Sethi
6.4.2009 09:18
Sven, proslavený paranoik, to zase vidí po svém, a hned dvakrát. Dokonce i sličná Gaerwyn odtajnila něco ze svých záznamů.

Přepůlená, namazaná a zase spojená houska?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Musí být spojena kompatibilně.kladné body11
Je mi to jedno.kladné body1
Cože?kladné body2
18.4.2010 14:27 - Sethi
Jerson píše:
i když se čím dál víc ztrácím v ději, významu a příběhu nerozumím


To je v pořádku, já mám stejný problém =)
19.4.2010 10:12 - yokuzava
:) Sethi, perfektni!
19.4.2010 10:21 - Jarik
zas jsem o malinkato moudrejsi.
o stylu a urovni se nebudu vyjadrovat. nosil bych drivi do lesa :) (hezouckate)
19.4.2010 10:30 - yokuzava
:) lolecek ;)
19.4.2010 11:55 - Nerhinn
Závidím ti tu lehkost, jakou to působí. I když vím, s čím jsi bojovala, na výsledku nic z toho není znát. Ach jo :D
19.4.2010 12:06 - Almi
Hrozně hezky napsáno..souboj stručně, ale hodně výstižný...líbí moc! :-)

Jerson: Projevuje se Aissčin příchod paragona. Proto zvýšená frekvence "vizí". Ale je možné, že Aiss napíše malinké shrnutí celého pobytu ve Varteně. Minimálně pro Jarika :o)

Mohl bych ho napsat i sám, ale bojím se spoilování :-)

Ale ve stručnosti:

Postavy se vydávají z Varteny, města na Zlomu, nalézt důkaz/osobu vraha jejich známého, obchodníka Spercheia. Spercheois není zcela mrtvý, leží v jakési magické "stázi" v Síních mrtvých. Postavy mají v držení předmět mocné přírodní magie, obsahující velkou životní sílu. Pravděpodobně tak silnou, aby Spercheia dokázala oživit. Nicméně se jedné z postav podařilo předat komusi/kamsi schránu se Spercheiovou duší.

Postavy tak řeší jednak nalezení schrány se Spercheiovou duší, jednak úlohu/totožnost vraha. A v neposlední řadě zmizení Janose, mistra a přítele jedné z postav, který se nevrátil ve slíbený čas a podle všeho jeho poslední kroky vedly do míst nepříliš vzdálených od směru pátrání případu.

V současné chvíli mají postavy čas omezený skutečností, že Spercheova "stáze" ruší klid mrtvých a tak, nebude-li navrácen v život do chvíle, než se mrtví vydají bloudit městem, bude raději usmrcen definitivně.

Při tom všem postavy postupně odkrývají střípky historie dávné i poměrně nedávné. Leccos se vzájemně prolíná, každá z postav má svůj příběh a je jen na ní samotné, zda dojde jeho naplnění svým konáním či nekonáním.

Vše ovlivňuje fakt, že mocné NPC sledují své zájmy, díky dlouhověkosti často pro běžného smrtelníka těžko rozpoznatelné, což vyvolává pocit zmatení a nedůvěry leckdy na obou stranách. A to i v případě zájmů souznících a pozitivních.

Informace tak mohou být občas zkreslené, zavádějící či prostě jen odrážející pohled dotyčného mluvčího na dotazovanou věc či jiné NPC. Ale je to příběh pro zkušené hráče, jejichž postavy začínají mít jistou pověst ve světě a kteří se musí umět poprat s výzvami které toto postavení přináší i svými vlastními démony, jež si nesou v sobě.

..nic víc a nic míň :o))
19.4.2010 13:06 - Sethi
Přišli jsme, viděli jsme hnusky, zvítězili jsme, ne? Nač zabředávat do detailů...
9.5.2010 22:33 - Sethi
Nemůžu nechat Alnaga, aby mi moc utekl.

Nová kapitola.

Co na tom, že jsem nenapsala ani řádku o cytokininech, žejo...
9.5.2010 23:33 - Nerhinn
A dvě naráz. Museli jsme být obzvlášť hodní, díky :)
9.5.2010 23:38 - Sethi
To víš, zkouškové na krku... To to psaní jinak odsýpá =)
9.5.2010 23:40 - Alnag
Moje řeč. Taky jsem měl psát místo toho svou megapráci na atest z filosofie.
13.5.2010 20:57 - yokuzava
:) Oboji moc pekne napsane! Trosku jinaci zpusob, aspon mi to tak pripadalo, ale dobre ctive. Mnam!
22.5.2010 23:02 - Alnag
Krutopřísně husté. Ostatně jako vždy!
22.5.2010 23:04 - Sethi
Jo, vlastně navigační post. Tudy k poslední kapitole.
27.5.2010 11:25 - yokuzava
Konecne jsem docetl vsechny dily od vsech zucastnenych (Alnag, Jarik, Sethi, Nerhinn). Musim rict ze to je skvele napsane dilo, nastesti jeste neni uplne cele a mohu se tesit na dalsi dobrodruzstvi! Diky!
29.5.2010 14:04 - Sethi
Aissčin pohled na výlet do Pekla. Vzhledem k neobvyklé situaci jsou deníkové části nahrazeny exkursemi do pomatené rohaté hlavičky.

Sprostě jsem zneužila skutečnost, že Alnag už svou část napsal a tedy má pozorný čtenář alespoň nějakou šanci chápat, o co k___a jde, takže jsem se ani moc nesnažila dávat smysl.
29.5.2010 19:51 - Nerhinn
Mně to zdrogované nepřišlo. Prostě se mi to hodně líbí.
31.5.2010 10:36 - yokuzava
Jj, je to pekne napsane! :) Mel bych jedno drobne "ale". V castech kde se prolinaji myslenky-vzpominky je to cele nejak rozhazene ze je celkem orisek rozlustit co s cim navazuje. Byla by mozna oprava? Koukam na to ve FF full screen.
31.5.2010 10:43 - Sethi
To není chyba, to je feature =)
31.5.2010 11:46 - yokuzava
Aha, tak to pak jo :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082335948944092 secREMOTE_IP: 18.216.32.116