Kultura

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body1
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body4
84 hodinkladné body0
96 hodinkladné body0
7.12.2021 19:17 - sirien
jj, je to drsný. Rád bych poděkoval všem fanouškům za tu důvěru a doufám, že nikdo z těch tisíci lidí nebude zklamaný :)
7.12.2021 19:28 - Jezus
Taky doufám, protože jsem jeden z nich :-D

Jinak gratulace všem autorům, nejen k tomu, že to konečně vychází (tuk-ťuk), ale že to zatím i hezky vychází :-)

A přeji, aby trend vydržel i nadále.
7.12.2021 19:50 - silik
A kdy bude vycházet pdf verze? Říkalo se, že brzo po vydání, tak se chci zeptat, zda se to nějak měnilo, případně jak dlouho znamená “brzo”.

(Aby nedošlo k omylu, já koupeno mám, ale čím víc kopií… Tím víc kopií)
7.12.2021 20:02 - RoVan
Já si taky dovolím malý výlev.

Pro mě má vydání JaD zvláštní symboliku, protože jsem se skrz JaD Facebook (který byl tenkrát ještě v plenkách, ne-li v děloze) dozvěděl o existenci kostky jako takové. Odtud pak posledních pár let čerpám tak 60-80% vědomostí o RPG (mimo samotné příručky).

Pak v r.2019 pro mě přišla docela rána:
FB JaD píše:
...Děkujeme tímto všem přispěvatelům a fanouškům za podporu. Vydání Jeskyní a draků byl velký ambiciozní projekt, riziko, že si na něm vylámeme zuby, zde bylo od počátku, nikterak proto netruchlíme nad stovkami hodin, které jsme Jeskyním věnovali. Byla to skvělá práce a pokud Jeskyně definitivně pohřbíme, její fragmenty se jistojistě objeví v jiných našich projektech, dáme je také k dispozici komunitě...

Mávnul jsem nad zprávou rukou a řekl si, že se česká kotlina hold na nic než DrD nezmůže a byl rád, že mě neomezuje čeština. Přesto, tam bylo to zklamání.

Když pak záhy Skaven oznámil přesun projektu do rukou Siriena, potažmo komunity Kostky, byl jsem si jistý, že JaD vyjdou. Za mě, celému týmu, který se podílel na JaD - od původních překladů které to nakoply, až po finální korekce a zahlazení - gratulace a díky, že to dotáhli do konce.

Jsem zvědav jaká to dopadlo :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17451190948486 secREMOTE_IP: 54.227.97.219