Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - by ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - by ShadoWWW
- Volův průvodce monstry - by Merlin (ShadoWWW a Sirien)
- Red hand of Doom - by exi
- Curse of Strahd - by Demonica & exi
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Tomb of Annihilation - Merlin. Ongoing; InD: Sirien, fronta #1
- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log)
- Misty fortunes - wlker
- The Chapel on the Cliffs 5e DriveThru, 40 stránkový adventure o nemrtvých. - Ugy
- Tales of Yawning Portal - některá dobrodružství (Sunless Citadel, Forge of Fury, Hidden Shrine of Tamoachan, Against the Giants) - chrochta
- Hoard of the Dragon Queen - MartinCZ (relaxačním tempem)

Jak jste spokojeni s překlady DnD 5E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Stačí mi tak, jak jsou.kladné body42
Chci verzi vyladěnou o "kostrbatosti".kladné body2
Chci převyprávěnou, čtivou verzi.kladné body9
15.1.2019 11:06 - Merlin
sirien píše:
Merlin: sem se zrovna chtěl zeptat kde mám další dávku :)

už máš hotovou tu předchozí? kap. 1-4??? :)
15.1.2019 20:08 - sirien
a, vidíš, 4. kapitolu mám už vlastně taky dodanou :D

Tak jo, tak já se pak někdy pustim do tý... :D

(fakt mám u ToA z nějakýho důvodu hroznej bordel v tom co už mám a co ještě ne a co je a neni hotový...)
15.1.2019 20:21 - Wolf
Taky se podělím o svůj character sheet.
15.1.2019 20:21 - ShadoWWW
A co korekce Vola?
15.1.2019 20:37 - sirien
ShadoWWW píše:
A co korekce Vola?

Si du udělat todo list. Zase. Další.

Ok, ok, jasně, Vola sem slíbil už nevim kdy... (těch věcí co sem slíbil už nevim kdy je nějak moc a nějak je nestíhám odbavovat jak bych si přál... ale ok, Vola udělám přednostně, slibuju)
15.1.2019 20:56 - ShadoWWW
Ten by snad neměl zabrat už moc času. Ale chápu, že když není čas, tak prostě není. Sám jsem to zažil. BTW Ta anketa nahoře mě zaujala. Tipoval jsem, že pvní možnost nebude tak moc převažovat. Ale dobré vědět a ukazuje to, že to s těmi překlady není tak špatné, vlastně docela dobré.
15.1.2019 21:51 - Rilkin
Wolf: Tak to je vážně luxusní. Hlavně se mi líbí možnost automatického počítání bonusů a životů a možnost přepínání u atributů a mezi obranou/rysy. Pokud jsi autorem, tak v čem jsi to prosím dělal?
15.1.2019 22:20 - Wolf
Rilkin Základní vzhled je Adobe Illustrator a všechno ostatní Adobe Acrobat, všechny akce jsou řešeny pomocí javascriptu. A třeba ta obrana/rysy, protože v Acrobatu jsem měl problém s přepínáním vrstev při novém otevření deníku tak jsem to obešel pomocí dvou tlačítek. Jeden má na sobě obrázek obrany, druhý rysů a pomocí jiného tlačítka a javascriptu se přepína viditelnost.
15.1.2019 23:25 - sirien
btw. Merline co takhle překládat i názvy kapitol? :)


EDIT: btw. jeden detail - prosím zkus neformátovat překlad pomocí kapitálek.
- kapitálky na první řádce prvního odstavce kapitoly mi tvoří styl automaticky. V cz sazbě kapitálky zasahují jinou část textu než v originále, což znamená že to musím po Tobě celé přepsat
- kapitálky nadpisů opět musím přepsat aby mi to styly převzaly korektně. Ideální by bylo kdybys mi nadpisy formátoval pomocí enter-enter-bold+underline-enter-enter. Mezery mi jasně ukáží kde je nadpis a bold a underline se mi překopírováním (narozdíl od kapitálek) nepřenesou, což mi ušetří dost manuální práce (v momentě kdy mám hotovou šablonu - což je největší část "kreativní" práce pro mě - je pro mě celá sazba otázka copypasty a naklikání stylů odstavcům, na což mám klávesové zkratky. Všechno navíc citelně zdržuje, pokud ne fakticky tak minimálně pocitově. Ideální pro mě je aby "manuální" práce pro mě bylo jen vkládání obrázků a tabulek, s vhodným zdrojovým textem pro překopírování umí InDesign udělat většinu ostatního za mě)


EDIT2: na Dálavě Ti dám někdy rychlokurz InDesign 1-0-1 na vkládání textu do připraveného dokumentu (šablona, styly) - tím bysme se mohli dostat na ideální "flow" kdy mi dáš prvních pár desítek stran textu (aby tam byla pokrytá většina grafiky), já udělám šablonu a styly, Ty si vezmeš připravený dokument a plain text můžeš házet sám rovnou do něj a já tam pak doházím všechnu "grafickou" práci navíc (obrázky, tabulky, případně rámečky...) Ono pak dost možná zjistíš že psát překlad rovnou do InDesignu je snazší než to psát do Wordu :) (já to třeba zjistil - InD je boží textovej editor ve skutečnosti... ShadoWWW to tak má taky co vim)

EDIT3: ShadoWWW: hele... na tohle bysme možná mohli udělat nějakej Kostka video-tutorial. To by mohlo mít dost dobrej cost/benefit, kdybysme my co s InD umíme (nebo "umíme", s profi grafikama se nechci srovnávat...) mohli jen tvořit šablony a pak to zahalzovat a lidi okolo by mohli překládat nebo tvořit rovnou do šablony tak bysme mohli zvládat klidně třikrát nebo čtyřikrát víc práce naráz.
16.1.2019 11:10 - Merlin
sirien píše:
btw. Merline co takhle překládat i názvy kapitol? :)


1 a 3 je :)
16.1.2019 11:33 - Merlin
Sirien: jestli ty edity směřovaly na mne :), tak naslepo :) na starý kolena se nehodlám pouštět do nových věcí :). Budu rád, když se mi podaří dotáhnout ToA do konce
16.1.2019 11:45 - York
sirien píše:
na tohle bysme možná mohli udělat nějakej Kostka video-tutorial. To by mohlo mít dost dobrej cost/benefit, kdybysme my co s InD umíme (nebo "umíme", s profi grafikama se nechci srovnávat...) mohli jen tvořit šablony a pak to zahalzovatThumbs up!

(Mě by zajímalo hlavně to tvoření šablon, btw :-)).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30237412452698 secREMOTE_IP: 54.205.211.87