Pravidla

Autorská citace #81
14.10.2019 15:00 - Pan Bača
Já to pochopil. Proto jsem se taky ozval, že to zní divně.
Autorská citace #82
21.2.2021 03:12 - JaraJ
V podkapitole Výška a váha jsou v tabulce uvedeny jednotky libry, ale číselné hodnoty jsou převedeny do kilogramů :)
Autorská citace #83
21.2.2021 11:57 - sirien
Tak snad podle toho nikdo nebude zkoušet letět na Mars :)
Autorská citace #84
21.2.2021 14:01 - JaraJ
Hmm...pokud tam nevyšlou orky :D
Autorská citace #85
27.2.2021 03:21 - sirien
Protože nemáme žádnou diskusi k MM a nechce se mi zakládat novou kvůli triviálnímu a nejspíš blbýmu dotazu, zeptám se tady:

Může mi někdo prosím vysvětlit, jaký je sakra rozdíl mezi Obludou (Monstrosity)a Monstrem (Abberation)? Rád bych slyšel něco jiného než copypastu popisu z Bestiáře (ten už sem četl, nejsem moudřejší) nebo "jak se to autorům hodilo" (to může být pravda, ale nepomůže mi to).

Díky moc za každý pokus.
Autorská citace #86
27.2.2021 08:50 - RoVan
Pokusím se; aspoň přibližně

Abberations jsou podivnosti, stvoření původem z časů před zrodem bohů nebo z jiných světů (místo mimo známou kosmologii).
= tvorové inpirováni lovecraftem + aliens, přirozená i nepřirozená stvoření jen "odjinud"

Monstrosities jsou tvorové přeměnění nebo stvoření magií v tomto světě. Nesou znaky přirozených existujícch nemagických zvířat a tvorů.
= tvorové inpirováni v mytologii + přírodou, magičtí mutanti
Autorská citace #87
27.2.2021 08:54 - Gergon
Tak já si pod zrůdy/abberation představuju něco co vzniklo relativně přirozeným způsobem - žije to v jiných dimenzích, bestie typu lovecrafta, něco co za běžných okolností nemá v materiální sféře absolutně co dělat a nikdy by se to tu neobjevilo, kdyby nedošlo k cestování do jiných dimenzí.
Obluda je proti tomu něco co v materiální sféře žije, ale bylo to stvořeno magií, nebo nějakým pokusem a nepochází to z jiné sféry. Budou to často obludy, které známe třeba i z naší mytologie, pokud nespadnou do jiné kategorie - minotaur, medůza, pololidé polozvířata - jako yuan-ti.
Autorská citace #88
12.5.2021 20:22 - Gergon
Opravují se v rámci překladu i takové ty poznámky na okrajích? Nebo je to už složitější grafická práce? Našel jsem ve Volovi hned na první stránce překlad/nepřeklad - Místo "Odhalený lord Hlubiny" což je titul, je to tam přeloženo jako by to bylo jméno - lord Open :D
Autorská citace #89
13.5.2021 09:53 - Pan Bača
Gergon: pěkně, píšu si to do seznamu
Autorská citace #90
14.5.2021 15:14 - Gergon
První odstavec o Gnolech - je tam "Hlubina", měla by tam být "Propast". Chápu že překladově to není tak velký rozdíl, ale významově kdy Hlubina je velkoměsto a Propast je sféra démonů to je lepší přeložit přesně =)
Autorská citace #91
26.3.2022 01:17 - Mysti
Ahoj, našel jsem drobnou chybu. Mistrovský zloděj má mít záchranný hod na obratnost +7 a vy tam máte +3. A taky by měl mít reakci Uncanny Dodge, jestli se nepletu. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093829154968262 secREMOTE_IP: 54.225.1.66