Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.3.2015 12:26 - noir
Mě to zní trošku jako "mezi výrobci elektřiny z Ruska mám nejraději Rosněft", přičemž ho srovnávám s Černobylem a liščím ohonem+ebonitovou tyčí :)
23.3.2015 12:34 - Quentin
Píše:
Třeba dost fanoušků PF říká, že 5e je pro ně jasná volba, kdyby neměli PF.

To zní, jakoby to bylo jejich second favorite dnd :D

Píše:
Pokud je dvojkou pro Quentina, Yorka a noira, pak je to víc než úspěch! :-)

To bohužel nic nemění na tom, že to nejspíš nikdy nebudu hrát. Jediná výhoda je, že se za aktuální edici nestydím (narozdíl od dračáku).
23.3.2015 12:38 - ShadoWWW
Quentin: Však to všechno jsem taky napsal.
23.3.2015 14:34 - sirien
Ono "second favorite DnD" je taky super v tom směru, že všichni ti lidé pro které to platí o tom ostatním řeknou něco jako "hele, mám radši X, ale jako v podstatě to je fakt dobrý" - což je super reklama co natáhne lidi kteří třeba zapadnou do škatulky "first favorite DnD".

Rozhodně lepší než u 4e kde bylo dost lidí co ten systém mělo rádo, ale dost lidí co ho vysloveně nemělo rádo.
23.3.2015 19:08 - ShadoWWW
Můžete se teď podívat online na naši expediční hru ZDE. (Expedice jsou většinou hodně dobré a tato má být více méně nebojová.)
23.3.2015 20:43 - wlkeR
Parental advisory: f*ked up content.
24.3.2015 16:37 - wlkeR
Wow, Encounters obsahují jednu perlu za druhou. Po banu nejmenované rasy:

Princes of the Apocalypse (Encounters) píše:
The full adventure of Princes of the Apocalypse explores Red Larch and its NPCs in much more detail, including revealing secret cult agents and potential faction allies for the player characters.


Jako vážně? Frakce jsou asi jedna z věcí na kterou mnohem víc než domácí hry jedou Encounters a Expedice ... a oficiální verze dobrodružství je neobsahuje. Juch.
25.3.2015 16:59 - wlkeR
První várka zodpovězených dotazů, a to na téma kouzlení.
25.3.2015 17:38 - sirien
sem četl "zapovězených" a těšil sem se že to jsou nějaké "Dotazy blbé a ještě blbější".
Tak nic no :(
26.3.2015 06:20 - ShadoWWW
Pár dalších odpovědí týkajících se kouzel, co jsem si vyžádal od Mikea Mearlse:

- Kvůli minulé hře mi stále vrtalo hlavou, co když kouzelník sešle spánek, ale tvor s nejmenším počtem životů je imunní vůči magickému spánku, odečtou se jeho životy ze zásoby, (když neuspěje v záchranném hodu na Moudrost, i když na něj kouzlo nebude působit) než kouzlo přejde na dalšího tvora v oblasti s druhým nejmenším počtem životů, nebo ne?

Když je tvor imunní vůči spánku, je to stejné, jako by byl v tu chvíli v bezvědomí. Zpravidla si nehází záchranu, ale i kdyby si ji náhodou hodil a neuspěl, kouzlo na něj nebude působit a jeho životy se ze zásoby neodečtou.

- Z kouzla přání je jeden z vyjmenovaných bodů: "Poskytneš až deseti tvorům, které vidíš, odolání vůči typu zranění, který zvolíš." To jako napořád?

Ano, napořád.
26.3.2015 10:01 - ShadoWWW
Na Princes of the Apocalypse se těším! Podle recenzí to vypadá, že je to minimálně tak dobé, jako Ztracený důl. Dokonce je tam prý i nějaká cestička, jak to začít hrát v návaznosti hned po Ztraceném dole.
26.3.2015 11:46 - Atterdag
Jo, já tam asi nechám utéct Glassstaffa, případně s nimu bude mít něco společného Pavouk - ta kovárna bude důležitá pro kult ohně nebo tak něco:). Bude je třeba zajímat povaha plamene...
26.3.2015 13:49 - wlkeR
Nu, z Phandelveru je vysloveně zmíněná cestička "někam," tam je návaznost vlastně úplně kamkoli. Horší je asi to, že Princes jsou zase od lv1 a i když ten příběh nezní podle úvodu zdaleka tak lineárně jako Hoard, bude asi nutné to dost upravit.

Můj první dojem jinak zatím neutrální, nekoukal jsem ani pořádně na obrázky, čekám, až se uráčí přijít kniha. Na kterou je teda v úvodu tolik reklamy, že mně to začíná lézt na nervy. Navíc je to reklama, která zdůzarňuje, co vše bylo pro demoverzi ostrouháno. No zkrátka bych je praštil.

Z přehledu zápletka vypadá dost tuctově - stop evil X from doing Y. Je zde zmíněno něco o tajných spolcích, ale moc důvěry ve mě nevzbuzují. Mám pocit, že pokud bude něco propracované, budou to dungeony.
26.3.2015 14:36 - JanoS
Princes je od levelu 3, a obsahuju predehru ktera postavy dokope z L1 na L3. Lze ji ale vynechat ...
26.3.2015 16:17 - wlkeR
Mhm, Phandelver stejnak končí předpokládaně na lv5. Protože s PA pro Encounters je to stejné, stejně předpokládám že bude případně nutné začátek levelově posunout než si to zase sedne.
26.3.2015 17:05 - ShadoWWW
GF9 dnes představilo, jak bude vypadat DM screen pro Elemental Evil.
26.3.2015 18:58 - ShadoWWW
Dnes od 23:00 bude na wizardím twitchovém kanále živě přenášené hraní dobrodružství Princes of the Apocalypse.

Dungeon Master: Chris Lindsay
Hráči: Kate Irwin, Emi Tanji, Ben Petrisor, Travis Woodall a William Straley
27.3.2015 07:06 - ShadoWWW
Záznam ze hry ZDE.
27.3.2015 16:10 - fanda
jo, mne se to libilo (hrani Princes of the Apocalypse, aby nedoslo k nejakemu omylu), a pouzivate nekdo pomucky (zase k hrani d&d 5th, aby nedoslo k nejakemu nedorozumneni :)) nebo spise hrajete jako bylo videt ze zaznamu?
27.3.2015 21:17 - ShadoWWW
Do záhlaví jsem přidal odkaz ke stažení map k Princům apokalypsy (PoA) ve vysokém rozlišení, co dnes vyšly.

Jinak podle wizardích stránek má ta velká kniha vyjít až 7.4. Encoutners k Živelnému zlu se hrají od 1.4.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12503409385681 secREMOTE_IP: 3.142.198.129