Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
27.5.2015 11:25 - York
shari píše:
překlad: řešíme hovadiny a v ty nejnevhodnější chvíle vytahujeme hlášky z filmů/seriálů/... a zpěváky z Rakouska. ^^;


To snad někdo nedělá? :)
27.5.2015 12:05 - shari
Víš, že ani nevim? Ale pokud je to standard, tak nechápu, jak jsme se v dobrodružství připraveném na dvě hodiny dostali po čtyřech odehraných hodinách do půlky. :D
27.5.2015 12:23 - JanoS
My mame za sebou 51 sezeni po Hangoutu (kazde cca 3 hodiny) a parta je na 6. urovni.

1. uroven = ~4 sezeni (Expeditions 1)
2. uroven = ~4 sezeni (Expeditions 1&2)
3. uroven = ~9 sezeni (Phandelver 1&2, Expeditions 3&6)
4. uroven = ~20 sezeni (Expeditions 9,4,5,7,8 & Phandelver 3)
5. uroven = ~11 sezeni (Phandelver dokonce, Expeditions 10)

Takze jak je videt, dobrodruzstvi pripraveno na 4 hodiny taky hrajeme prumerne 3 x 3 hodinove sezeni.
27.5.2015 14:53 - PetrH
zajimave veci.... diky za postrehy
27.5.2015 15:47 - shari
JanoS píše:
Takze jak je videt, dobrodruzstvi pripraveno na 4 hodiny taky hrajeme prumerne 3 x 3 hodinove sezeni.

Tak buď se americký a československý styl hraní velmi liší, nebo někdo dodal blbé odhady. :)
Už jsem se bála, že nosím smůlu. :D
30.5.2015 15:50 - Atterdag
Také hrajeme strašně dlouho... máme za sebou osm sezení (průměrná délka +-3 hodiny) a postavy dosáhly třetí úrovně:)
30.5.2015 17:42 - wlkeR
My dneska začali a dali 2 epizody Defiance in Phlan, co mají zabrat 2 hodiny, za 8 hodin a postavy se dolopotily na lv 2. 2 postavy zemřely jakože úplně - jedna (kouzelnice) na sneak attack od gobra, druhá hodila třikrát po sobě na death save 6ku (6 6 6.) Ale rozdal jsem jim Tear of Bahamut, tak to nějak vydejchali. Jsou po těch 4kách nějak rozmazlený.p
30.5.2015 21:31 - JanoS
Atterdag: Tak to je podobne jako u nas. Jak koukam do tabulky tak 3 level trval dalsich 9 sezeni, a pak ctyrka neskutecnych 20. Hraci uz prudili ze chteji 5 level a druhej attack :)
31.5.2015 07:32 - PetrH
zacinal jste nekdo rovnou na levelu 5?
31.5.2015 07:53 - Naoki
ja začínal rovnou na lvlu 12...
31.5.2015 08:29 - ShadoWWW
A bylo to složité?
31.5.2015 12:30 - Gurney
Převáděl jsem 4ečkovou postavu (dragonborn figher) do 5e (jako battle-mastera, tj ta složitější varianta fightera), jednou pro potřeby flasbacku (3. úroveň) podruhé víceméně jedna ku jedné (což vychází na 8. úroveň). Zabralo mi tak půl hodiny udělat osmilevlovou variantu a to hlavně protože to byla konverze, navíc první postava co jsem pro 5e dělal, ještě jsem neměl ani pořádně přečtený PHB a babral jsem se s (nepovinými) odbornostmi.

Hrál jsem zatím jenom s tou (samou) postavou na třetím levlu a problém to nebyl (ani pro skoro-začátečníka, co předtím žádnou d20 hru ještě nehrál; měl barbara v berserk variantě) a pátá uroveň znamená tak jednu až dvě schopnosti navíc, což není žádná tragédie. Je ale pravda, že kouzlící povolání jsou složitější (chtělo by to nejspíš si dopředu vytisknout papír, kde budou popsaná kouzla).

Takže jestli je to složité - záleží na co jste zvyklí (případní hráči quentinovského jednoduššího-než-doopravdy-byl 'oldschoolu' asi budou úpět co se na ně všechno valí za věci :) naopak kdo je zvyklý na D&D 3e a 4e by neměl mít nejmenší problém udělat postavu na pátém levlu tak do dvaceti minut, max půl hodiny a hned ji hrát) a na tom jaké postavy budete dělat (na champion fighterovi není co zkazit a hrát ho znamená pamatovat si dvě schopnosti co se dají použít, že může zaútočit dvakrát za kolo a že kritický zásah dává na 19, 20; naopak wizard-adept of abjuration už má na výběr nějakých 12-13 kouzel a protože jimi mimo samotného efektu kouzla "krmí" i svoji schopnost chránit se před zraněním, řeší nejen jaké, ale i kdy příslušné kouzlo seslat).

Mimochodem je trochu škoda, že tváří v tvář řvoucímu fandomu 13th Age ani 5e nenašly odvahu zachovat zelená-červená-černá barevné kódování schopností ze čtvrté edice * - i ty složitejší postavy z 5e (resp. jiných d20 her) se tímhle stylem dají popsat velmi přehledně. Radši bych měl i na 5e osobáku sepsané schopnosti tímto stylem, naopak poměrně zbytečná mi přijde sekce s kompletním výpisem dovedností a záchraných hodů (naprosto by stačilo tam mít vypsané ty trénované, případně doplněné i o součet příslušné dovednosti s proficiency bonusem).

* a dělení "zdrojů moci" na martial/arcane/divine byl imho taky výborný nápad, byť bohužel nikdy nebyl využitý jak by si zasloužil
31.5.2015 13:07 - Naoki
Hrál jsem s otevřeným phb abych si průběžně připomínál schoposti (hrál jsem monka), ale jinak bezproblémový.
Chtěl jsem hrát mága ale protože jsem potřeboval se rychle přidat a neměl jsem moc času na přípravu tak jsem prostě vzal jednoduchou classu.
9.6.2015 16:27 - wlkeR
Nová Unearthed Arcana představuje pár variací na pravidla - combat házený hráči, vitalitu a nová přesvědčení. Mně přijde většina zbytečně matoucí, ale třeba se někomu budou hodit.
11.6.2015 09:52 - ShadoWWW
Vyšla errata k Player's Handbook a současně i nová verze Basic Rules. Změny do konce týdne zapracuji i do překladů.
23.6.2015 07:42 - Element_Lead
vim ze se ptam hloupe, ale nemuzu si porad moc zvyknout na to jak se stavi combat encontery. jakou ma tenhle system vyhodu oproti 4e? (kde to bylo fakt strasne jednoduchy)
23.6.2015 08:18 - wlkeR
Idk, vezmi příšeru, hoď jí na družinu.
23.6.2015 08:35 - ShadoWWW
Jo, je to podobný. Podrobný návod je v Dungeon Master’s Basic Rules i DMG. Pravidla se tolik nezaměřují na bitvu na herním plánu (protože nativně se hraje bez něj).

Celkově ale boje vyznívají jinak než v 4E. Hlavně kvůli tomu, že nestvůry nemají tolik životů, postavy nemají powers kartičky a souboj je výrazně kratší.
23.6.2015 08:41 - shari
Yashamaru píše:
jakou ma tenhle system vyhodu oproti 4e?

jeden souboj ti nenatáhne herní session na dvojnásobek
23.6.2015 08:43 - Babaj
tady bych i predhodil jednu vec.. to ze se hraje bez gridu spis davam petkam za velky minus :_)))
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10370206832886 secREMOTE_IP: 3.22.248.208