Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
3.10.2020 20:04 - Tarfill
Petře, jen malá poznámka ke kostkám -
mě třeba přišly s pravidlama černé kostky s bílýma puntíkama, což je přesně to, co mám rád, takže bohužel kostky jsou otázkou osobních preferencí...
3.10.2020 20:07 - MirTur
Log 1=0 píše:
Zohledňuješ to, že se hází menšími kostkami?

Teď si nejsem jistý jak to myslíš.
DnD 5E máš 4k6, nejmenší pryč. Takhle za každý atribut a pak přerozděluješ.
Ve Hlídce to je 6k6 nejmenší pryč a rozděluješ.
Narážíš na to, že v DnD máš větší šanci na průměr a lépe?
3.10.2020 20:08 - PetrH
Mě k6 v červený s bílýma jamkama cca 60%-75% velikosti klasické dřevěné z člověče.
3.10.2020 20:13 - York
PetrH píše:
není rejstřík pojmů


Tohle mě zrovna zajímá - ty jsi v nějaký hře rejstřík používal? Nebo tam nebyl a chyběl ti? Starý DrD ho nemělo a nikdy mi nechyběl. Snad jedinej případ, kdy jsem rejstřík použil, byl ve 4. edidi Shadowrunu, ale to bylo proto, že pravidla byly zoufale nepřehledný a nedotažený, takže jinak než přes rejstřík se v nich občas nedalo vyznat. Obecně mi ale přijde šikovnější hledat přes obsah než přes rejstřík...
3.10.2020 20:17 - LokiB
PetrH: z toho, co píšeš, bych souhlasil silně s tím, že stylisticko-gramatická úroveň se mi na DH nelíbí. Je to podle mě složitější problém, protože sehnat někoho, kdo "umí psát" a zároveň "tomu rozumí" a ještě "se mu to chce dělat", je problém olbřímí.

Další myšlenky možná tolik nechytám, tak nevím, jestli souhlasím.

Konverze postav z DrD ... hmm, chápu, že to pro někoho je bariéra. Já bych preferoval si tu postavu vytvořit znova, ne ji převádět dle nějakého postupu z pravidel.

Log 1=0 píše:
Zohledňuješ to, že se hází menšími kostkami?


Asi nezohledňuje. Ale tak DrD mělo vždy oproti DnD větší vliv statů, vzhledem ke kostce. Zas tam máš menší rozptyl. Co mi přijde podstatné, je to, že se vliv statů na povolání (a tedy i rodové nerovnoměrnosti) oproti původnímu DrD snížil. nebo ne?


Tarfill píše:
Takže když si budu chtít udělat třeba trpaslíka nebo barbara kněze nebo zloděje, budu dost v nevýhodě, nehledě na jakoukoliv jinou kombinaci než obra válečníka apod.


hele, to by chtělo si to asi vyzkoušet, dojet postavama na 6. úroveň, aby se ukázala v reálů, v jak velké nevýhodě opravdu budeš. Přijde mi, že hodnocení od pohledu nemusí být správné.

ad meč - ve fantasy prostředí je to rozdělení mečů tradice už od dob prastarých verzí DnD. Nepovažoval jsem to za chybu tehdy, ani teď. jediné, co může být v takovém případě hloupé, když si narveš do pravidel hodně "různých mečů", ale je jedno, který pak postava má. To je pak zbytečné rozlišení. V DH mi tohle nevadí.

PetrH píše:
6) klerik -


imho družina nemusí mít ani klerika, ani kouzelníka.
3.10.2020 20:39 - PetrH
LokiB píše:
Konverze postav z DrD ... hmm, chápu, že to pro někoho je bariéra. Já bych preferoval si tu postavu vytvořit znova, ne ji převádět dle nějakého postupu z pravidel.

Mám legionáře. Válečník na 6té úrovni. Je vycvičen na boj s krátkým mečem a štítem, zároveň je dobrý ve střelbě z kuše, vrh oštěpů, boji s kopím. Jako můžu si udělat konverzi, ale např. zastrašení, sehranost jak toto? Možná je chyba ve mě a v dovednostech a buildu válečníka jsem to přehlédl....?


York píše:
...

Ano třeba, když hledám kde všude se vyskytuje klíčové slovo iniciativa, nebo např. obrana. V pdf mám ctrl +f. Pokud píšu pravidla 4 roky a pak po nějaké betě škrtám jak sběsilý, prootže hráči chtěj něco jiného jak já a dělám takové ty motýle tak pak prostě se něco cpe přes celý pravidla a usnadní ti to život. Dneska umí i blbej word při psaní dělat rejstřík. Stačí jej od začátku plnit. Samo teď na konci je to horší. Ale krčím rameny. Jsem jeden z mála nesluničkářů a za kokosa, že nejsem hyped ;) Podle mého sem došly další hrdinové fantasy, stín meče. Argument autora, že by pravidla měla o 70 stran víc, dát vše do PPZ a co by pak zbylo na PPP. válečník má finty, ale rozšířený souboják až za x let. jasně. Argument není protože původní drd nemá co prudíš je out. Tak buď opisuju drd a pak porušuji cízí autoráky a nezachrání říkat půlčík a obr,nebo jsme to chtěl zlepšit a ty debilnosti drd nějak opravit (třeba přístupy pj ke hře, nebo říkat metru sáh, ale litru litr) takže tak...
3.10.2020 20:53 - York
PetrH píše:
Ano třeba, když hledám kde všude se vyskytuje klíčové slovo iniciativa, nebo např. obrana.


Vzpomeneš si, z jakýho důvodu něco takovýho hledáš? Abys zjistil, jak se iniciatvia počítá a používá?
3.10.2020 20:53 - sirien
PetrH: hm. Působí to na mě jako když si někdo vydá house rules co předpokládají jeden konkrétní (jeho) herní styl, narazí na hráče Tam Venku co tento nutně nesdílí a výskyt v tomto směru bere jako osobní útok na sebe a svůj styl hraní.

U autora zveřejněného domácího systému trochu na úšklebek, ale ok, u autora publikovaného produktu...
3.10.2020 20:54 - Jerson
Tarfille, nezdá se ti to. A když se podíváš na předpřipravené postavy, tak jsou téměř nejvýhodnější kombinace a navíc minmaxované.
3.10.2020 20:58 - sirien
Jinak podobnost herních mechanik a návodů pokud nejde o totožný text dle US práva nelze napadnout, což se v RPG celosvětově bere jako všem vyhovující standard. Podle CZ nevím, ale Bouchi to neudělá, protože a) neni debil a b) by to od něj z nějakých RPG non-related důvodu bylo dost WTF (nicméně bod A vidím jako důležitější a ano chci tím říct vše co to implikuje)
3.10.2020 20:59 - LokiB
PetrH píše:
Mám legionáře.


a můžeš ho trochu líp popsat v pravidlech DrD?

Píše:
Je vycvičen na boj s krátkým mečem a štítem, zároveň je dobrý ve střelbě z kuše, vrh oštěpů, boji s kopím.


Co si pod tím představit v terminologii DrD?

sirien: je to smutné, viz ten discord, jak lidé neumějí rozumně komunikovat, a reagují agresivně a podrážděně, zcela zbytečně :(
3.10.2020 21:07 - Tarfill
Jersone,
jo, když jsem viděl předpřipravené deníky postav, tak jsem si řekl "super" ale když jsem se podíval blíž a viděl jen ty známé minmaxované kombinace, tak mi úsměv zase opadl.

Celé to pročítání pravidel je zatím jako na houpačce. Něco mě potěší a vzápětí mi zase potěšení přejde...
3.10.2020 21:11 - York
sirien píše:
Působí to na mě jako když si někdo vydá house rules co předpokládají jeden konkrétní (jeho) herní styl, narazí na hráče Tam Venku co tento nutně nesdílí


Na tom nevidim nic špatnýho. Pokud chceš hráčům nabídnout novej (nebo naopak starej) herní styl, tak je logický, že na něj nebudou zvyklí. Jestli to aspoň některý nadchne, nebo ti to všichni hoděj na hlavu, je samozřejmě jiná otázka - to ale neznamená, že to nemá smysl zkoušet. Bez toho by nevznikly žádný skutečně nový hry.
3.10.2020 21:13 - PetrH
Jako myslim, že zrovna Jerson je fakt vlezlý inženýr, nicméně pokládá relativně logické wtf. otázky. Tyhle útoky autora a jeho “testovací družiny, kde je každý havlíčkem je prostě ještě větší wtf. Já starý drd mám fakt rád, je možné, že jsem spíše bližší stylu hraní na gameconu, těžko říct, ale tohle mi fakt zatím sedí na talíři jak srbské rizoto v ristorante, mrzí mě to, bohužel to ve mě evokuje pokus o drd 1.7. Smutné je, že nekometční yorkův mě oslovil více než toto (a možná je chyba ve mě). Poslední dobou jsem se nechal hýčkat start setem dnd a svetemdracaku na aw od MarkyParkyho. Mimochodem takový start set k dh asi nebude. Bude možná jednou nějaký lite pdf...ale kdoví co v něm bude a jak podle něj půjde tu hru odehrát, když to fakt fakt základni je v ppz dh co je ještě základnějšího bude?
3.10.2020 21:16 - LokiB
Hmm, co by ti dal tak zásadního Starter Set k DH?
3.10.2020 21:20 - PetrH
Zasvěcení do hry, deníky postav, dobrodružství, svět, možnost vzít a začit hrát i jako začátečník. Co ti dá dh jako nováčkovi? Hype na fb, divná jakási nekoncepční dobrodružstvi na webu...co můžeš udělat tady s těma deníkama? Ani na to jedno se ten potištěný papír nehodí...
3.10.2020 21:22 - LokiB
No ne, co ti dá Starter Set oproti Příručce hráče, kterou máš?

A v pravidlech máš přiložen jeden nevyplněnej deník, ten si můžeš kopírovat dle potřeby. co bys rád navíc?
3.10.2020 21:40 - Vandal
York: rejstriky pouzivam bezne a casto ve vsech hrach co ho maji a dost nesnasim, kdyz ho nemaji. Potrebuju najit konkretni vec "Hej, jaky je presne wording koncentrace?" tak jdu a mam tam pojmy podle abecedy a vidim - koncentrace, strana 123. Jdu primo tam a behem par vterin uz ctu - nemusim uprostred hrani premyslet, jesli je to v kapitole "Boj" nebo v kapitole "Magie" nebo v kapitole "Snidane pro svatecni den" a pak jeste v dane kapitole hledat konkretni odstavec.

V pripade pdf pak samozrejme prolink primo na danou vec, nezijeme v praveku.
3.10.2020 21:43 - York
Vandal: Čili v podstatě hledáš vždycky definici a když by tam bylo odkazy na všechny výskyty slova koncentrace v textu, včetně různejch příkladů a tak, tak ti to bude spíš na obtíž?
3.10.2020 21:59 - MirTur
LokiB píše:
Asi nezohledňuje.

Jo, přiznám že mi to docvaklo až po tvém příspěvku - ověřování k20 versus k10...
PetrH píše:
Tyhle útoky autora a jeho “testovací družiny

Oni se tu vyjadřují? o koho jde? Rád bych položil pár otázek pro upřesnění pravidel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10476303100586 secREMOTE_IP: 3.144.113.197