Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
22.8.2011 09:07 - Choranzanus
Bouchi píše:
Prilis kategoricke tvrzeni a nejak k nemu postradam ten argument (tedy pokud tim argumentem nema byt "sčítání není sčítáním", ten by byl ponekud slaby, protoze samozrejme zalezi na tom, jak se takove ne-scitani projevuje pri vlastnim hrani).

Takové nesčítání se projevuje tím, že je naprosto neprůhledné a pokud má například PJ něco odhadnout nebo si sám vymyslet je to obrovský problém a může se snadno dostat do sporu s očekáváním hráčů. Stačí se podívat na to kolik crunche vymysleli hráči DrD+ doposud a je jasné, že je to tristní. Ostatně i autoři s tím měli problémy a občas se vyskytnou nesmyslná čísla.

DrD+ neustále operuje s tím, že hráči nemusejí vědět jak konstrukce systému funguje, taková představa je ale naprosto nesmyslná.
22.8.2011 09:15 - noir
Bouchi: VJá nemám jiný argument, než ten, že neznám nikoho, komu by se to líbilo. Neznám nikoho, koho bavilo přepólovávat si mozek na počítání jiné, než se naučil na základní škole.

Mám pocit, že třeba Mutants and Masterminds mají podobné nesčítání v systému taky, ale hráči to nevidí, je to skryté.
22.8.2011 10:00 - Bouchi
noir píše:
Mám pocit, že třeba Mutants and Masterminds mají podobné nesčítání v systému taky, ale hráči to nevidí, je to skryté.
Coz by byl ovsem protiargument vuci tvrzeni, ze system obsahujici "nescitani" je automaticky nepouzitelny.

Choranzanus: To uz jsi ale opet u konkretni implementace toho "nescitani". Pokud ma Noir spravny pocit, tak lze evidentne i "nescitani" implementovat tak, ze to hracum a GM nevadi.
22.8.2011 10:20 - noir
Bouchi: Já o tom nijak nepolemizuju. Jen tvrdím, že Plusko byla tragédie a nevěřím, že to, že se dá udělat nově jinak a líp-má-li být zachováno to, co ho dělalo Pluskem.
23.8.2011 11:36 - Shako
noir píše:
Já nemám jiný argument, než ten, že neznám nikoho, komu by se to líbilo. Neznám nikoho, koho bavilo přepólovávat si mozek na počítání jiné, než se naučil na základní škole.


Znam takove lidi. Tabulky se jim libi a jsou primo nadseni, jak jednodusse lze "scitat". Nemusis asi rikat, jakou skolu vystudovali, ze?

Choranzanus píše:
DrD+ neustále operuje s tím, že hráči nemusejí vědět jak konstrukce systému funguje, taková představa je ale naprosto nesmyslná.


Todle je vyrazne lepsi postreh. A plne souhlasim. Pro skupinku v niz nikdo nerozumim tomu, jak tabulky funguji je ten system nepouzitelny.
23.8.2011 11:41 - Colombo
Shako: mi sčítání a odčítání nikdy nešlo. To raději budu integrovat a derivovat:)
23.8.2011 19:02 - sirien
hodnota Tvého útoku je derivací podle ypsylon součtu funkcí Tvého útoku, zbraně a hodu kostkou, přičemž musíš přehodit integrál součtu logaritmické funkce obrany a zbroje?
To zní jako fakt hustej systém... DrD++?
23.8.2011 19:56 - Vojtěch
DrD^(X-3) ;)
28.9.2011 16:34 - Rauksul
Píše:
Znam takove lidi. Tabulky se jim libi a jsou primo nadseni, jak jednodusse lze "scitat". Nemusis asi rikat, jakou skolu vystudovali, ze?


Třeba instalatér bez maturity a Sociologie na UK. :-D
13.8.2013 08:57 - ShadoWWW
Agion píše:
Co se DrD+ tyče, tak to zase museli to být matfyzáci, fyzikálně je to jedno z nejpropracovanější děl, co jsem kdy vyděl. Dokážu díky němu vypočítat, jakou hustotu musí mít prostředí kolem postav, aby kontrast světelného zdroje o síle +15 deset metrů od nich a tmy je dokázal oslepit. Je to šílené, ale DrD+ jsou vskutku čistá pravdivá matematika a fyzika. V počtech se nemýlí. O-) Je to geniální dílo, které rozřeší každý spor rovnicí. To je stránka, ve které jsou fakt silné.

Viz RPG F

Hustý!!!
22.1.2014 14:32 - ShadoWWW
Tak tu máme pokračování "legendy".
- Oficiální zpráva o přípravě DrD+ 2.0
- Oficiální stránky

Jen pro připomenutí: DrD+ se nikdy nedožilo ani verze 1.1 Vyšla jen "verze 1.0 edice B" s opravenými překlepy.

Autorem je slavný RPG designer Jerryred. Hmm.

Prve jsem myslel, že autorovi je tak 10 nebo 12, když píše únor s velkým U. Pak jsem z jeho profilu na RPG F zjistil, že mu je 29. :-O
22.1.2014 14:38 - noir
Jéžišmarjá! Konečně zase něco, čemu se bude člověk moci zasmát!
22.1.2014 14:38 - ShadoWWW
O tom věku jsem zapochyboval i ve chvíli, kdy jsem si rozklikl tu zprávu na ofic. stránkách, abych se dostal na neuvěřitelnou stánku http://drdplus.eu/ahoj/. :-) Vtipný je i ten překlep - místo PLUS_Team je tam PULS_Team.

Profesionálové se vším všudy. :-)
22.1.2014 14:44 - Assassin
Rejpat si můžeme do kdečeho
PULS_TEAM píše:
All content copyright Dračí doupě Plus © 2013 • All rights reserved.

http://dragothebakugan.deviantart.com/art/Journal-Dragon-330999053

ale zkusme na tom najít něco pozitivního!
22.1.2014 14:46 - ShadoWWW
jj, toho jsem si v kódu stránky taky všiml (nedalo mi to se tam nemrknout :-)), ale už jsem nechtěl dráždit... :)

ono taky to
Píše:
...původní české RPG hry na hrdiny Dračí Doupě PLUS...

zní divně, když RPG je zkratka her na hrdiny. Buď měli napsat ...RPG Dračí doupě Plus..., nebo ...hry na hrdiny Dračí doupě Plus. (BTW Proč to PLUS píšou kapitálkami, když původně se psalo Plus pouze s velkým P?)
22.1.2014 16:43 - klaymen
.....dafuq? Ked si uvedomim zmeny DrD->DrD2, tak radsej ani nechcem vediet co bude toto.
23.1.2014 00:14 - Shako
ShadoWWW píše:
Tak tu máme pokračování "legendy".
- Oficiální zpráva o přípravě DrD+ 2.0
- Oficiální stránky


Ten "vyvoj" uz bezi nejakou dobu. ;-)
23.1.2014 00:25 - ShadoWWW
Shako píše:
Ten "vyvoj" uz bezi nejakou dobu. ;-)

Tím hůř. To jen dokazuje, že se Altar z DrD II nepoučil. Opět se bude mlčet jako hrob, playtest bude pro pár kamarádů a vyvolených z RPG F, jejichž reakce ale musí být v souladu s plány a myšlením autorů, jinak na to nebude brán zřetel, nakonec vyjde pár nic neříkajících článků v Pevnosti a až hra vyjde, tak se pár lidí na RPG F poplácá po ramenou, jaká je to převratná bomba.

Bude opět potřeba přepólovat mozek?
23.1.2014 00:29 - sirien
Eh. V tomhle je Altar nevině. V podstatě. Je to iniciativa autorů a Bouchi jim jen dal zelenou že když chtějí a něco fakt vyplodí, tak jim to bude ochotný možná i vydat. Jako ne že bych myslel že to bude Mít jakoukoliv hodnotu, ale Altar je v tomhle tentokrát víceméně nevině
23.1.2014 01:14 - York
sirien píše:
Eh. V tomhle je Altar nevině. V podstatě. Je to iniciativa autorů a Bouchi jim jen dal zelenou že když chtějí a něco fakt vyplodí, tak jim to bude ochotný možná i vydat.


Pro všechny praktické účely se to tváří jako oficiální projekt Altaru. Takže ať je v tom Bouchi nevině nebo ne, připisovat Altaru se to imho bude, ať už to bude úspěch nebo ne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079570055007935 secREMOTE_IP: 18.220.1.239