Produkty

Alnag
19.3.2007 12:15
DnD je fantastická, promakaná, dokonalá supr hra, která nemá ani jednu malinkou chybičku .... a nebo ne?
Autorská citace #41
20.3.2007 00:30 - Vannax
Thief: Vidíš, na mě zase působí směšně a "zfanatizovaně" některé argumentace k obhajobě 3e. :)
Kdybysme tohle Muzeum RPG založili, možná by příznivce 3e překvapilo, kolik originálních 3e příruček je jen předělávkou z ADnD s novými obrázky a tak. Asi by to bylo poučný :)
Jo, po těchhle debatách se mi stýskalo. Je fajn, Alnagu, že čas od času založíš takovýhle téma :). Ať to nazveš jakkoli, stejně se to sveze k žabomyším dohadům mezi stoupenci "dokonalé" 2e a "povrchní" 3e (nebo naopak?) :) :) :) Člověk se při tom krásně zrelaxuje :)
Autorská citace #42
20.3.2007 08:18 - Dalcor
A ještě jsem si vzpoměl že Players Option řešili i kouzelní ve zbroji. BTW úplně vydím somatické a verbální komponenty sesílané v plné plátové zbroji....
Moc mě baví když 2E kritizuje někdo kdo ji viděl z Pendolina...
Autorská citace #43
20.3.2007 08:31 - Rytíř
No, je vidět, že relaxujete. Protože od diskuze o základních pravidlech najednou Dalcor uteče k jakémusi obskurnímu Players option kdoví z jakého roku a srovnává to opět se základníma pravidlama 3e.. :)) A Vannax do toho ještě zamíchá popisy, což s pravidlama vlastně už vůbec nesouvisí! :)))
(čímž nechci samozřejmě říct, že nejsou výborný a že to byla a je jediná věc, která se mi na ADD opravdu líbila i po letech.)
No ale vidim, že abych moh do vás fakt fundovaně rejpat, tak bych si musel ty pravidla znova načíst, protože jsem je samozřejmě neviděl už tak 10 let, :)) což mi teda za to ani omylem nestojí... takže už vás taky necham žít. Dál v bludu :))))
Autorská citace #44
20.3.2007 08:32 - wraiths
no se priznam ze bych asi taky "loboval" spise za 2e. nevim libila se mi vic. ale zas ta treti je o mnoho jednodusi, nebo se mi to alespon zda. proto asi vice lidi dnes voli 3e. Dalcor : jinak mi Dalkore unika smysl to s tim hranicarem... u mne pokud nekdo otevira zamky tak je to zlodej. asi to je tak zazity. ,myslim ze ten mobil( pokud si to pamatuji dobre) lohl zlodej, ne hranicar :-)) jinak asi jde opravdu o pojmenovani. zas tak uplne nejsem kovanych ve vsech + a - v kazde edici. ale copak v 3,5 neni taky nekde to nakupovani za body...?
Autorská citace #45
20.3.2007 08:47 - Dalcor
wraith - úzkoprsost, škatulkování, klapky na očích. Ale je to tvoje věc ;) Ano mobil mi lohl zloděj, ale proč by hraničář nemohl být v otevírání zamků stejně dobráý jako zloděj. Řada policistů si dokže otevří zámky - jsou to tedy zloději? Nbeo strážci pořádku (hraničář, paladin?)
Rytíř - z jakého roku jsou nevím, tuším někdy první polovina 9étých let minulého století. Ale třeba 3,5 edice je stejně nijaká jako třetí. A také prošla dlouholetým vývojem. A Uneathed Arcana zlepšující 3e vyšla po "chvilce". Takže tenhle argument neberu ;-))
Nejedná se o žádná obskurní pravidla, ale naprsoto regulérní rozšířený systém ADnD. Mimochodem který je součástí CD vydání pravidel Core Rules 2.0.
Jak že popisy nesouvisí s pravidly? Příkladem u Behira jsi se dozvěděl že jeho rohy jsou dobré na mrazivé hůly. Prosím v popisu... dočteš se tohle v novém MM 3E?? :-D
Pánové dvojka má své zápory, ale feelingem, zpracováním i pravidly 3E mnohdy rozhodně převyšuje a to kolikrát i co do logiky ;-D Jen se na ní podepsal zub času a samozřejěm marketing. Po DIABLU už RPG nemohli být jako dříve. 3E+ musí být jednoduché, protože lidé chtějí jednoduchost. To nevadí že tě pád z letadla nezabije, hlavně že je to jednoduché...
Autorská citace #46
20.3.2007 09:05 - Rytíř
Tyjo Dalcore, to už přeháníš :))) Jak prosimtě souvisí s mechanikou pravidel to, jestli nějakou hůlku udělam z behira nebo z ledu?? To je přece pořád popis, nic jinýho.. v každym světě to bude jiný! Řeč je o pravidlech
Když chceš do hry tahat kdejaký rozšíření 2e, tak to musíš udělat i u 3,5e. Což znamená, že podle tebe ti ten Players option dává větší volnost ve tvorbě postavy a hry než veškerý volitelný pravidla např. v UA? No to bych se na to podíval :))
Autorská citace #47
20.3.2007 09:06 - Hanka
AD&D !!!! fuj D&D :)
osobně mám radší adnd neb mi přijde takové víc fantasy než dnd, také to bude tím že jsem na něm začínala a kdo si myslí, že pravdu nemam, ať si to myslí, ale ja jí stejně mám :)
Autorská citace #48
20.3.2007 09:40 - Dalcor
Viděl jsi někdy Players Option? UA jediné co nabízí navíc jsou generická povolání, tam pravděpodobně je větší možnsot rozvoje charakteru. Ale pak už nemáš klasická povolání (což jsme psal) a v tom vede Players Option.
MM je pro GENREIC ADnD a GENRIC DnD (Grayhawk) imho to bude ve všechn světech stejné. Právě propojení pravidel se samotným hraním v popisech v tom ej 3E/3,5 E za vopicema. Vata cyhbí a vata je stejnou součástí systému jako pravidla. Dle mého názoru.
Nějaký rozšíření? PO je totéž co UA + 3,5E pro DnD 3E. Jenže toho anbízí asi tak 40x tolik...
3E je jednoduchý, pro blbečky ;-D. Jediné co 3E nabízí oproti starší edici na víc je jednoduchost a větší intuitiva v základních mechanikách. A větší možnsot jak si naboostovat postavu featy a skilly. Po, řekněme 6 levelu už je to jenom "na oko" protže už nemají větší a větší hodnoty na hru menší a menší vliv...
Ale jak říkám. Vítězí jednoduchost nad logikou. Prostě vypadni si z letadla v 2e a v 3e a uvidíš jak to dopadne ;-D.
Holé DnD rád nemám. D20 ano. True20 začínám mít více a více rád, ale potřebuji ho otestovat v praxi. Dragonlance bohužel budu hrát v D20.
Přiznávám že některé věci v DnD/D20 mi také vyhovují více, a ty bych spětně implementoval. Ale celkově. DnD 3e nemusím...
Autorská citace #49
20.3.2007 09:46 - Alnag
Hanka: Ahoj a vítej do zdejších divokých a nevybíravých diskusí. Samozřejmě, coby fanoušek 3e si myslím, že pravdu nemáš, ale to by tě rozhodně nemělo odradit od dalších příspěvků na toto zpola zábavné a zpola poučné téma.
Vannax: Vždy k službám. Já přece tyhle debaty taky miloval, i když jsme byli na opačných stranách barikády. Jako relaxace je to naprosto nepřekonatelný. Bohužel tuhle skutečnost je těžké některým nejmenovaným jedincům (kteří se teď ochomýtají okolo) vysvětlit.
Jinak naprosto uznávám, že řada příruček DnD 3e je předělávkou těch druhoedičních. (I když třeba takový Eberron...) Ale zase si vezmi, kolik druhoedičních příruček je odvarem z prvoedičních a zpět až old DnD, takže si nemáme zas tolik co vyčítat.
Dalcor: Dalcor vám u Player's options zapomněl prozradit, že to byl upgrade ADnD na verzi 2.5 (sice se tomu tak neříkalo, ale dobře se to ví). Spousta věcí z PO pak byla tak či onak uplatněna v 3e.
To, na čem se asi shodneme, že dvojka nemá moc dobré je layout příruček a ilustrace, které dneska vypadají trochu komicky. To je samozřejmě vcelku marginální stránka, ale na druhou stranu právě tohle dost prodává. (Já si třeba PHBčko koupil původně kvůli obrázkům... jo, klidně se smějte :-))
Autorská citace #50
20.3.2007 10:00 - Dalcor
Asi takhle. Alnag má pravdu, a já jsem to už říkal kdysi dávno že PO je ADnD 2,5. A opravdu anbízí daleko více možností práce s postavou než všechny příručky pro 3E/3,5 dohromady.
Samozřejmě dohodnout se nemůžeme. DnD 3,5 je současný hernís ystém pro současné lidi. Někomu s ezdá že nabízí více, nekomu že ne. Ale je to také o tom ajk hluboce ldidi do ADnD Pronikli. Já hodně. V zásadě to co umí 3Eú3,5E už bylo v ADnD použito.
Mám práci dokončím a a
Autorská citace #51
20.3.2007 10:19 - Vannax
Alnag: tak, teď jsi odhalil pravdu, kterou jste se nám doteď snažili (i když marně) zakrývat a zpochybňovali jste to. Ty, Rytíř a všechny davy stoupenců třetí edice jste jí začali hrát jenom proto, že má hezčí obrázky. Potvrzuješ tím mojí doměnku, že úprava pravidel hráče nalákat nemohla :)
Hanka: vítej do „zuřivých“ diskuzí :) Jsme rádi za každého stoupence ADnD, protože se nás tady snaží diskriminovat :)
Autorská citace #52
20.3.2007 10:25 - wraiths
Dalcor : jasne rikej si co chces..ze jsme S.Wonder ;-). takze teda tel. ti ukradl paladin, nebo snad policista..:-). no ale ja nelitam( rad slovickaris) v 3.5e letadlem. a stejne jak ty upravujes nelogicnosti v 2e tak jiste bych upravil i ja to nejak. a Darkor ma hlavni pravdu v tech obrazkach, take vic na ne dam...i kdyz "invisible stalkr" je teda ve dvojce lepsi :-)). i ten od Elmora stoji za to, ale to je vse. Vannax : pockej to neee, co nam to podsouvas.... nechceme te diskriminovat.
Autorská citace #53
20.3.2007 10:41 - Rytíř
Hele, mě do toho netahejte :)) Já po obrázkách nešel! I když je fakt, že sem nad nima taky slintal, když sem je viděl prvně, jak jinak ;)
Já šel po novejch pravidlech, protože (a to už sem tu taky někde psal) nám se na ADD nelíbilo hodně věcí, takže sme si ho fest upravovali (o PO sem tehdy netušil).. a ty naše úpravy ve spoustě věcí odpovídaly tomu, co bylo ve 3e. Čili nebylo co řešit :)
Dalcor: Souhlasím s tím, že stejného výsledku mohu dosáhnout v ADD jako v Dnd/d20 (nevidím důvod proč tady rozlišovat dnd a d20, herní mechanika je přece stejná). A rovněž souhlasím s tím, že v d20 je to mnohem jednodušší :) A teď, když se na tomhle tak pěkně shodneme, mi někdo řekněte, proč je d20 horší právě proto, že je jednodušší v něm dosáhnout kýženého efektu? Vždycky jsem měl za to, že v jednoduchosti je síla a krása. Nepříliš jemné narážky na IQ třetiedičáků raději zcela pomíjím..
Autorská citace #54
20.3.2007 10:43 - Alnag
Rytíř: Protože hráči mají rádi složitá pravidla se spoustou výjimek. To teprve oddělí zrno od plev... :-))
Autorská citace #55
20.3.2007 10:45 - Rytíř
Aha, no tak to potom jo. Prudce inteligentní až geniální druhoedičáky od tupých komerčních a stádovitých třeti.. :)))
Autorská citace #56
20.3.2007 10:51 - Vannax
Alnag, Rytíř: zdá se, že už jste našli cestu Pravé Víry :)
A dost. Už s tím sarkasmem končím. Nesmí se to přehánět :)
Autorská citace #57
20.3.2007 13:02 - Vannax
Tak - teď tedy už vážně. Kdosi tady nakousnul rozdíl mezi systémem záchranných hodů mezi 2e a 3e. Docela by mě zajímalo alespoň letmé, pokud možno objektivní porovnání rozdílů výhod/nevýhod jednoho a druhého. Tedy porovnání záchr. hodů proti paralýze, magii atd. versus vůle a cosi ještě dalšího, co už si nepamatuju. Díky předem (nechce se mi kvůli tomu číst pravidla 3e...)
Autorská citace #58
20.3.2007 13:49 - Dalcor
Jednoduchost není vždy lepší volbou... A už toho nechám ;)
Autorská citace #59
20.3.2007 13:54 - Dalcor
Resp abych to shrnul: ADnD mi přijdě v mnoha ohledech logičtější, než zjednodušené úpravy DnD ;) Právě proto jí dávám přednost a zcela soukromě ji považuji za lepší, ač ano DnD je jednoduší.
Zákaldní mechanika D20 a DnD je samozřejmě stejná, ale True20 nebo AGOT je mnohem, několikanásobně lepší než kalsické DnD a to i když na to naroubuju UA. , z mého, hlediska kolikrát překonává i ADnD, ač někde vede ADnD stále. Pořád se abvíme o mém hledisku. Zatím co Rytíř tu káže a jeho jediným argumentem je že DnD je jednodušší. To je, TO od počátku nepopírám.
Autorská citace #60
20.3.2007 14:17 - Alnag
Ono když jsme u toho argumentu jednoduchostí (že je DnD 3e jednoduší než ADnD 2e na osvojení se asi shodneme, teda doufám), tak jsem byl velmi překvapen (nemile), když jsem coby součást jedné velké RPG studie četl, že jednoduchost pravidel (samozřejmě ve velké míře... ve směru rules-lite) nemusí být pro hru výhodná i když se tak může intuitivně jevit.
Jednoduchá pravidla jsou dobrá v tom, že mají snazší hranici vstupu (entry level) do komunity jejich hráčů. Ale na druhou stranu poněkud víc spletitá pravidla, která řeší tak říkajíc všechno se v tom výzkumu jevila jako herně úspěšnější co se týče nějakého uspokojení hráčů (upozorňuji, že těmi fakt jednoduchými nemysleli DnD 3e to jsou i jednodušší pravidla... ale tak aby řeč nestála dávám k lepšímu úvahu o tom, že nic není tak černobílé, jak to může vypadat...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088624954223633 secREMOTE_IP: 3.144.28.50