Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
16.8.2007 10:01 - Rytíř
Hmm, tak že by jsi fakt měl pravdu a 4e byla blíž, než se zdálo? :)) Doufám, že si dají načas, alespoň než doděláme změnu pravidel,ke který jsme se po dlouhý době odhodlali... Aby pak bylo zase co měnit :D
Autorská citace #2
16.8.2007 11:25 - Noir
Koukněte na jejich web, už se to blíží!!!
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/welcome&dcmp=ILC-DND062006FP
Autorská citace #3
16.8.2007 11:41 - Alnag
Hlavně klid. PHB vyjde v květnu 2008, MM v červnu téhož roku, DMG pak v červenci. První preview knihy vyjdou v prosinci resp. lednu. To co se blíží je oficiální tiskovka či seminář a možná (!) nějaké pořádnější preview. Jinak updatoval jsem článek o tiskovou zprávu.
Autorská citace #4
16.8.2007 11:51 - andtom
Mno, s objednávkou Campaign Settingu Kalamaru a atlasu k tomu jsem neprohloupil, protože jsou nevázané na systém. Doufám, že před koncem slevní třeťoediční příručky, o pár bych ještě měl zájem na poslední chvíli. A pak uvidím, jaká bude čtvrtá edice. Docela se těším, jsem zvědav.
Autorská citace #5
16.8.2007 12:06 - Noir
Ony něco naznačují už ty ilustrace, které jsou na zmíněné stránce. Že by thiefling nebo něco podobného jako standadní rasa? A ten holohlavý fighter zase vypadá skoro jako padouch z Goblins :o)
Autorská citace #6
16.8.2007 12:13 - Alnag
Andtom: Taky se těším na slevy... pokud budou. :-) A jinak si myslím, že pokud to bude d20 systém (což podle všeho bude) pak i věci systémové budou konvertovatelné (více či méně snadno).
Rozhodně jsem velmi zvědavý jak se to vyvine...
Autorská citace #7
16.8.2007 12:15 - Vannax
Když už se tak kasají (alespoň podle Alnagova článku) tím, že dají k dispozici on-line nástroje, aby vše hráčům víc ujednodušili, tak jsem zvědavej, jestli tam budou i jazykový mutace. Musej si přece bej vědomi, že DnD nehrajou jenom amíci.... Třeba solidní nástroj na tvorbu postav v češtině by se rozhodně neztratil :)
Autorská citace #8
16.8.2007 12:22 - Alnag
No online nástroje... ale zřejmě za předplatné. A co se jazykových mutací týče, jeden týpek tvrdí, že budou dělat překlad do hebrejštiny, takže jazykové mutace možná i budou, ale češtinu bych moc pravděpodobně neviděl.
Autorská citace #9
16.8.2007 12:23 - andtom
Napadla mě taková věc, znáte PC hry od CD projektu? Docela hodně jsem si psával na diskusích s Gremlinen (manažer lokalizací) a Mondym z CD projektu. Jde o to, že CD projekt má skvělé výsledky ve vyjednávání cen s vydavateli PC her u natvrdo lokalizovaných her (tj. které se díky češtině v sobě nedají vyvézt mimo ČR/SR). Blackfire mi totiž připadá naprosto nechopný a předpokládám, že ten pocit mám nejen já. Tak se pánů z CD projektu zeptám, jestli by nebyl zájem z jejich strany o zakoupení licence na 4 ed., protože věřím, že by to snad dokázali vyhádat levně díky zkušenostem s licencema na PC hry. CD projekt má kořeny v Polsku, možná by to vzali jedním vrzem (Polsko, ČR, SR). Pravděpobobnost sice malá, ale zkusím to.
Edit: S CD projektem totiž přímo nebo externě pracují lidé, kteří milují PC RPG, pojem RPG pro ně není španělská dědina. Koneckonců pracují ve vlastní režii na Zaklínači.
Autorská citace #10
16.8.2007 12:27 - Alnag
Tak za zkoušku nic nedáš...
Autorská citace #11
16.8.2007 12:32 - Vannax
...tak hebrejština by nám to asi moc neusnadnila....
Autorská citace #12
16.8.2007 12:33 - andtom
Jednou jsem už oslovoval Blackfire a jak to dopadlo. Natáhli lidi, kteří na tom udělali práci. Nemám z toho dodnes dobrý pocit, že jsem se angažoval v navázání kontaktu :( Ale CD projekt lidi tak nějak znám, v BF jsem neznal nikoho. Mondyho jsem i potkal osobně v jejich sídle, když jsem měl cestu kolem před necelým rokem.
Autorská citace #13
16.8.2007 12:35 - Alnag
Já mám teď s BF takovou veselou zkušenost, objednal jsem si od nich něco na dobírku a poslali mi něco jiného. Tak jsem jim to poslal zpátky s tím, že chci to, co jsem si objednal. Uvidíme, jak to dopadne, ale každopádně BF už nikdy.
Autorská citace #14
16.8.2007 12:42 - andtom
Alnag: To znám! Objednal jsem si Unearthed Arcana a poslali Urban Arcana(modern d20). Dodneška tu Unearthed Arcana nemám, asi jsem si dovolil hodně jim tu Urban Arcana vrátit.
Autorská citace #15
16.8.2007 13:02 - Sosáček
A bude tam Kachna jako hratelna rasa?
Autorská citace #16
16.8.2007 13:15 - Alnag
Hrngz píše:
bude tam Kachna jako hratelna rasa?
Přiznám se, že plně nerozumím náznaku. Domníváš se, že ohlášení DnD 4e je kachna?
Autorská citace #17
16.8.2007 14:47 - Alnag
Mimochodem na tom počítadle na Wizardech jsou čtyři postavy z nichž jedna má rohy, takže to bude zřejmě tiefling, že by nová základní rasa?!? Ten zbytek vypadá jako trpaslík, člověk a elf...
Autorská citace #18
16.8.2007 14:53 - Fibriso
spíše to vypadá jako halfdemon....
Autorská citace #19
16.8.2007 14:56 - Alnag
Fibriso píše:
spíše to vypadá jako halfdemon...
Jsem otevřen všem spekulacím :-)
Autorská citace #20
16.8.2007 15:22 - Rytíř
Nad příčinou výskytu zrovna těchhle ilustrací se zamýšlel už i Noir ;) Taky hádal na tieflinga. Osobně mi připadá, že hledáte Ludolfovo číslo v počtu zrnek písku na Sahaře, ale tak když vás to baví :)
EDIT: Tak jsem si konečně přečet i to tiskové prohlášení.. hm, zajímavé. A musím složit poklonu Alnagovi za to, jak přesný odhad měl! Nejen dneska ráno hned po prvních náznacích, ale třeba i s budoucím vývojem a zaměřením Dnd.. potvrdilo se jak to, že se bude hra zrychlovat a zjednodušovat, ale i že se objeví celkem vytrvalá a vymakaná snaha přesunout značnou část hry a její agendy na PC a internet..
Dneska už se to jeví jako jasná a logická tendence, před rokem nebo dvěma to ale zdaleka tak jasné nebylo :)
Takže, můj hlubokosklon, příteli! A těším se na další trefné předpovědi a postřehy ;)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081832885742188 secREMOTE_IP: 18.221.165.246