Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
25.4.2012 14:57 - sirien
Petr: Fakt bylo nutný psát celej příspěvek v boldu? Nechci bejt zlej, ale my tu nejsme slepý... (a ti z nás co k tomu inklinují mají v prohlížeči obvykle nastavenej defaultní zoom...)
25.4.2012 15:09 - Me-dea
Tak jsem po stažení a prolétnutí zjistila, že to bylo v tom Army of Darkness, jen jsem si to moc dobře nepamatovala :-) tak nic, díky :-)
1.6.2012 12:07 - Jerson
Tak jsem se dostal k "Fulltime Traileru" Iron Sky a budu upřímný, jsem zklamán. Trailer sliboval něco jiného (myšleno dost jiného, vlastně téměř žádný záběr z traileru ve filmu není), ale hlavně s tématem se dalo udělat mnohem víc.
Space Naci není samo o sobě tak cool téma, aby utáhlo film bez dobré zápletky a příběhu, a nutno říct, že obojí je v Iron Sky velmi, velmi slabé. Vůbec by mi nevadilo nějaké ověřené klišé jako u Avatara, ale tohle ...
Ten film je opět dobrý tak k vybrání dobrých částí pro vlastní sestřih. Nejsem si jist, jestli na to půjdu do kina - i když některé pasáže by na velkém plátně a případně ve 3D byly rozhodně skvělé. Jenže stejně to ve 3D nebude.
16.6.2014 21:57 - Colombo
On the edge of tomorrow je fajn
17.6.2014 09:13 - Ebon Hand
Půjdu zítra, docela se těším.
17.6.2014 09:28 - Nachtrose
Jo, je to celjem zabavny. Americky, ale zabavny.
17.6.2014 09:36 - Ebon Hand
Kdyby to s Cruisem nebylo emerický, to bych byl asi i zklamaný. :D
17.6.2014 10:21 - Colombo
Ebon: Myslíš podobně jako těch 47 roninů?:P
17.6.2014 12:05 - Ebon Hand
Na to jsem se ještě neodvážil podívat. :D
18.6.2014 09:57 - A15
Pokud zvládneš On the edge of tomorrow, tak už zvládneš prakticky cokoliv. Je to téměř na úrovni World War Z. S láskou budeš vzpomínat na klasiku Groundhog Day či podobné snímky na dané téma.
23.6.2014 20:54 - noir
Spíš zajímavost: Další, a tentokrát moooc hezká, ukázka z fan projektu WH40K: https://www.youtube.com/watch?v=JjaYW5Cnr5k
25.6.2014 13:24 - Ebon Hand
Hromnice jsem neviděl a už to asi nebudu dohánět, pokud to náhodou neptokám v TV.
Edge mě nezklamalo, bavil jsem se dobře a nad nelogičnosti jsem se povznesl a nekazil si zábavu. Dokonce jsem si i smál, takže dobrý. :-)
25.6.2014 13:45 - Babaj
on exstuje i nesmejici se Ebon?
25.6.2014 13:53 - noir
Noví Transformers jsou asi nejbayovštější z celé série. Což je v tomhle případě spíš pozitivum. Dokonce jsem poprvé za celou sérii dokázal poznat, kdo proti komu střílí...
25.6.2014 16:55 - Blaine
noir: NENI MOZNA!
26.6.2014 12:54 - Ebon Hand
Babaj, u filmu občas ano, občas i s výrazem zoufalství: Snad mě nebudete nutit to dokoukat. :-)

To mi přijde jako zvlástní tvrzení. Nevím, co si mám pod tím představit. :D Zatím předvedl, že umí mrhat penězí ještě víc, než si kdo dokáže představit. :D
15.7.2014 14:07 - Nerhinn
Tak prý bude druhý Pacific Rim :)
15.7.2014 14:50 - noir
Mj. nová planeta opic je skvělá. Vynikající a chytrý film, který shrnuje asi všechny naše současné sociální fóbie, aniž by byl nudný nebo doslovný. Na letní blockbuster až překvapivě povedené...
6.12.2014 06:30 - sirien
Sem teď viděl X-men Days of Future Past a... jako epic.

X-men 1, 2, First Class a Days of Future past... epic tetralogie (zbylý filmy co na sérii parazitujou vzal čert). Škoda, že to neni ending série, děsim se, co bude to "Apocalypse".

(btw. se mě hrozně dostalo, že to je sice time-travel restart, ale nehází ty předchízí filmy (1, 2, First Class) do koše - naopak na ně navazuje, dává jim vyznění a bez nich nedává smysl.
6.12.2014 10:43 - Nerhinn
A pro ty jako já, kdo celé ty roky plakali nad Last Standem (a milují Jean Grey), je pohlazením po duši a velkou satisfakcí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084695100784302 secREMOTE_IP: 18.208.203.36