Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

Autorská citace #81
27.2.2014 15:40 - noir
Nachtrose: My jsme měli:
-elf, který byl celý život stromem, ale jednoho dne se z něj stal strom (Beltar)
-drakorozený jiné (nepopsatelné a neexistující) barvy (já)
-muž s druhým největším egem na kontinentu (Alnag)
-jediný, kdo nemá one unique thing (Meldin)
-a Almiho nevím, ale bylo to něco strašného...
Autorská citace #82
27.2.2014 19:22 - Vojtěch
Blbé je, že bez předchozí přípravy na to tolik nepřijde řeč. Pokud tedy nechcete hru dát zase...
Autorská citace #83
27.2.2014 19:26 - Nachtrose
Noir: koukam, ze se kluci rozsoupli, ale moc hezky. Bylo to do kampane, nebo jen na one shot? Btw. proc mel Alnag az druhe nejvetsi ego? On tam byl i Sirien? O:-)

Ja treba premyslel pro Warforged Juggernauta neco jako The only ( last? ) sentient forgeborn.

Jinak kdo ma jeste nejake zajimave Unique? Podelte se!
Autorská citace #84
27.2.2014 19:58 - Vojtěch
Byl to one shot, myslím, že bych zvládl i lepší, kdybych to pořádně připravil.
Autorská citace #85
1.3.2014 00:23 - Nachtrose
Vim, ze to je pitomost, ale jak uz jsem psal u prekladu, chystam se odmasterovat one-shot pro kamose ( tri z nich PnP RPG nepolibeni ) a tak jim chci napred podle par zakladnich indicii predpripravit postavy. Na pomoc jsem si vzal nejake pre-made z pelgranepress, konkretne Halfling rogue a Dwarf cleric, nicmene at pocitam jakkoli, nemuzu se dopocitat abilit za 28 bodu. Rogue mi vychazi za 29-30 a cleric za 31-32. Delam neco blbe s poctama, nebo jsou ty ability vazne spatne?
Autorská citace #86
1.3.2014 01:18 - Vojtěch
Nezapomeň, že hotové postavy mají 28 bodů a k tomu ještě +2 za rasu a za povolání.
Autorská citace #87
1.3.2014 02:02 - Nachtrose
Ja vim, ty +2/+2 jsem odpocitaval kde mi to prislo nejpravdepodobnejsi a stejne mi to vyslo nad 28 bodu.
Autorská citace #88
1.3.2014 02:18 - Vojtěch
Mno, asi udelali soudruzi z USA chybu...

A nebo to nahazovali ;)
Autorská citace #89
1.3.2014 10:11 - Nachtrose
Me tak jeste napadlo: moc by rozbilo hru, kdybych tech 28 bodu zvednul treba na 30 nebo 4e like 32?
Autorská citace #90
1.3.2014 18:14 - Vojtěch
Myslím, že moc ne, jen by teoreticky měly postavy o něco lepší úspěšnost, takže bys občas mohl přidat mooka, nebo o lvl vyššího borce.
Autorská citace #91
2.6.2014 06:43 - Element
Podíval už se někdo do Overworldu? :)

Autorská citace #92
2.6.2014 07:49 - Vojtěch
Jestli myslíš čtení settingu, tak ano, díval, ale nemám družinku, která by se tam dohrabala. Možná na nějakém dalším otevřeném hraní bych mohl střihnout něco epičtějšího, ale to bude chtít už věci znalé hráče, kterým nebudou vadit komplikovanější potavy.
Autorská citace #93
2.6.2014 08:05 - Element
No, az to budes pripravovat, tak tam nezapomen dat kouzelne fazole a gang vzdusnych piratu na letajicich kobercich a hejna velryb plavoucich v mracich :)
Autorská citace #94
2.6.2014 08:28 - Element
Hellhole :)
Autorská citace #95
2.6.2014 08:44 - Vojtěch
To je moc literární díra. Vtip jam pekelných je v tom, že tam jde vstoupit relativně snadno a často aniž by se člověk všimnul, že leze démonům na hřišťátko. Samozřejmě, že co peklo schvátí, už nenavrátí ;)
Autorská citace #96
2.6.2014 09:43 - Shako
Vojtěch píše:
Možná na nějakém dalším otevřeném hraní bych mohl střihnout něco epičtějšího, ale to bude chtít už věci znalé hráče, kterým nebudou vadit komplikovanější potavy.


Jsem pro. :)
Autorská citace #97
2.6.2014 09:50 - Nachtrose
Mozna jsem nedaval pri cteni pozor, ale osobne jsem si "Hellhole" taky predstavil takhle doslovne. Too much Diablo?
Autorská citace #98
2.6.2014 10:48 - Element
Diablo nevim, ale kdyz se rekne hellhole, tak si automaticky predstavim tohle misto:

http://en.wikipedia.org/wiki/Door_to_Hell

Jinak knizku jsem jeste poradne necet, cekam na Mephit :p a nechce se mi si to vsechno vyspoilovat z pdf.
Autorská citace #99
2.6.2014 12:01 - Vojtěch
Pekelné jámy ve skutečnosti mohou být jakákoli místa propojená s peklem, kde se povrch postupně mění v cosi abysálně nepěkného, ale víceméně může být cosi celkem normálního, i když se to může vše fofrem pokazit. V jámě jsou démoni totiž pány i nad územím v jejích hranicích, ale nemůžou ven, což je štve. Na tohle totiž právě potřebují Diabolistku, která prý dokáže dělat nové jámy, nebo démony pustit na volno. Jsou to jakási prolnutí pekla se světem, která ale mají pevné hranice.
2.6.2014 12:44 - Demonica
Vojtěch: Jestli takový oneshot plánuješ, ráda se přidám.

S naší skupinkou jsem přestoupili na 13th Age z DnD 4e, v naší letité kampani. A i když mi jako hráčce zpočátku chyběla spousta powerů, systém se mi moc líbí, krásně koresponduje s naším stylem hry. Pravidla mi přijdou jasná, přehledná a srozumitelná. Uvidíme jak se budou jevit po delším hraní, zatím jsou skoro ideální :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078012943267822 secREMOTE_IP: 18.220.154.41