Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
23.1.2014 02:28 - Bouchi
ShadoWWW píše:
To jen dokazuje, že se Altar z DrD II nepoučil. Opět se bude mlčet jako hrob, playtest bude pro pár kamarádů a vyvolených z RPG F, jejichž reakce ale musí být v souladu s plány a myšlením autorů, jinak na to nebude brán zřetel,

Mohl bys pls aspoň přestat nesmyslně fabulovat? "To" nic nedokazuje, prostě zatím není co veřejně playtestovat.
23.1.2014 02:45 - sirien
Víš co Bouchi... ono zase ne, že by si za to Altar tak trochu nemohl sám - napříč historií nebyla Altaří tvorba úplně transparentní záležitost a DrD2 tým tomu vůbec nepomohl se svým přístupem "zveřejníme co se nám zachce a na reakce kašleme", zejména ne tady na Kostce, kam se zkoncentrovala kritika, která na RPG F naopak dost chyběla, takže když někdo oznámí dopředu web, který zatím zoufale nefunguje a vůbec se na něj v tomhle stavu nemá upozorňovat a nikde není žádný time schedule nebo vize, představa, oznámení o tom jak bude vývoj probíhat atp., tak lidé prostě rovnou předpokládají nejhorší možnou variantu.
23.1.2014 03:15 - Bouchi
sirien píše:
když někdo oznámí dopředu web, který zatím zoufale nefunguje a vůbec se na něj v tomhle stavu nemá upozorňovat

V tomhle máš naprostou pravdu a dotyčný má za to u mě velký černý puntík.
23.1.2014 08:17 - Jarik
U tohoto projektu jsem se mihl pred cca 5 lety.
Pokud to Jerry neposlal uplne jinym smerem, tak se nemusime bat takovych zmen jako v DrD II.
Na lonskem GC byla dokonce o DrD+ 2.0 prednaska, ktera me vyse uvedne tvrzeni podporuje.

Pokud se nepletu, tak by melo jit spise o sjednoceni mechanik (namisto tech 3 formatu, ktere jsme pouzili pred cca 10 lety) a zjednoduseni pravidel. Coz by mohlo pomoci komunite, aby k danemu systemu nasla cestu.
Jak moc bude vysledne dilo obohacujici pro poloprofesionaly z nesich rad (nikdo se hranim nezivime, pokud se nepletu), to netusim. Ja jsem rekl pred 5 lety nazor jen k mechanikam hry.

Do autorskeho teamu, ani jejich pristupu k prace kopat nebudu, protoze to nikomu (a nicemu nepomuze) (ted uz se nic nezmeni. A u dalsiho projektu se uvidi jak se kdo pouci).
23.1.2014 09:18 - Shako
ShadoWWW píše:
To jen dokazuje, že se Altar z DrD II nepoučil.


Změny na DrD začali dřív než vznikl tým kolem DrD II.

ShadoWWW píše:
Bude opět potřeba přepólovat mozek?

Nevím, ale přišlo mi, že to bude blíž původnímu DrD 1.x i DrD víc než Drd II.

sirien píše:
Eh. V tomhle je Altar nevině. V podstatě. Je to iniciativa autorů a Bouchi jim jen dal zelenou že když chtějí a něco fakt vyplodí, tak jim to bude ochotný možná i vydat.


Není to iniciativa autorů, ale spíš hráčů a fanoušku. Ale jinak souhlas, že to není uplně Altaří projekt.


První zmínku jsem o tom slyšel na GC2011 od Grana. Ten z toho aktualně vypadla a jde v tom Jerry.
23.1.2014 09:21 - Shako
Jerry na rpg foru píše:
Pokud má někdo dotazy či připomínky, tak proč chodit diskutovat na Kostku, když informace se podávají tady?


Tak tedle poznámce moc nerozumím, když tady s něco děje, zatímco na rpgf v tom vlákně nevidím nic.

Jerry na rpg foru píše:
Jo a kdyby někdo chtěl vysvětlit rozdíl mezi termíny RPG a hry na hrdiny, at mi pošle SZ.

WTF? :-D
23.1.2014 09:44 - ShadoWWW
Bouchi: Beru tvou výtku. Omlouvám se za zbytečné fabulování, jen mi přišlo naprosto neuvěřitelné, že takto vypadá oficiální projekt ALTARu. Z dnešního pohledu to chápu víc jako úlet jednoho z autorů, který zvěřejnil něco, co neměl.
23.1.2014 10:06 - Me-dea
Jerry na rpg foru píše:
Jo a kdyby někdo chtěl vysvětlit rozdíl mezi termíny RPG a hry na hrdiny, at mi pošle SZ.


Byl by prosím někdo tak moc hodný a tu SZ mu napsal a pak sem hodil jeho odpověď? Prosím, moc moc prosím. Jsem si jistá, že to bude výživné.
23.1.2014 10:07 - Shako
Me-dea píše:
Jsem si jistá, že to bude výživné


:-D :-D :-D

Shadow uz tam napsal, tak pockame na odpoved. ;-)
23.1.2014 10:16 - Almi
Takže to znamená, že byl překlad a vydání 13th Age odpískán? A nahrazen tímhle? To jsou dvě smutné zprávy naráz...
23.1.2014 10:19 - Bouchi
Almi píše:
Takže to znamená, že byl překlad a vydání 13th Age odpískán? A nahrazen tímhle?

A to je zas co za logiku?
Vždyť už tu zaznělo, že tahle iniciativa je podstatně staršího data než myšlenka na překlad a vydání 13th Age.
23.1.2014 10:22 - noir
Mě se zase hrozně líbí, jak Bouchi vždycky reaguje na podstatu věci. Místo prostého "13th Age jsem nesehnal, vydám DrD+ II" (a teď nevím, je-li to pravda), něco o datování iniciativy. Bouchi, ono je úplně jedno, kdy jaká myšlenka vznikla, jde o to, co Altar vydá a nevydá. A smutné to je, o tom žádná...
23.1.2014 10:39 - ShadoWWW
Tady se musím Bouchiho zastat, protože to, že zatím nejsou další informace ohledně vydání 13th Age není jeho chyba. Nějak se zasekla komunikace s vydavatelem. Zde to zkusím zas po nějaké době trochu prošťouchnout, ale Bouchi byl ohledně vydání 13th Age vždy velmi vstřícný.
23.1.2014 10:41 - Bouchi
Hele, Noire, mě ty naše totálně mimoběžné myšlenkové pochody fakt nebavěj.
Na absurdní logiku "bylo zveřejněno oznámení o práci na DrD+ 2.0, tudíž to znamená, že Altar odpískal 13th Age" (absurdní zvlášť od Almiho, který je každoročním účastníkem GameConu a patrně se loni neobtěžoval nahlédnout do programu, jinak by tam besedu o tomto projektu viděl) není moc jak reagovat.
Ale po lopatě:
- Ohledně 13th Age nic odpískáno nebylo, míč je nyní ovšem už delší dobu na straně autzorů/vydavatelů (leda by ShadoWWW měl nějaké nové informace, které ke mně ještě nedorazily)
- DrD+ 2.0 je na ostatních projektech zcela nezávislý. Kdy a v jaké podobě (zda tiskem či jen elektronicky) vyjde, ještě není stanoveno. A nevím co je smutného na tom, že jsou lidé, kteří chtějí DrD+ přepracovat do funkčnější podoby. (Samozřejmě leda by sis myslel, že DrD+ nemá žádný potenciál a ti lidé jen zbytečně mrhají časem - na takový názor máš zajisté právo, leč já ho nesdílím.)

Děkuju ShadoWWWovi za doplnění.
23.1.2014 11:05 - York
noir píše:
vydám DrD+ II


Vydavatelská činnost obvykle funguje buď tak, že autoři nabízí už skoro hotové produkty k posouzení, nebo vydavatele zaujme nějaká práce daného autora a sám jej kontaktuje, zda by pro nakladatelství nechtěl něco napsat, nebo vyhlásí, že má zájem o nějaké téma a pak čeká na něco konkrétního k posouzení, jako u té první možnosti.

Co já vím, tak ve zdejších diskusích Bouchi oznámil, že má zájem o předělávku DrD+ a nemá moc zájem o předělávku DrD (což se ostatně nedávno potvrdilo). Tohle imho pro kohokoliv znamená, že může Altaru nabídnout k posouzení svou práci na téma nová verze DrD+. Ani zdaleka to ale neznamená, že se nakladatel skutečně rozhodne nabízený produkt vydat.

Druhá věc je, že nedávno tu Bouchi potvrdil, že se na předělávce plusek pracuje. Z toho bych soudil, že už dostal "rukopis", prostudoval si ho a odepsal autorovi (či autorskému týmu), že to podle jeho názoru potenciál na vydání má. Což je pořád ještě daleko od stavu, kdy by nakladatel mohl říkat "vydám DrD+ 2.0", protože nemůže vědět, jestli autoři svou práci skutečně dokončí, jestli testování neukáže nějaké zásadní nedostatky, nebo jestli se třeba neukáže, že o takový produkt mezi zákazníky není vůbec zájem.
23.1.2014 11:48 - noir
Bouchi+Shadowww: Díky za info. Byl jsem trochu nepříjmený úmyslně, protože mi vadí/je mi líto, jak jste se o 13th Age odmlčeli.

Nicméně já fakt jen píšu o tom, co je důležité - neřešil jsem, kdo za co může, ani jak s kdo snažil. To jě mě fakt úplně lhostejné. Jsem jen zákazníkm a zajímá mě jen výsledný produkt, a v tom ohledu je "13th Age jsem nesehnal, vydám DrD+ II" zcela pravdivé, ne?

A ano, myslím si, DrD+ nemá žádný potenciál pro stolní RPG. Naopak by mi ten systém možná docela sedl pro PC hru, ale pro hraní u stolu ne. A tragické mi přijde, že se zase vrhne kdosi do vývoje 1150 hry, která zase osloví až 14 lidí...
23.1.2014 11:57 - crowen
Noir, vsak sa vrhni do vyvoja hry, ktora oslovi 140000 ludi, verim, ze Bouchi by taky komercny trhak s radostou vydal.
23.1.2014 11:58 - Bouchi
noir píše:
Jsem jen zákazníkm a zajímá mě jen výsledný produkt, a v tom ohledu je "13th Age jsem nesehnal, vydám DrD+ II" zcela pravdivé, ne?

Ne. DrD+ 2.0 je, jak už jsem napsal, naprosto nezávislý projekt na čemkoli jiném, a jeho vydání či nevydání nemá žádnou souvislost s tím, zda jsem sehnal či nesehnal 13th Age. (Tj. pokud budu s výslednou podobou DrD+ 2.0 spokojen, tak ho vydám - minimálně elektronicky - bez ohledu na 13th Age.)
23.1.2014 12:28 - noir
crowen: A proč bych to dělal? Já fakt nic vyvíjet nechci. Mě by se jen líbilo, aby u nás vyšla dobrá hra.

Bouchi: Nevěřím tomu. Určitě řešíš nějaký cash-flow, investice a revenue a tak. Takže nevěřím, že by vydání jedné z těch her neovlivnilo vydání druhé z těch her. Respektive pokud by to opravdu nemělo vliv, asi bych začal věřit různým drbům.
23.1.2014 13:12 - ShadoWWW
Protože Jerryred ignoruje postování informací na kostku, tak sem předávám shrnutí nových informací:

- Autoři: Gran, Smrkouš, Vlk, Koron a Jerryred
- Playtest bude
- Termín vydání: ideálně letošní Vánoce
- Rozdíl oproti jiným RPG:
Jerryred píše:
Chtěli bychom nabídnout to co PLUSKA nabídli původně, tedy propracovaný systém pro zkušenější hráče s velkým důrazem na RP, tímto se myslím dostatečně vymezujeme vůči DrD2. Ale i my chceme mít hru především hratelnou a zábavnou a proto jdeme s trendem vyššího zapojení vyprávění, kde mechaniky systému jsou pro podporu příběhu, nikoliv jeho konstantním prvkem nebo dokonce překážkou.

- Rozdíl RPG vs. HnH:
Jerryred píše:
V rychlosti k rozdílu mezi termíny RPG tedy Role Playing Games a Hra na hrdiny. Člověk by řekl, že takto rozepsáno vedle sebe dá jasný důkaz, že tam rozdíl je, ale budiž. Hra na hrdiny je český překlad anglického termínu Hry na hraní roli, v češtině trochu krkolomný název. Začal se používat především v kontextu se hrou Dračí Doupě, která byla zřejmě první taková hra na našem trhu. Anglický termín ale jasně obsahuje všechny hry, ve kterých hráči hrají jinou roli než roli hráče (jako například v člověče nezlob se). Tedy i hry deskové (např. Battlestar Galactica), karetní (oblíbený BANG!) nebo čistě rolové (klasické Městečko Palermo). Pokud jsem v úvodníku na našim testovacím stránkách použil oba termíny, tak to bylo čistě záměrně, abych vyzdvihl podíl hraní rolí, jak ho chceme v naší hře na hrdiny mít. A protože se nejedná o synonyma ale pouze v češtině ekvivalentní termíny, není problém jejich současné použití i bez jasného odůvodnění. Stačí?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058099031448364 secREMOTE_IP: 3.144.233.150