Produkty

Erric
12.6.2009 21:43
Představení nové české vyprávěcí RPG hry se zaměřením na budování příběhu.(www.strepysnu.cz)
16.2.2010 15:33 - Sosáček
Jinak to, ze ten soubor se jmenuje "ss-imperium" je legracni.
16.2.2010 15:37 - sirien
odhalují svou pravou indie-tvář :)
9.5.2010 10:43 - Erric
Vyšel nový modul s prostředím pro Střepy snů. Tentokráte postapo z trestanecké planety. Autorem je Karel "Charles" Černín, který stojí mj. i za příběhovými moduly ke světu Taria. Stáhnout si modul můžete zde.
10.5.2010 16:17 - Gurney
Charles je ten samý člověk co doslaďuje Altaří mlžení kolem DrD2 svým osobitě arogantním slohem?

K modulu: Zatím jsem ho stihl projít jen stručně ale strašně se mi líbí způsob jakým je dělaný - hutná dávka inspirace, nástin zajímavých zápletek a NPC - v podstatě všechno co mi v přípravě pomůže. Setting není nic originálního (popravdě je to docela hustá vykrádačka všeho možného) ale je to přesně můj styl. Pro mě jedna z nejužitečněji napsaných příruček co jsem v poslední době na české rpg scéně viděl. Líbilo by se mi víc inspiračních ilustrací, především něco na téma "postapo krajina" a nějaké zobrazení alternativní, víc alien-like podoby hmyzáků.

Na druhou stranu mi přijde že důvod proč se mi líbí je jednak setting a jednak že "Na doživotí" přesně sedne do mého současného způsobu (ne)přípravy hry, nevím co si z toho vezme někdo kdo hraje rpg poprvé v životě, protože mi přijde že ještě před pár lety bych nevěděl co s tímhle modulem dělat a jsem na pochybách že by mi s tím "core SS" nějak zásadně pomohly (mám je doma).

K "doporučené četbě" bych přidal film The Chronicles of Riddick (především scény z Krematorie), hru Escape from Butcher Bay a ještě jeden film "o univerzálním vojákovi vyhozeném na odpadní planetu", na jehož název si teď bohužel nemůžu vzpomenout.
10.5.2010 16:42 - skew
10.5.2010 16:59 - Gurney
skew píše:
Žoldák - Legie zkázy ?

J přesně, dík. Docela se divím že tenhle film nebyl inspiračních zdrojích, při čtení mi okamžitě vyvstala ta scéna kdy se Kurt Russell rozhlíží po krajině tvořené totální skládkou.

EDIT: Napadla mě další inspirace: Útěk z LA a komiks DMZ: On the Ground - obojí trochu posun od původního settingu, ale i takhle by se to dalo hrát.
10.5.2010 19:45 - Erric
Gurney píše:
Charles je ten samý člověk co doslaďuje Altaří mlžení kolem DrD2 svým osobitě arogantním slohem?


Je to ten stejny clovek, nicmene ten "arogantni sloh" je spis pokus podat ty informace trochu zivjeji. Normalne pise velmi sporadane - viz vsechny jeho Tarijske moduly.

Gurney píše:
Docela se divím že tenhle film nebyl inspiračních zdrojích


Nejsem si jisty, jestli Charles ten film videl a ja jsem si na nej nevzpomnel, kdyz jsme ten modul pripravovali. Videl jsem ho v kine pred vice nez 10 lety:o)
13.5.2010 14:44 - Charles
Gurney:
Díky za pochvalu. Z těch filmů, které píšeš, znám jenom Riddicka a to ještě jen z vyprávění kamaráda, kterému se při čtení toho prostředí taky vybavil. To je určitě ostuda a já si ty filmy zkusím poshánět a v rámci svého rodinného vytížení (2 děti) je pro inspiraci časem skouknout. Jinak do inspiračních zdrojů jsem uvedl poctivě všechno, co jsem si vybavil že by mohlo v mé hlavě stát u zrodu Snu! Na doživotí... Dokonce i toho Veillota, jehož povídka má s tím prostředím společné akorát hmyzovité mimozemšťany (mimochodem dodnes pro mě nezapomenutelná ilustrace Theodora Rotrekla).

No a pokud jde o "doslaďování", mým úkolem v týmu DrDII je provokovat, což se snad daří - Peekay to pak uvede na pravou míru. Troufám si říct, že spíš než arogance je mi vlastní pokora, jenomže ta v oblasti mediální většinou prochází nepovšimnuta, což u DrDII není samozřejmě žádoucí.
13.5.2010 15:10 - Gurney
Charles píše:
No a pokud jde o "doslaďování", mým úkolem v týmu DrDII je provokovat, což se snad daří - Peekay to pak uvede na pravou míru. Troufám si říct, že spíš než arogance je mi vlastní pokora, jenomže ta v oblasti mediální většinou prochází nepovšimnuta, což u DrDII není samozřejmě žádoucí.

Aby bylo jasno, mě to nějak zvlášť nepohoršuje, ale ve chvíli kdy není o hře známé na veřejnosti prakticky nic (ok naposledy už byly odpovědi trochu konkrétnější) ve mě "reklamní kampaň" v tomto duchu vzbuzuje pocit velkého neonového LOL.
8.6.2010 23:10 - Erric
Kdo hrajete, nebo se zajimate o Strepy snu, tak prave probiha prazdninova akce s touto hrou, vic infa pak TADY.
9.6.2010 00:42 - sirien
Hele, když sme u toho - existuje nějaká SS komunita? Co se pamatuju tak si řikal že se to neprodává nejhůř, tak jestli je někde nějaký místo kde by si člověk moh prohlídnout třeba zápisy, nebo aspoň poznámky z hraní, nějaký názory na systém od nezaujatejch fakt common hráčů a tak...
(a prosím neříkej RPG F, nic proti, ale prostě nějak nevěřim že by na RPG F byli ti common hráči o které stojim, RPG geeci jako sme my případně diskuse jimi ovlivněné mě v tomhle teď až tak moc nezajímaj, fakt bych si chtěl přečíst něco o SS od normálních hráčů co znaj maximálně dvě RPG a tři z doslechu a na netu o RPG trávěj max hodinu tejdně)
9.6.2010 08:30 - Erric
Sirien: No asi chces trochu protichudne veci, lidi co nechodi na internet kvuli RPG nemaji potrebu psat zapisy ani na forech o hrach verejne diskutovat. Vetsina komunity je v rezimu "lurking" kdy ctou info, chodi pravidelne na stranky a na facebook pro novinky, ale aktivne se nezucastnuji.

Takze nejaka aktivni komunita je tady na RPGF a nez me zacnes bit za tenhle link, tak chci rict, ze tam prislo nekolik lidi vylozene z venku (tj. nechodi a neprispivaji na RPGf pravidelne)a napsali sve dojmy z hrani s kamarady, s rodici, napsali co meli za problemy, a obcas se tam objevi i kratky zapis.

Dalsi cast komunity je na FB, kde je momentalne cca 250 fanousku, je tam par fotek z hrani a dokonce odkazy na nejaka fanovska videa na streamu. Na tom facebooku jsou naschromazdene hodne i odkazy na recenze pripadne zapisy ze stranek lidi "z venku". Takze asi tak.
9.6.2010 09:18 - basilisk
sirien píše:
Hele, když sme u toho - existuje nějaká SS komunita?

ta frcela tak pred 70 lety :-) (sorry ale nemohl jsem odolat).
9.6.2010 13:53 - sirien
hm, dobře, RPG F je použitelnější než sem čekal, zdá se že stará garda se do těch vyjádření moc nemontuje... pěkné, pak si to projdu podrobnějc, díky.

((jinak tohle:
Píše:
neni moc RPG systemu, ktere by me umoznili zahrat si psychopatickou arogantni zrudu v realiich 16teho stoleti s tim ze to bude hratelny

jako gratulace že si s SS udělal tenhle dojem na chudáka hráče, nicméně tahle věta mě fakt zklamala a vrátila do lůzroidní reality stavu RPGček v téhle zemi))
9.6.2010 14:45 - Erric
Sirien: Nerozumim v cem te to zklamalo, muzes to pls vic vysvetlit? V cem je ten stav RPGcek v CR luzroidni?
9.6.2010 15:08 - sirien
protože to docela silně vyznívá jako "neznám žádný jiný". přitom těch systémů co to umožňujou je relativně hodně, ale tady prostě nejdou obzory za DrD(+), pořád je to tady hrozně profilovaný do fantasy...
...vzpomínám si že sem se kdysi bavil s jednou osobou z Altaru (nebyl to Bouchi) a nadhodil sem že nechápu, proč se u nás pořád supportuje jen fantasy (jsem byl tehdy mladší a stále ještě naivní), když dost lidí nemá o fantasy zájem, ale klidně by si dala SF nebo něco z pseudoreality. Odpověď byla, že fantasy má tradici (...IMO nestylizované fantasy ala DrD nemá, ale to je jedno) a že když se zkusil SR tak to nefungovalo. Na mojí poznámku o tom, že SR je sakra přestylizovanej svět který osloví pouze fandy fantasy, SF, cyberpunku a ještě navíc pouze takové kteří tenhle mix překousnou sem už nedostal odpověď. Nicméně SR byl pak i v budoucnu používán jako argument toho, že ne-fantasy u nás prostě nefunguje.

No a pak si pročítám tyhle zápisy, kde hráči Tvý hry, 10, 15 let dračákysti, popisujou jak hrajou v současnosti, v budoucnosti, ve viktoriánské anglii... celý ty nesmysly o výsadnim postavení fantasy sou jen hromada pitomostí (stejně jako byl svého času rozšířený nesmysl o "specifičnosti českého diváka" dokud se na to Železný nevykašlal a nevydělal majlant na telenovelách) - jediný co fantasy je, tak tady bylo první a má náskok. Jenže protože je s RPG neskutečně silně spojený, tak věřím že to je v míře, která RPGčkám škodí.

Nedávno jsem třeba potkal holku co říkala že by dračák fakt nehrála, že na nějaký fantasy blbosti fakt nemá náladu. Když potom slyšela o WoDčku a o tom že se tam příběhy odehrávaj třeba na horský chatě mezi partou studentů, nebo během semestru na půdě university a že se tam řeší třeba i to že má někdo jenom monokl z nějaké bitky s upírem, ale je to vlastně horší než kdyby měl zlomenou ruku, protože monokl se mu bude mnohem hůř vysvětlovat doma starší sestře a rodičům, tak říkala že tohle by si někdy klidně zkusila.

Fantasy je prostě děsivě zažraný jako geeky geeky geeky a kdyby si SS neměl dosáhnout ničeho jinýho než toho že odtrhneš od sebe "RPG" a "fantasy" tak i tím pro naší RPG scénu uděláš ohromnej kus práce. Možná větší než kdokoliv jinej od vydání prvního DrD.
9.6.2010 15:31 - Jerson
sirien píše:
No a pak si pročítám tyhle zápisy, kde hráči Tvý hry, 10, 15 let dračákysti, popisujou jak hrajou v současnosti, v budoucnosti, ve viktoriánské anglii... celý ty nesmysly o výsadnim postavení fantasy sou jen hromada pitomostí

Nedávno jsem třeba potkal holku co říkala že by dračák fakt nehrála, že na nějaký fantasy blbosti fakt nemá náladu. Když potom slyšela o WoDčku ... tak říkala že tohle by si někdy klidně zkusila.

Přesně tohle říkám pořád, ale ještě pořád jsem za pitomce. Tedy, říkám to hlavně o DrD2, že není orientované na holky.
9.6.2010 15:55 - Shako
Souhlasim. Kdyz se me kamaradi/rodice ptaji, jestli porad jeste hraju "dracak", tak je to presne z toho duvodu, ze proste RPG se u nas rovna Draci doupe, coz jasne rika, ze je to fantasy. Pro lidi neznale je to jedna kategorie a nijak to nerozdeluji. A obavam se, ze dokud to nebude vice jinych ceskych produktu nez je DrD(II), tak se to nezmeni.;-) To, ze je hromada anglickych nijak nepomaha.
9.6.2010 17:21 - basilisk
ja osobne jsem RPG (ctete ZATIM dracak a shadowrun) prestal hrat nekdy v pulce stredni. celou vysku jsem RPG zcela ignoroval. pak jsem nekde nasel zminu o Vampire (tehdy Masquerade a dozvedel jsem se ze M. skoncilo a prichazi Requiem) - vzhledem k tomu, ze hodne mych znamych ma blizko ke goth nebo metalove subkulture (+1) me to zaujalo. sve nadseni jsem prenesl na ostatni - pak vysli Strepy (na ktere jsem nemusel cekat, dozvedel jsem se, ze existuji az uz vysli). pozdeji se do toho pridalo SotE a ostatni WoD gamesky. a v podstate to mi staci. nemusim experimentovat se "zarucene frii-khuul-in indie gameskama" bo co chcu to mam.

Sorry za kilometrovy post.
9.6.2010 17:38 - Jerson
basilisk píše:
Sorry za kilometrovy post.

Mám dojem, že ti vypadla část textu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089463949203491 secREMOTE_IP: 3.145.59.187