Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
10.8.2010 11:53 - Gran
Jerson: Já si snažím zachovat naivní víru, že ano. ;)
10.8.2010 12:14 - táá dýý dáá dýý dá
on snad nekdo ohlasil dalsi verzi +? a altar do toho hodla investovat v dobe kdy si nejsou jisti prodejnosti DrD2?

(to jsem si nevymyslel byl to argument pro barevnost knihy, psali ze na tom hodlaji prodelat co nejmene...)
10.8.2010 12:30 - Bouchi
táá dýý dáá dýý dá píše:
byl to argument pro barevnost knihy, psali ze na tom hodlaji prodelat co nejmene...
IMHO lzes, ale co ja vim, treba jsi schopen dodat relevantni odkaz.
10.8.2010 12:36 - táá dýý dáá dýý dá
RPG forum diskuze k DrD2. hledat se mi to opravdu nechce. Takze barevna bude?
10.8.2010 12:44 - Bouchi
táá dýý dáá dýý dá píše:
hledat se mi to opravdu nechce
Takze dokud to nedohledas, je tvoje tvrzeni "psali ze na tom hodlaji prodelat co nejmene..." proste lez.
10.8.2010 13:03 - táá dýý dáá dýý dá
neumim tu dat odkaz
[url]http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=6499&start=480#p214479[/url]

a hledat to bylo peklo, ale co bych pro vas neudelal :-) jo a jeste - tyhle posty nejsou mineny urazlive, pouze jsem psal ze bych se divil kdyby DrD + vyslo v nejake nove (opravene edici).
10.8.2010 13:49 - Night of Triumphatorr
lzes! HODLAJI na tom prodelat! a hodlaji na tom prodelat HODNE! :-)

treba psali ze nebude PRO barevne :-)
10.8.2010 14:23 - Bouchi
táá dýý dáá dýý dá: Hm, at hledam jak hledam, tak na tom odkazu zadne "psali ze na tom hodlaji prodelat co nejmene..." nenachazim. Respektive tam nenachazim o prodelavani ani slovo.
10.8.2010 14:28 - táá dýý dáá dýý dá
Bouchi píše:
A jenom na okraj - nove DrD kazdopadne nemuze byt plnobarevne. I pokud by se nasel ilustrator ochotny delat barevne obrazky za cenu cernobilych (coz by mi zas prislo nefer vuci nemu), tak vyrobni cena plnobarevne knizky by byla natolik vysoka, ze bychom se s koncovou prodejni cenou nedostali na potrebnou vysi (teda spis nizi).


prodelat co nejmene byl nestastny obrat. Melo tam byt vratit investice...
10.8.2010 14:38 - Night of Triumphatorr
řekl bych, že dneska se snaží každý co nejméně prodělat a s novým projektem začíná opatrně... Btw. kde bylo řečeno, že by se plusko mělo dočkat nějaké opravené edice? Nebo byla řeč o erratech?
10.8.2010 14:40 - sirien
no, sice tam není vykreslen podrobný plán toho, jak na tom Altar zkrachuje... na druhou stranu tam je ukázáno, že opět nehodlá moc vydělávat a místo toho bude radši provozovat charitu (abych předešel otázce - narážim na tu závorku s "potřebnou cenovou níží")
10.8.2010 15:02 - ShadoWWW
Zaujalo mě to už u DrD+ a nyní i u DrD2, že Altar nemá v plánu prodávat navazující příručky. A přitom na tom se docela vydělává. Vždyť každý autor jakékoli knihy sní o úspěšné sérii.
DrD+ vyšly základní příručky, pak dlouho nic, pak Bestiář. A konec. Systém byl napsán tak, že žádná rozšíření moc nepodporoval. Narozdíl třeba od D&D, kde byly pro rozšiřující moduly jasně udělané featy, magické předměty, ale vlastně i povolání jako taková. A to nemluvím o powers v 4E. Nemluvě o GURPS a jeho rozšiřujících dovednostech.
DrD2 vypadá, že taky bude jen jedna zákaldní kniha, se kterou si má vystačit téměř každý. Vypadá to max. na jedno rozšíření.
A přitom je třeba si uvědmit, že lidé chtějí utrácet za své koníčky. A hráči rádi hrají své oblíbené RPG, chtějí si kupovat nová rozšíření. Vždyť je to koneckonců vidět tady na Kostce, že hráči tady kupují rozšíření pro DnD 4E. A to jsou oproti DrD o dost dražší.
Jde taky o to napsat pravidla tak, jak to hráči chtějí mít napsané. Ano, existuje i přístup, že autor si myslí, že případní zájemci neví, co vlastně chtějí. Ale to je IMHO cesta do pekel.
10.8.2010 15:02 - Colombo
ale ona se chystá opravená verze pluska, DrD 2. Plusko se totiž nedá upravit tím, že se tam změní pár věcí, jen totálně překopat:P
Otázka je, kdy vyjde opravená verze DrD 2:D
10.8.2010 15:03 - Bouchi
sirien: "Potrebna cenova nize" = takova cena, aby se nasel dostatek lidi ochotnych si to za ni koupit (s prihlednutim k dostupnym alternativam a jejich cene).
Ty jsi sice nekolikrat psal, jak je DrD ci DrD+ cenove podsazene, ale proc tedy treba Skaven nenastavil u Pribehu Imperia (plnobarevnych) vyssi cenu nez 399? Taky to dela blbe a cenu podsazuje?
A na druhe strane kdyz jsou na trhu skoro dvousetstrankove plnobarevne Pribehy Imperia za 399, tak za cca stopadesatistrankove DrD II bychom sice mohli (v pripade plnobarevnosti) chtit taky tolik, ale uz asi ne o moc vic. (Ano, se spravnym marketingem by se to jiste rade lidi dalo prodat i za 500, ale jinou skupinu lidi bychom tou cenou pro zmenu nastvali, takze to siclovek nevybere...)
Navic jak jsem tam (a jeste pak jinde) psal, problem plnobarevnych obrazku spociva taky v jejich ziskani. Profik je neudela (v tom mnozstvi) za unosnou cenu, u cenove pristupnejsiho amatera je to zas riziko co se tyce kvality a spolehlivosti. (Mimochodem, v jinem tematu zminovana Akela Taka by mohla byt zajimava volba a i cenove unosna, ale bohuzel nemaluje lidi.)
10.8.2010 15:05 - Bouchi
ShadoWWW píše:
Zaujalo mě to už u DrD+ a nyní i u DrD2, že Altar nemá v plánu prodávat navazující příručky.
Na tohle tema uz jsem se urcite nekde rozepisoval, rozhodne zadne tvrzeni "nema v planu" z me strany nepadlo.
10.8.2010 15:14 - Night of Triumphatorr
Rád utracím za svůj koníček. Byť jsem plusko nehrál tak třeba takový bestiář jsem si koupil a rád přečetl jako rekreační čtení na dovolené. Svého času jsem taky kupoval každé dobrodružství k DrD (a to jsem Dračák ani tak moc nehrál). Začal jsem Prokletím Karaku, které mám na čestném místě v poličce doteď (byť bylo hrozné :-)).
10.8.2010 15:41 - sirien
Bouchi píše:
takova cena, aby se nasel dostatek lidi ochotnych si to za ni koupit (s prihlednutim k dostupnym alternativam a jejich cene).

...to je asi tak třikrát vyšší než jsou prodejní ceny DrD...

Co dělá Skaven netušim, SotE mě nikdy nefascinovalo (možná tam je nízká cena aby si to lidi koupili dřív, než si stihnou uvědomit, že kupujou pár nijak úchvatnejch řečiček napsanejch okolo systému, co je k sehnání oficiálně zdarma na celém internetu...)

Cena a počet stran, světe div se, nejsou ani u knih, ani u her, v žádné zajímavé úměrnosti. Mám plnou knihovnu malých knížeček drahých jak kráva... i pár velkých knížek za které jsem dal majlant. A naopak mám v obou skupinách i dost takových, které stály pár korun.
Prodává se jméno autora (dobře, to u naší RPG scény asi nehrozí), grafický design, obchodní značka, značka distributora
10.8.2010 16:03 - Bouchi
sirien píše:
...to je asi tak třikrát vyšší než jsou prodejní ceny DrD...
Hm, jestlize se DnD 4E PHB (hardback, pres 300 plnobarevnych stran A4) u nas da sehnat za 450 (v Cernem rytiri), tak fakt neverim, ze by se naslo nekolik tisic lidi, kteri by si koupili DrD II o ani ne polovicnim rozsahu (150 stran B5) za dvojnasobnou cenu (DrD se v kramech prodava za 300, trojnasobek je 900).
10.8.2010 16:41 - Night of Triumphatorr
Bouchi píše:
Ty jsi sice nekolikrat psal, jak je DrD ci DrD+ cenove podsazene, ale proc tedy treba Skaven nenastavil u Pribehu Imperia (plnobarevnych) vyssi cenu nez 399? Taky to dela blbe a cenu podsazuje?


možná byla dána tím, že Příběhy se docela dlouho dali legálně kompletně celé stáhnout z internetu (vzhled stejný jako u tištěné knihy). Dost možná se dají stáhnout ještě teď (respektive to znovu umožnili stahovat legálně).
10.8.2010 16:44 - tuleník
Často mám dojem, že domácu produkciu drží nad vodou len nízka jazyková zdatnosť miestnej populácie...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089691162109375 secREMOTE_IP: 3.141.202.54