Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
8.8.2010 16:48 - Radan
Úplně mi nepřijde, že:

Vayanr píše:
deset let pohybování se ve všech možných typech RPG


dává nějakou odpověď na:

ShadoWWW píše:
cos všechno hrál


A ta vyhláška v pravidlech, že když se ti pravidlo nelíbí, tak ať ho vypustíš, mi vždycky přišla, jako že autoři nevěří tomu, co vytvořili.
Ostatně, to byl taky vždycky první argument, který padl, když si na něco někdo stěžoval: "dyť je tam napsáno, že to můžeš vypustit".
8.8.2010 20:44 - Kostej
Radan píše:
A ta vyhláška v pravidlech, že když se ti pravidlo nelíbí, tak ať ho vypustíš, mi vždycky přišla, jako že autoři nevěří tomu, co vytvořili.
Stejné pravidlo je ale běžnou součástí více her, např. v DnD 3e jde dokonce o tzv. Rule Zero (tedy něco jako nejzákladnější pravidlo). A nemyslím si, že by autoři DnD nějak trpěli nevírou ve svůj produkt.
8.8.2010 21:30 - ShadoWWW
Souhlasím s Jersonem. Většina hráčů chce svůj drahocený volný čas strávit hraním, ne vytvářením pravidel.

Proto si vlastně hráči kupují pravidla. Jistě, existují i jedinci, kteří zvládnou hrát hry bez pravidel nebo si je sami vytváří, ale to je něco jiného.

Nejlepší pravidla jsou ta, co mi vyhovují a nic mě nenutí je nějak výrazně upravovat. Naopak, díky nim mohu strávit mnoho hodin zábavy hraním s přáteli.
8.8.2010 21:33 - ShadoWWW
Proto se IMHO nedá říct, který systém je lepší, jestli nWOD, GURPS, Fate, DnD 3E nebo DnD 4E. Tyto systémy jsou o osobních preferencích. Ale všechna tato pravidla jsou dostatečně kvalitně zpracovaná, aby splňovala podmínky, co jsem popsal výše. Stačí si z nich jen vybrat, co se mi víc líbí. (Miliony hráčů každé z těch her se nemohou mýlit. :D)

DrD+ je však jiné. Tam to bez výrazných změn pravidel většinou nejde. Tisíce hráčů, co migrovali na jinou hru se nemohou mílit. :) Aneb: DrD+ je možná hra pro pár vyvolených (a dobře jim tak).

Edit: A to nemluvím o tom, že spousta hráčů migrovala z DrD+ k jeho vývojově zastaralejšímu bratrovi DrD (znám několik takových příkladů). Znám mnoho hráčů, co si koupili (dlouho očekávaná) pravidla DrD+. Jedna část si jen četla pravidla, k hraní se ani nedostala (ztratila zájem), druhá část DrD+ hrála, ale pak migrovala k jiné hře. Neznám nikoho (z mých známých), kdo by DrD+ hrál ještě dnes. Proto soudím, že nová verze buď bude radikálně předělaná, nebo DrD+ postupně vyšumí.
8.8.2010 21:38 - Merlin
Vaynar: já se tě teda bez emocí zeptám (a neřeším cos našel na wikipedii o Stockholmským syndromu)...jaké hry (rpg) jsi hrál za posledních deset let. Já hraju rpg bez roku dvacet a prošel jsem si jen několika (DrD, Stín meče, Shadowrun, ADnD, DnD 3e, DnD 4e..//čichl jsem v one shotech k vampyre a exalted a k call of chultu//). Nikdy bych si netroufnul tvrdit, že jsem zkušený hráč, či díem, natož znalec systémů.Proto se ptám..jaké?
8.8.2010 21:39 - ShadoWWW
Merlin: už jsem se ptal, a odpověď jsem nedostal...
8.8.2010 22:09 - Radan
kostěj: Ha! Máš pravdu. Díky za upozornění. Asi jsem neměřil stejným metrem, pravděpodobně je to tím, že v DnD jsem to pravidlo nikdy nepoužil (nebo to alespoň nepamatuju, je možný, že jsem některý věci prostě neřešil), zatímco v +ku...no vlastně taky ne, jelikož tam jsem se naučil jenom boj a zbytek odignoroval :-). Asi proto jsem si tu nedůvěru spojil s +kem a ne ničím jiným. Nicméně, myslím, že tento nepoměr o nečem vypovídá (nemyslím zaujatost, ale podíl vypuštěných pravidel).
8.8.2010 22:44 - sirien
Kostej píše:
Stejné pravidlo je ale běžnou součástí více her, např. v DnD 3e jde dokonce o tzv. Rule Zero (tedy něco jako nejzákladnější pravidlo). A nemyslím si, že by autoři DnD nějak trpěli nevírou ve svůj produkt.

...nijak nedokazuje, že to je správnej přístup. Když sme u toho tak DnD je o dost lepší systém, nicméně zrovna tohle je od autorů stejnej bullshit jako u autorů DrD.
8.8.2010 23:11 - Gran
Tak je fakt, že hláška "co se vám nelíbí si můžete zahodit" je trošku alibistická, taková zadní vrátka pro autory, aby měli omluvu pro jakoukoliv chybu v pravidlech a mohli se snázeji vykrucovat v internetových diskusích ne nepodobných této. =)
8.8.2010 23:24 - sirien
...nebo aby měli kladivo na ty kokoty, co jim pořád píšou že ten meč by měl mít +3 a ne +4 a že to je děsivej fail (ve Violance TM je docela vidět, že tyhle lidi autora v předchozí tvorbě docela dost deptali...)
8.8.2010 23:30 - Merlin
Než to zanikne..mě vážně zajímá, jaký má kušenosti...sám jsem za dvojnásobek doby stihl minimum. Pravda..kdybych dal Void, mohl jsem bejt jinde...
9.8.2010 00:57 - Shako
Vayanr píše:
Kocept toho jak řeší základní mechanismy světa se mi nelíbil. Tím pádem odpadl Kněz a Theurg na nastudování.


Dost by me zajimalo, co te tedy jeste na DrD+ tak moc motivuje, kdyz se ti zakladni koncept sveta nelibi?
Co si myslis, ze ti DrD+ nabizi jeste jineho a tak vyrazne lepsiho nez jine fantasy rpg systemy? (kdyz uz se nechces vyjadrovat, co si vlastne cetl/hral, tak treba aspon napises, co se ti na DrD+ tak libi:))
9.8.2010 10:01 - skew
Přestože spíš souhlasím s ostatníma, je jedno nakolik máte pravdu, dokud se Vayanr nechce pouštět do debaty, je to hromada monologů směrem ke zdi.
...
Prozatím, this leads to lulz.
9.8.2010 11:39 - Nerhinn
Vždycky s nadějí čekám, než se objeví někdo, kdo ostatním v jinak bezobsažném příspěvku řekne, jak je *pobavený*. Díky, díky!
9.8.2010 11:50 - skew
np
9.8.2010 12:53 - Radan
No ale ono by to nemuselo být bezobsažné, kdyby nedošlo k osvícení typu: "všichni ste blbci".
Jako přijít a říct, že je něco dobrý je fajn, ale taky by nebylo špatný vysvětlit jak a proč, kdybych si chtěl +ko upravit tak jako Vayanr, abych z toho měl taky dobrou hru, tak z toho co napsal to nedám. To je přeci hrozně sobecký, si to dělat jen takle do kapsy :-).

Navíc, zjistit, co se někomu na +ku líbí natolik, že je ochoten se tomu takto věnovat (a to i kdyby neměl porovnání s ničím jiným), by bylo docela průlomové :-). Alespoň pro mě. Třeba sem to hrál blbě :-))).
9.8.2010 13:23 - táá dýý dáá dýý dá
Radan píše:
Třeba sem to hrál blbě :-))).

pokud jsi plusko hral, tak jsi to udelal blbe :-). to clovek musi nejspise sam sestrihat, znovu slepit, dvakrat do te hromady kopnout, prilepit hafo house rulez, znovu rozstrihat, znovu slepit. pak to MOZNA pujde (doporucuji lepit kobercovou paskou tak aby nebyli videt pismenka).
9.8.2010 22:21 - Gran
Já osobně rád o Plusku říkám, že je to Ford Mustang, kterej nejezdí.
Parádní auto, má na hodně, vypadá supr, kožený sedačky a tak... jenže sakra, nejezdí. xD
A zkuste si dávat dohromady auto, když nejste automechanik. ;)
Doufejme, že v další sérii už budou Pluska hladce jezdit. =))
9.8.2010 22:50 - Merlin
mě jen sere, že se vždycky cukne autor příspěvků, když se ho někdo zeptá na něco konkrétního...gedimanem počínaje a vaynarem končeje.
9.8.2010 22:55 - Jerson
Pochybuju, že další verze Plusek vůbec vyjde.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073555946350098 secREMOTE_IP: 18.222.111.24