWWW
13.12.2022 15:16
One D&D (5.5E) (před vydáním)
Jak už všichni víme, chystá se nová edice D&D.

Zdroj, kde se dají stáhnout testovací PDFka.
26.4.2023 19:39 - ShadoWWW
Ukázalo se, že Mike před lety v tichosti přesedlal z šéfa DnD na šéfa Magicu. Ofiko se jeho pozice jmenuje Director of Game Design, Magic the Gathering.

Ono to nakonec docela zapadá. 5E je nejlepší edice DnD a ty nový Magicy – nedávno vydaný Warhammer 40k, teď nový March of the Machine a chystaný LotR: Tales of the Middle Earth – jsou prý super cool. Hra ve stylu Commander je prý novinka, kterou mají v oblibě staří bardi i Magicem dosud nepolíbení zelenáči.

Když jsem viděl, jak bleskurychle se vyprodal ten Warhammer, tak LotRa si ujít nenechám.
19.9.2023 22:09 - ShadoWWW
Wizardi prý začali s prezentací plánovaného VTT pro uzavřené skupiny a reakce prý nebyly vůbec pozitivní.
19.9.2023 22:57 - sirien
To nás určitě všechny hrozně mrzí.

Ale moc bych do toho zatím nedával, rakce na první verzi produktů jsou často špatný ne kvůli špatnýmu konceptu, ale kvůli bugům a povrchním nedostatkům, které není až tak kriticky náročné odstranit.
19.9.2023 23:24 - cyrasil
Tak, wizardi by si urcite nedovolili vydat nedokonceny a nevyladeny produkt.
20.9.2023 00:56 - sirien
teď si naprosto upřímně nejsem jistej, jestli to je serious nebo sarcasm.
20.9.2023 05:47 - spejcharovci
Zřejmě půjde zase jen o "draft" :D
20.9.2023 08:14 - LokiB
Pardon, ale ty "prý" zprávy ... já vám nevím, k čemu to je? A když jsou v jedné větě "prý" dvakrát ...
20.9.2023 10:42 - cyrasil
Sirien: sarkasmus samozrejme
20.9.2023 10:51 - sirien
Loki: sestra kamaráda prý říkala že je prý často zajímavé vědět i neověřené zkazky a její přítel prý říkal že se kolem nich může prý rozjet i zajímavá diskuse - a jeho sestřenice prý říkala že se v takové diskusi prý může objevit i někdo kdo ví víc a/nebo má nějaké podložené zdroje a díky diskusi se o ně podělí. Prý, možná.
20.9.2023 11:00 - LokiB
sirien: zkazky jsou fajn. jen houšť až větší kapky. ale jestli už dneska lidem nepřijde divná věta "prý někdo někde byl a prý říkal, že je to tam prý špatné" ... tak se vlastně nedivím, že je prý svět takový, jaký prý je :)

A kdybys neodpovděl na můj koment, tak by se prý taky nic nestalo ;) Cílem komentu prý nebylo rozvířit diskusi.
Apropó, bych tě chtěl vidět, kdyby podobný prý-prý koment nebyl proti WotC, ale třeba proti Evil Hat ... to bys totiž reagoval úplně stejně jako já ;)

Na cyrasilově komentu je pak vidět, jak to začíná žít vlastním životem, kde se z "začli prezentaci" přetavilo do "vydat nedokončený produkt" :D
20.9.2023 11:04 - cyrasil
LokiB píše:
Na cyrasilově komentu je pak vidět, jak to začíná žít vlastním životem, kde se z "začli prezentaci" přetavilo do "vydat nedokončený produkt" :D


No to sis ovsem z toho komentu vycucal ty.

Muj koment jen navazuje na Sirienuv optimismus ohledne toho ze to jeste pred vydanim vyladi cemuz zrovna dvakrat neverim.
20.9.2023 12:45 - sirien
LokiB píše:
A kdybys neodpovděl na můj koment, tak by se prý taky nic nestalo ;) Cílem komentu prý nebylo rozvířit diskusi.

no jo, ale nemůžeš věřit všemu, co se prý říká. ;)


cyrasil: no já určitě neříkal, že to Wizardi ještě vyladěj - já jen v obecné rovině konstatoval, že není neobvyklé že testing access produkty trpí vážnými, ale triviálními chybami, po kterých ve finální verzi není stopa. Jestli to bude nebo nebude tenhle případ odmítám komentovat :)
20.9.2023 13:37 - cyrasil
Ok fair enough:-) Jen odmitam tu Lokiho zkratku ze jsem z prezentace udelal vydany produkt.
21.9.2023 12:34 - crystoball
Tak pokud bude platit to co někde stranku dopředu psal Sirien, že to je takovej mix 3e a 4e, tak za mě jen dobře.5e je za mě hrozně o ničem co se levlování a výběrovích možností, který může hráč ovlivnit. Jako chápu,že to není pro všechny ale za mě teda nejlepší systém co zatím vyšel na D20 je PF1e a PF2e. Někdo říkal, že je ještě super 13 Age, ale to nemůžu posoudit nehrál sem.
21.9.2023 13:44 - sirien
crystoball: to si to co sem psal pochopil bohužel špatně. Ono totiž když dojde na "mix 3e/4e", tak hrozně záleží na tom, co si z té 3e/4e vezmeš.

Ano, 5e má hrozně plochej char-build, což je její výrazná slabina. Taša to zkoušela trochu napravit, ale bylo to zoufale nedotažený plus Taša je celá lehce rozbitá. V tomhle směru je 3e třeba zajímavější a kdyby se 5,5e vydala směrem nějaké vnitřní variability class (výběru z nabídky schopností atp.) tak bych to rozhodně ocenil.

Bohužel, to nebylo to, co sem tím "mixem 3e/4e" myslel - ty materiály které jsem viděl vůbec nijak nepřispívaly rozmanitosti charbuildu. Co dělaly bylo, že hrozně komplikovany systém na mikro-management levelu přidávánim hromady dílčích pravidel, efektivně z toho dělaly crunch-fest. A zrovna absence crunch-festu (a z toho vyplývající přehlednost a herní plynulosta rychlost) je výrazná přednost 5e před předchozími edicemi.


13th Age sem hrál a pro kohokoliv komu se líbila 4e to je velmi zajímavej systém. PF2 sem bohužel pořád ještě neměl čas ani nestudovat, natož si někde zahrát :(
21.9.2023 14:31 - cyrasil
sirien píše:

13th Age sem hrál a pro kohokoliv komu se líbila 4e to je velmi zajímavej systém. PF2 sem bohužel pořád ještě neměl čas ani nestudovat, natož si někde zahrát :(


To je ovsem skoda, zkus se podivat na pf2e beginer box, "didakticky" je nekde naprosto jinde nez 5e ekvivalenty a neni to ani tak moc stranek ke cteni. Jen je teda treba pocitat s tim, ze to dobrodruzstvi tam je brano ciste jako mechanicky tutorial a je fajn nad nim moc nepremyslet z pribehoveho/dungeon layout pohledu.
12.10.2023 08:39 - ShadoWWW
Jsem jediný, komu přijde definice dlouhého odpočinku v aktuálním playtestu fakt divná? Právnický výklad pravidel překomplikovaný do mnoha zbytečných detailů, který se ale celý zboří na jednoduchém příkladu ze života:
- "Děcka, vyčistit zuby a v sedm na kutě!"
O chvíli později...
- "Jo vy jste to o deset minut nestihly? Tak to zítra nebudete moct jít v sedm, protože po osmihodinovém spánku musíte čekat minimálně (!) 16 hodin na další. Takže zítra v noci žádný odpočinek. Budete makat, až se z vás bude kouřit! Protože posedávání, polehávání by byl odpočinek! A spát můžete jít až pozítří v sedm večer. A běda, jestli to nestihnete! To byste musely být zas jednu noc bez odpočinku!"


12.10.2023 09:43 - Naoki
Jsi necetl ten posledni odstavec? Pokud je long rest prerusen tak muzes v nem pokracovat, ale bude prodlouzen o hodinu. Takze v tevem priklade se decka probudi v 8 misto v 7 a zivot jede dal
Osobne bych misto 16 hodin cekani dal nejakych 12, nebo at tech 16 se pocita od zactku Long Restu misto od konce, protoze s prerusovanim za chvili zacnou lidi chodit spat ve 2 rano
12.10.2023 09:53 - ShadoWWW
Právěže četl. Když se probudí v 8 ráno, tak ten den nemůžou jít spát v 7 večer, protože je to míň jak 16 hodin od konce posledního dlouhého odpočinku.

Píše:
nebo at tech 16 se pocita od zactku Long Restu misto od konce

Tím by to bylo snad ještě horší. To by šlo exploitnout, že bys long rest tak dlouho přerušoval, až bys mohl dát klidně hned dva po sobě.

Čím víc to bude zaifované, tím to akorát půjde víc exploitovat.

Ale... musí to být konec konců taková (nefunkční) právničina? Nestačí se víc opírat o zdraví rozum (ducha pravidel), jak to dělá kdejaká jiná hra na hrdiny (koukám na vás: Fate, Dungeon World a Zapovězenky)?
12.10.2023 13:30 - RoVan
Shadowww: No úplně se tomuhle nedivím, naposledy jsem viděl viděl UA pro pevnosti (Bastions) a tam je to ve stejném duchu s odpočinky, cpou tam strašně účetnictví a dost zbytečně okecaných věcí. Trochu to vypadá jako failsave pro případ zamoření ťunťů (Muchkin infestation). Nevím kdo dělá ten design, ale zaslouží si seal of MEH.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074774026870728 secREMOTE_IP: 18.191.147.190