Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

POST S DŘÍVE TESTOVANÝMI OBORY

Rozcestník mimo Kostku
Oficiální web J&D
J&D na Discordu Mytaga
Facebook J&D
J&D na RPG Fóru

V knížce je kouzla lepší řadit:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Čistě abecedně, bez ohledu na Stupeňkladné body1
Nejprve podle Stupně, pak abecedněkladné body4
28.11.2020 10:33 - sirien
Takový dotaz.

V DnD jsou kouzla řazena abecedně bez ohledu na svůj Stupeň. Technicky to asi usnadňuje vyhledávání konkrétního kouzla jen podle znalosti jeho jména - ale pro jiné účely to je spíš bordel, typicky když si tvořím postavu, tak mám Triky a kouzla 1. Stupně rozházená napříč stovkama jiných kouzel co mě v tu chvíli vůbec nezajímají.

Navíc fakt je, že situace kdy bych hledal kouzlo bez znalosti jeho Stupně je z mojí zkušenosti extrémně řídká. Když si tvořim postavu, Stupeň vidim v seznamu kouzel mého Povolání. Když hledám kouzlo při hře, tak obvykle hledám kouzlo které má některá z postav - a na kartě postavy mám jeho Stupeň napsaný.

Z těchto důvodů jsme v SRD vytvořili Grimoár moci, v němž jsou kouzla řazena nejprve podle Stupňů a až poté podle abecedy - což bylo co jsem si všiml přijato se značným nadšením.

Otázka je myslím zřejmá - myslíte, že je lepší zachovat abecední řazení, nebo myslíte že stojí za to to zpřeházet primárně podle Stupňů?

Hodim na to rovnou i anketu, ale pokud máte k názoru i argumenty nebo zkušenost nebo něco co byste chtěli dodat, tak určitě pište.
28.11.2020 10:45 - Pan Bača
Ideální mi to přijde v překladu kouzel z Xanathara, tj. abecedně po stupních (úrovních) a u každého kouzla doplněno povolání, kterého se týká (navíc oproti originálu).

Ale přidal bych nadpisy stupňů - viz níže. Rozdělení podle povolání před samotnými popisy bych zachoval.
POPISY KOUZEL
Kouzla 1. stupně
Kouzlo A

Kouzlo B

atd.

Kouzla 2. stupně
Kouzlo A

Kouzlo B

atd.
28.11.2020 10:50 - RoVan
Pro hráče by to bylo sice to super, ale pro DM to může být trochu problém u nestvůr, Monster manual standardně udává jména kouzel bez jejich úrovně.

Co bych osobně uvítal by bylo aby v rejstříku kouzel podle povolání byla vždy vedle názvu kouzla strana + anglický název (jako je i v grimoáru).
28.11.2020 10:59 - sirien
Pan Bača: Jo, sorry:

Určitě bude zachován výpis kouzel konkrétního povolání před seznamem kouzel.
Určitě bude u kouzel uvedeno, pro která Povolání jsou přístupná
Pokud bude primární řazení podle stuňů, tak tyto určitě dostanou vlastní nadpis.
Pokud bude primární řazení abecední, tak písmena budou tvořit vlastní nadpis.

Efektivně otázka zní zda to má vypadat tak jako Abecední grimoár nebo jako Grimoár moci v SRD

RoVan: aj, s rejstříkem prosím zatím ani nezačínej, to bude ještě jiné zlo.

Dodávat anglické názvy... jakože chápu myšlenku, nejsem si jistej užitečností. Ale určitě to promyslim.

Jinak prosím i pokud jste napsali do diskuse, tak klikněte do anketky (pokud to neuděláte tak to nepoznám a nevím že bych vás měl někam "přičíst")
28.11.2020 11:14 - Pan Bača
sirien píše:
Určitě bude u kouzel uvedeno, pro která Povolání jsou přístupná

Tohle jsem uvedl, protože originál to nemá.
Jinak teda jednoznačně grimoár moci
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.26608896255493 secREMOTE_IP: 18.234.255.5