Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
26.11.2014 14:47 - ShadoWWW
Merlin píše:
nevidím jediný důvod, proč bych se měl stresovat tím, že chcípnou po první ráně. Jen sebevrah vleze do tak šíleného a absurdního mlejnku na maso :). takže souboj bude skutečně finální :)

Mrkni na 5e, tu si zamiluješ. ;-)))
26.11.2014 17:15 - wlkeR
Jenže ona to blbost není. Je to systém co mi říká, že aby to bylo podle něj, měl bych to ještě vycpat nějakejma deseti levelama. Ale nikdo z nás už nechce. Všecko se tak sympaticky zaokrouhluje a zbejvá vyřešit jen tuhle jednu věc. A já buď necham statistiky tam kde jsou a postavy při jednom blbym kroku dostanou po tlamě, nebo řeknu "víte co, strop je 20" a bude to úplně někde jinde.

Celkem vzato jde o to: 4E je hned od začátku docela dost heroic, a postavy se tak cítily. Na lv1 zachránily město před menší hrozbou z vesmííííru (Far Realm, ale meh), na 4ce si daly draka, kolem 6ky už si regulérně dávali "velký bosse" a od lv 10, kdy prohodily Acereraka tlamou zeleného ďábla (Tomb of Horrors ftw), už jako nemají moc kam jít. Zkrátka je to dosti nastavované, a myslím že panovala obecná shoda, že zatímco prvních 10 levelů super, tak paragon je slabší a epic fakt nic moc.
26.11.2014 17:53 - ShadoWWW
Další ukázka z DMG - rychlostní faktory iniciativy. Zaujalo mě, že zatímco ve starém DrD kouzlení zvyšovalo iniciativu (kouzlící postava byla rychlejší), tak tady ji snižuje (kouzlící postava je pomalejší).

26.11.2014 18:10 - sirien
dává to smysl. Když budeme stát face to face, tak Tě určitě rychlejc probodnu, než se Ty stihneš zkoncentrovat, zamávat rukama a vyblábolit nějaké nesmysly...
26.11.2014 21:29 - wlkeR
Nice hax :) Asi nic co bych použil, a navíc přezbrojení udělá pěknej bordel, ale jináč je to vtipný.
26.11.2014 21:45 - ShadoWWW
Nevím, jak to řeší 5e, ale v DrD se kvůli tomu musely hlásit akce na začátku kola. V 5e je to asi spíš jako doplněk pro milovníky old-schoolu.
26.11.2014 22:49 - ShadoWWW
Nedávno jsem předpovídal, že WotC budou dělat překlady 5e sami. Noir byl sice skeptický, ale už je to tady. Pokud umíte plynně anglicky a japonsky, máte práci! ;-)
26.11.2014 23:26 - noir
INiciativa je vpodstatě (jako skoro všechno okopčená (a obrácená z ADnD) Tam to bylo hodně podobné, včetně bonusů za velikost. (jen připomínám, že v adnd je nižší ini lepší). Winzig.0, Klein.3, Mittelgross.3, Gross.6, Ubergross.9, RIesig.12. Kouzla měla každé vlastní ini, přičemž ale platilo, že ta silnější měla často ini vyšší, tím pádem horší (např. Todeszauber lv.l 6 má 6, zatímco Tensers Schwebende Schweibe lvl. 1 má ini 1. Velmi často odpovídala ini levlu kouzla...

To je skoro stejné jako tahle tabulka, ne? Každopádně o páté edici bude dál psát už jen výrazy ze své ADnD příručky, je to fakt úplně na jedno brdo...
27.11.2014 06:25 - ShadoWWW



27.11.2014 07:32 - Merlin
wlker: pořád s tebou nesouhlasím a myslím si, že to je "chyba"** DM a ne systému, ale to sem nepatří.



**chybou nemyslím faktickou chybu, protože kyblíčky nejsou červenější
27.11.2014 09:27 - noir
Shadowww: Jinak jak z toho inzerátu vyplývá, že jde o práci na 5e?

A už tady máme i "plot points"
27.11.2014 10:20 - ShadoWWW

27.11.2014 10:51 - Merlin
koukám že v těch random tabulkách se vyžívají :)
27.11.2014 11:02 - Čindi
Merlin píše:
koukám že v těch random tabulkách se vyžívají :)


Je s tím málo práce. Nevím nikdy jsem žádnou random tabulku nepoužil.
27.11.2014 11:20 - kin
Miluji tabulky! Víc tabulek! :D
27.11.2014 11:36 - Merlin
Čindi píše:
Je s tím málo práce. Nevím nikdy jsem žádnou random tabulku nepoužil.

já je taky nepoužívám..ale ve starém ADnD jich bylo mraky :)
27.11.2014 11:37 - Merlin
kin píše:
Miluji tabulky! Víc tabulek! :D

než bych si něco naházel, tak to mám dvakrát rychleji vymyšleno, nebo se zeptám hráčů :)
27.11.2014 11:41 - Nachtrose
Merlin píše:
koukám že v těch random tabulkách se vyžívají :)

by mohli outsourcovat u Quentina :-)
27.11.2014 11:50 - Vojtěch
Základ je základ. Ne každý má hned nápad.
27.11.2014 11:53 - noir
Pro mě jsou tabulky taky zbytečné. Ale jo, hodně lidí tady už psalo, že je mají rádi a využívají je - ani ne přímo na nahazování, ale pro inspiraci...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078372001647949 secREMOTE_IP: 18.191.228.88