Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
24.1.2014 15:20 - York
Jarik píše:
Takze to bude DrD# ? :D


Ehm, v češtině se tomu znaku říká "kriminál" :)
24.1.2014 15:23 - sirien
Nemůžu si pomoct, ale Bouchi by měl s autory čehokoliv pro Altar podepisovat předběžnou smlouvu o podmínkách spolupráce, jejíž součástí by byl absolutní a smluvně tvrdě penalizovaný zákaz jakékoliv komunikace o projektu na jakémkoliv webu po celou dobu vývoje plus půl roku od vydání - veškerou komunikaci by měl obstarat sám nebo by ji měl obstarat jím přidělený styčný PR pracovník a to včetně reakcí na pravidlové dotazy, ujasnění a errata, stejně tak web a publikované materiály by měly smluvně povinně podléhat schválení Bouchiho nebo tohoto PR pracovníka.

Výkon Jerryreda a Grana v posledních dnech krásně a plynule navazuje a rozvíjí vyjádření autorů DrD2, která jsme tu svého času přecitovávali a považovali za naprosto epická WTF - leč stejně jako podotkla Sparkle u Voidu ve vztahu k Atrálnímu doupěti - dno nejspíše leží hlouběji, než jsme se kdo odvážili si představit. Musím říct, že zůstávám fascinován a velmi se těším, kam až tato přehlídka amatérské absurdity dokáže dojít...
24.1.2014 15:28 - sirien
Gran píše:
btw kdy zase bude RPG Kuchyně?

pleteš si weby. Nicméně za týden


EDIT: aha, asi náhlý záchvat sebereflexe koukám... nečekané, upgrade?
24.1.2014 15:37 - Gran
@Colombo: Z hlediska RPG bych se považoval spíše za hráče (resp. PJ) a nadšence než za tvůrce (btw kdy zase bude RPG Kuchyně?), proto se na DrD 2 po dobu jeho vývoje podílím coby koordinátor, poradní hlas a správce vize (nikoliv ten jediný), zatímco tu "RPG tvůrčí" práci dělají jiní (no nezní to krásně). ;)
S moderováním jako takovým mám ovšem dlouholetou praxi (ad fantasy: Aragorn.cz, larpy, Sférie) a stejně tak i s tvůrčím psaním (vždy mě bavilo psát krátké i dlouhé povídky). Mimo hry a fantasy podnikám v softwaru a jazykových překladech.

@York: Asi jsme se úplně nepochopili s těma dvojkama a který dvojky jsou který... ;)

@crowen: Rty se mi... třesou, vždyť... taková pocta... děkujeme! :D

@Colombo2: Jsi si jistý? Víš, co říkají antropologové o domorodcích a letadlech...

@Sirien: S prvním odstavcem souhlasím a oceňuji, že ses rozhodl nepředpokládat.
Co se týče druhého odstavce:
Víš, co říkají antropologové o domorodcích a letadlech...
24.1.2014 15:37 - Gran
Ty vole brzdi, jsem to dával do jednoho příspěvku... (edit2: každopádně sry, nemusel jsem, čistě estetická záležitost... kdo je zmaten, moje první odpověď Colombovi patří mezi ty dva Sirienovy příspěvky)

edit: nepletu, nicméně jsem rád, že už o ní víte
24.1.2014 15:46 - York
Gran píše:
proto se na DrD 2 po dobu jeho vývoje podílím

Myslel jsi, předpokládám, DrD+2?

Gran píše:
@York: Asi jsme se úplně nepochopili s těma dvojkama a který dvojky jsou který... ;)


Jak vidno, tak s tím neválčím jen já. Právě proto hře s oficiálním titulem "Dračí doupě II" říkám "dvojka", pak se to neplete. Dalším důvodem je, že to se hrou Dračí doupě nemá, kromě vydavatele, vůbec nic společného. Takže když říkám dvojka, myslím tím "Dračí doupě II" a doufám, že druhá edice DrD+ taky nebude úplně jiná hra jen se stejným názvem, protože pak už by ten guláš nesnědla asi ani zombie :)

Gran píše:
proto se na DrD+ 2 po dobu jeho vývoje podílím coby správce vize


Jaká je tedy tvá vize druhé edice DrD+? Vývoj hry už je nějaký čas ohlášený, takže předpokládám, že vizi už máte docela dlouho ujasněnou.
24.1.2014 16:01 - Gran
@York: Ach, už se zase chytám, díky. =)

York píše:
Dvojka je, co se stylu hry týče, diametrálně odlišná od DrD . Pokoušet se využít dvojku jako "verzi DrD pro začínající hráče" je podobné, jako nabízet hráčům poker s tím, že jim pak představím šachy. Protože poker je jednodušší, je to taky hra a karty řekněme vyrábí stejná firma jako šachovnici a figurky.


Já to vnímal spíš tak, že Dvojka vznikala coby "nový Dračák" a je-li něco nástavbou, tak jsou to ta Pluska.
Samozřejmě "nástavba" je v tomhle případě nesmysl, když ty hry sdílí pouze názvosloví...
Ale přímo název by sdílet nemusely, to máš naprostou pravdu. ;)

Jinak předpokládáš správně, ale vyjádřit bych se mohl jen ke své vizi, která je ovšem jen zlomkem celé vize. Vždyť na vývoji se od samého začátku svým způsobem podílí i zdejší komunita! To jste nevěděli, co? =))
To proto, že kromě vyzpovídání asi stovky hráčů osobně jsem projel všemožné internetové diskuse, sesbíral z nich hodnotnou kritiku a komentáře k drd plus, vyházel duplicity a tadá, mám klobouk, kam stačí jen sáhnout...

Píše:
Bohové, i GURPSy kterým se vyčítá složitost a množství mechanik a hodů jsou ve své nejkomplexnějí podobě intuitivnější, rychlejší na naučení a mnohem zapamatovatelnější než DrD+ - jehož systémovým jádrem není narozdíl od GURPS prostý hod 3d6 porovnávaný s vlatností, ale šílená tabulka.


Kdo se pozná? :D
24.1.2014 16:03 - Merlin
Ještě lepší než jsem doufal. Že budu muset projít kádrovou prověrkou, abych si mohl zahrát nějaký RPG, jsem fakt nečekal :). Nicméně doufám, že můj profil jako nestranníka a neuvědomnělého člověka zůstane bez poskvrny.
Že je DrDII vytvořeno jako RPG pro začínajíc hráče a děti, které hledají své první RPG..to je vážně hodně drsné prohlášení :)
Nicméně doufám, že kvalita příspěvků zůstane zachována, neboť se skutečně královsky bavím :)
24.1.2014 16:06 - Gran
Všechno je drsný prohlášení, když to vytrhneš ad absurdum. =)
Nebo mi chceš tvrdit, že DrDII (edit: Dvojky, ale ne Pluska :D) je pokročilá hra pro hráče hledající výzvu?
24.1.2014 16:08 - noir
Když jsem psal, že to bude hrozná sranda, nebylo mi věřeno... Nicméně mám jednu výhradu. Navrhuju, aby ještě vznikla nová verze starého Dračího doupěte, která by se mohla jmenovat Dračí Doupě I, 2. A rovnou by se mohla vydat i dvojka dvojky, když už jsme u toho.
Pak už by byla situace jen o něco málo méně přehledná než nyní...
24.1.2014 16:13 - York
Gran píše:
vyjádřit bych se mohl jen ke své vizi


Můžeš se tedy vyjádřit ke své vizi?
24.1.2014 16:29 - Vojtěch
Začínám si myslet, že za tím bude nějaký tajný plán na devastaci na piedestalu příliš dlouho sedící značky Dračí Doupě. Buď to, nebo je za tím Baldrika hodný cunning plan.

Skutečně se zdá, že zde brzy dojde k jevu epicky blízkého objevení kola II, nebo tak něco, protože se zde, zdá se, naznačuje, že jednoduchost a přehlednost se s propracovaností vylučují. Dál pokud hru neocením, tak nejsem dost zkušený hráč asi a měl bych jít hrát DrD II s dětmi do kouta. Negativní reklama asi taky reklama, ale tenhle tón se Wizardům při propagaci 4E prý moc neosvědčil. Nevím kdo je tu cílová skupina, ale projekt se zdá býti odpudivým pro leckoho.
24.1.2014 16:49 - Beltar
A náhodou Noire, já bych Dračí Doupě I 2 bral, vlastně to bylo to co jsem chtěl, když jsem kupoval Dračí Doupě II.

A třeba to DrD+2 bude dobrý, není třeba hned házet zbraně do obilí. Jen mě baví jak se neznámý Gran pokouší měřit síly se Sirienem, který je známý po celé komunitě tím, že hrál, četl a vedl hru pomalu v čemkoliv si vzpomeneš. Je očividné, že Gran o něm nikdy neslyšel a považuje ho dalšího "hrál jsem párkrát s kamarády ze školky DrD 1.6 trolla" a podle toho s ním jedná, čímž se neustále shazuje.
24.1.2014 16:51 - Gran
Můžeš zůstat v klidu, žádnou takovou kontradikci jsem naznačit nechtěl, ba naopak, kéž by byla výsledná hra propracovaná i přehledná.
Stejně tak, pokud hru neoceníš, znamená to jen, že je pro tebe určena jiná Altaří* hra. =) Jak jsem psal, celé to vyhrazení "Pluska vs Dvojky" je spíše... marketingovou otázkou. Čeští hráči mají různé chutě a těžko jim vyhovět jedním produktem - snad mi dáš za pravdu, že i dvě hry se náhle zdají trochu málo.
Samozřejmě před vydáním chceme o Pluskách2 dostatečně informovat, aby se ti nemohlo stát, že doma knížku otevřeš a zjistíš, že sis koupil něco, co vlastně vůbec nechceš. ;)

P.S. Tím tónem mířím pouze na siriena, jestli narážíš na tohle. :D A on ví, co je to za tón.
24.1.2014 16:52 - Gran
Beltare, udělej si nejdřív trochu research, než o někom začneš (tím bys aspoň zlomil tu neskutečnou výhodu, co mi necháváš). Btw siriena znám osobně, i když si nejsem jist, zda by si vybavil můj obličej. ;)
24.1.2014 17:02 - Beltar
Gran - výzkum udělat lze, ale Google o tobě ví jen toto:

Gran
Biological classification
Designation
Sentient
Physical characteristics
Average height
1.5 - 1.8 meters[1]
Average mass
80 kilograms[2]
Skin color
Tan[1]
Hair color
None[1]
Eye color
Black,[1] purple[3]
Distinctions
Three eyes and goat-like snout[4]
Average lifespan
Up to 79 standard years[2]
24.1.2014 17:04 - sirien
Gran píše:
Vždyť na vývoji se od samého začátku svým způsobem podílí i zdejší komunita! To jste nevěděli, co? =))
To proto, že kromě vyzpovídání asi stovky hráčů osobně jsem projel všemožné internetové diskuse, sesbíral z nich hodnotnou kritiku a komentáře k drd plus, vyházel duplicity a tadá, mám klobouk, kam stačí jen sáhnout...

...a vytáhnout. Nicméně pokud se skutečně hodláš řídit radami zdejší komunity, pak:
- pokud vytáhneš Fate, mohls to říct předem, ušetřil bych si práci s překladem
- pokud vytáhneš Pathfinder, mohls to říct předem, Bouchi a ShadoWWW by si ušetřili starosti
- pokud vytáhneš CPH, mohls to zmínit o diskusi vedle, když se to řešilo
- pokud vytáhneš cokoliv jakkoliv navazujícího na DrD, pak jsi nečetl ani trochu pozorně.

PS - citace je samozřejmě moje.

Gran píše:
Nebo mi chceš tvrdit, že DrDII (edit: Dvojky, ale ne Pluska :D) je pokročilá hra pro hráče hledající výzvu?

no, myslím, že se nedá zpochybnit, že jakýkoliv pokus o hraní DrDII rozhodně je výzva.

sirien&Gran píše:
sirien: EDIT: aha, asi náhlý záchvat sebereflexe koukám... nečekané, upgrade?

Gran o minutu později: @crowen: Rty se mi... třesou, vždyť... taková pocta... děkujeme! :D
Ty vole brzdi, jsem to dával do jednoho příspěvku.

tak tolik k té zdánlivé propagační sebereflexi...

(na dávání věcí do jednoho příspěvku se obvykle používá EDIT, je to tlačítko s bločkem hned nalevo od toho mazacího křížku)
24.1.2014 17:14 - Shako
Navrhuju, aby tudle zabavu nekde separoval do Drd+ II vlakna. :)
Aby si nahodny novy odberatel teto diskuze nemusel prokousavat prvnimi 20 strankami, ktere jsou venovany puvodnimu DrD+ a offtopicu okolo. Ale mohl rovnou zacit cist novy flame na tema DrD+II. nikoliv DrDII+ (to by byla uplne jina hra).
24.1.2014 17:18 - Gran
@Beltar: Not impressed... but who cares, right? Kinda got me on those distinctions though.

@sirien: v prvé řadě - přišlo ti to jako provokace, že? Myslel jsem to smířlivě. Ale whatever, překlad Fate atd., to jsem se každopádně ztratil, já tam řeším jenom Pluska...
A z toho poslední taky nevím, co si mám vzít.

ad DrDII: :D
ad Edit: touché, teď se ještě musím odnaučit klikat na Záložku

Gotta go, cya soon. Pořád tu mám otázku k zodpovězení. ;)
24.1.2014 17:19 - York
Shako píše:
nikoliv DrDII+ (to by byla uplne jina hra)


DrDII+ už vzniká*.



* Pro jistotu: Ano, je to vtip.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073477983474731 secREMOTE_IP: 3.21.248.119