Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

9.6.2014 16:12 - Vojtěch
Já osobně si myslím, že by bylo dobré házet koncem sezení na příště, pokud se tedy hráči nehrnous návrhy jak aplikovat co jim padlo...
9.6.2014 18:44 - Element
Almi píše:
..jinak, pročetl jsem si ty námitky. Myslím, že základní problém pravení opravdu z toho, co tu už psali kluci přede mnou - začátečníkovi je nevhodné dávat na hraní Sorcerera. U nás ho hraje Noir právě proto, že vše ostatní je jednoduché a jeho baví tyhle různé náhodné efekty kolem.

Námitky je silné slovo, spis me to prekvapilo. To ze povolani se hraje kazdy jinak a jsou ruzne slozita se mi libi. Kdyz to budu chtit jinak, porad mam v policce 4e.

Tu sorcku ji necham, neni to zas takova rocket science, aby musela hrat neco jinyho nez co chce hrat kvuli pravidlum. Na to jsem nekupoval "jednoduzsi" pravidla nez 4e. Osekam ty random bonusy co tam jsou k nicemu a to vsemozny chainovani ji pohlidam, nez se do toho dostane. Dve hry a je to v cajku.

Pravidla se mi libi, jeste jsem nehral, ale strasne se tesim na ten gridless combat a jiny veci.

Jak se vam libi jak jsou tam vymyslene resisty? Kdyz to srovnate se 4e? Odecist 10 z 20 fire dmg mi prijde takovy intuitivnejsi, ale mozna je to jen zvyk.
9.6.2014 19:13 - Vojtěch
Mě se právě líbí, že to vždycky něco udělá...
9.6.2014 20:03 - Element
Nejsem si jistej jak to myslis. Aby zase nedoslo k nejake mylce v 4e funguji resisty tak, pokud si dobre pamatuju, ze kdyz mas odolnost na ohen 15, tak kdyz te ozehne ohniva koule, tak se odecte 15 dmg od zraneni, co by ti ohniva koule dala. to mi prijde jednoduchy, intuitivni. cim vetsi resist, tim vic addidas.

ve 13th age, kdyz mas resist na ohen 15, tak se prihledne k utocnemu cislu a v pripade, ze je mensi nez 15, tak dostanes 1/2 dmg. v pripade, ze je to 15 a vic, tak dostanes full damage. coz mi prijde divny skrz par veci:

je jedno, jestli mas resist 10 nebo 15 nebo 20. ve vsech pripadech se v tom lepsim pripade zraneni snizi na 1/2. takze to nereflektuje jak kvalitni ochranou vyzbroj mas nebo kolik ji mas.

v pripade, ze si utocnik hodi dobre, tak je to, jako bys ji vubec nemel.

v tom pristupu 4e, kdyz te oslehne fireball za 30, tak to dostanes jen za 15. v 13th age, kdyz se hodi velky utocny cislo, tak tvuj ohnivzdorny plast z draci kuze na chvili prestal existovat.

jenom takova mala vec. zajimaly by me nazory ostatnich, protoze napr u tohodle nemuzu pochopit, proc by to nekomu prislo jako lepsi napad nez to co mela 4e.
9.6.2014 20:15 - Shako
Vrabčák píše:
jenom takova mala vec. zajimaly by me nazory ostatnich, protoze napr u tohodle nemuzu pochopit, proc by to nekomu prislo jako lepsi napad nez to co mela 4e.


Třeba protože resist 15 dokázal ignorovat většinu ongoing damage?
9.6.2014 20:19 - Vojtěch
Nebylo to podle hodu kostkou? Tedy když hodíš 16+ proti resist 16, tak to máš za plné, jinak za půl.
9.6.2014 20:23 - Element
Vzdyt to jsem napsal
9.6.2014 20:32 - Vojtěch
To jsem ti nerozuměl, co myslíš tím útočným číslem.
10.6.2014 07:53 - Nachtrose
Jinak osobne se uz nemuzu dockat tech dvou letosnich knizek. Bestiar i 13 true ways. Tam me hlavne zajima, co bude Battle Captain a Chaos Shaman. Pokud by to nekdo chtel zase vest pre g+ nebo neco, tak bych si ho snad i zkusil. "Tas dingo!"
10.6.2014 08:55 - Vojtěch
Chaos shaman je strašlivý náhoďák, ale mohla by to být sranda hrát. Commandera jsem popravdě ještě nečetl.
10.6.2014 09:03 - Quentin
Píše:
Chaos shaman je strašlivý náhoďák, ale mohla by to být sranda hrát.

13th age jsem nehrál, ale obecně spelly s random efektama jsou super :)
10.6.2014 09:03 - Nachtrose
Kde jsi ho cetl? Ja se nikde chaos shamana jeste nedohledal.
10.6.2014 09:07 - Vojtěch
Já jsem to kicksarteroval, takže mám nástřelová PDFka. A tady to nejsou jen random efekty kouzel. Šaman si losuje i který set powerů bude mít v daném kole k dispozici a podle nich teprve pak něco spáchá.
10.6.2014 09:16 - Nachtrose
Tak to bude vazne chaos :-D ma tam i nejake backfire efekty?
10.6.2014 09:43 - Vojtěch
já se pokusím nějak shrnout modus operandi těch nových classů a hodit je sem.
10.6.2014 09:45 - Nachtrose
Potesilo by, do srpna daleko :-)
10.6.2014 21:16 - Vojtěch
Commander: Vypadá v životech a obranách jako klerik, ale tam podobnost končí. V těžkých zbrojích je neohrabaný a neumí s bojovými zbraněmi (lze vylepšit talenty). Dál má Command pointy, které získává buď tím, že jde příkladem a mydlí někoho po hlavě(ale musí se trefit, jinak jen šmidlá mečem a nic), nebo tím, že stojí opodál a hodnotí situaci (jistota, ale nedělá nic jiného). Jinak začíná s nějakými bodíky v každé bitvě, ale ty záhy dojdou. Používají se totiž ke spoštění Commands, tedy povelů, které stojí 1 až x bodů v závislosti na tom, co umí, některé jde taky přifouknout, aby dělaly větší binec. Povely se používají přímo v tahu spoluhráče a nějak mu jeho akci vylepšují, třeba mu dávají přehození, obnovovací hod, nebo free basic attack navíc. Pak jsou tu ještě Tactics, které používá Commander ve svém tahu a jsou to zpravidla 1/bitvu věci s recharge. Commander si na začátku vybírá 4 taktiky/povely (jako v součtu 4, ale mix dle vlastní volby), které pak používá.
11.6.2014 16:22 - Nachtrose
Tak trochu premyslim nad tim, jak by se dal Eberron konvertovat do 13A. Mam ten setting rad a momentalne v nem ( a 4e ) vedu kampan. Jenze 13A se mi jako system zacina hodne zamlouvat, tak premyslim nad presedlanim. Valna vetsina by mela jit zkonvertovat relativne snadno, je to precijen 90% fluff. Co mi ale dela starost jsou Ikony. Muzu to vzit jednoduse a toto pravidlo skrtnout, ale hru tim pripravim o znacnou cast kouzla. Navic Eberron primo vybizi ke hre na ikony, ale vidim tam opacny problem: desitky frakci a organizaci, ktere se vzajemne hasteri, obcas spolupracuji atd. A udelat ikonu pro kazdou z nich je zase opacny extrem. Takze... anybody any idea?
11.6.2014 17:09 - Gurney
Co takhle vybrat si z tech frakci jenom rozumny mnozstvi, stejne jako bys to nejspis udelal u kampane bez ikon?
11.6.2014 17:53 - Vojtěch
Ber jen ty, které mají v daném místě nějakou působnost. Hodili by se asi kralove (5 ks), hlavy cirkví (4 ks, počítám-li Vol a Dark Six), hlavy Dragonmarked rodů (13+ ks), Undying Court, Quori, Daelkyr, Path of Light, Rakshasy, Druidy a Draky.

Takhle to vypadá jako strašný dort od pejska s kočičkou, ale myslím, že by se to dalo pospojovat tématicky do frakcí se subfrakcemi s tím, že si vybereš stát, rod, atd a podle aliancí budou tvoje body buď jako positive, nebo conflicted třeba. Pořád jsi oficiální reprezentant a chrání tě Smlouva z Thronehold třeba.

Lords of the Realm - Prostě uznané hlavy států.
Dragonmarked Houses - hlavy rodů
Protectors of the World - Druidi, Path of Light, Undying Court
Destroyers - Quori, Daelkyr, Dragon below
Draconic Prophecy
Dark religions - Blood of Vol a Dark Six
Light religions - Sovereign Host, Silver Flame

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075170993804932 secREMOTE_IP: 3.138.174.95