Kultura

sirien
13.12.2020 16:19
[DnD 5e] Působení kouzel (dotazy)
Dotazy k detailům působení jednotlivých kouzel

Diskuse ohledně procesu sesílání kouzel (pravidla, výjimky, komba atp.)
Diskuse o nejhorším DnD kouzle

Konkrétní kouzla
.

Obecné principy:
18.8.2021 18:18 - Necromancer
LokiB píše:

Veď že moudrost je pro ametéry, co chodí i kouzla škemrat k oltáři. Já castim přes Inteligenci - a tím testem jsem prošel. ;D
Každopádně, hodíš mi prosím link?

sirien píše:

Tak z vědeckými hlediska, co jinýho byl ten drak před tím? Akorát bude m8t zombíkovské charisma 5 -3.
18.8.2021 18:25 - sirien
shari: tak to bys v mojí hře byla dost překvapená :)

EDIT: Nekro: ...a Ty asi taky ;)
18.8.2021 18:36 - LokiB
Necromancer: dej do googlu: d20 moudrost frankenstein
:)

z hlediska textu pravidel má Shari pravdu.

sirien: někdo by to nazval jebání hráče do ucha :)
v mých hrách kompetentní sesilatel ví, jaký efekt jeho kouzla mají a nestane se mu, že by byl tímto překvapen, leda za velmi specifických podmínek (seslání z neznámého svitku, například)
18.8.2021 18:38 - shari
sirien: ve tvé hře bych se nesnažila vytřískat z pravidel nemrtvého draka :)
18.8.2021 18:51 - sirien
shari: to bys nemusela třískat, za podmínek tohodle kouzla bych Ti ho i velmi rád dal :)

Loki: no nevím - jak časté a známé myslíš že budou zkušenosti se zabitím draka/zřícího tímto kouzlem? :) Ale jako asi bych hráči naznačil, že důsledky mohou být... nestandardní.
18.8.2021 19:06 - LokiB
sirien píše:
jak časté a známé myslíš že budou zkušenosti se zabitím draka/zřícího tímto kouzlem


no jo, to se asi může lišit ... v některých světech bych řekl že "značné". někde to bude jen poznámka bokem na okraji stránky s daným kouzlem v manuskriptu.
hráči nemají moc rádi, když kouzla fungují by GM fiat jinak, než čekají, zejména když se to odlišuje od "oficiálního textu kouzla" v pravidlech
18.8.2021 19:32 - Necromancer
sirien píše:
Nekro: ...a Ty asi taky ;)

Zahrajem si?
16.9.2021 15:07 - Necromancer
Můžu použít Teleportační kruh k přesunu do jiné sféry?
16.9.2021 15:30 - LokiB
Co by ne? Imho můžeš:

Píše:
When you first gain the ability to cast this spell, you learn the sigil sequences for two destinations on the Material Plane, determined by the DM.


Takže na začátku se naučíš jen na Materiální sféře, ale nic nebrání se dále naučit i jiné sekvence pro jiné sféry a text neříká, že se nejde přesunout na jinou sféru.

I v kontextu mnoha knih či filmů mi takovýto přesun do jiné sféry přijde zcela legální a žádoucí :)
16.9.2021 15:48 - Necromancer
Počítá se prostor vytvořený kouzlem Trik s lanem jako jiná sféra?
16.9.2021 15:54 - Chyba
pokud myslíš kouzlo Teleportační kruh tak ne.
Píše:
... teleportation circle of your choice whose sigil sequence you know and that is on the same plane of existence as you.

Pokud myslíš předmět teleportační kruh (což asi ne) tak kouzlem Přesun sférami

Edit: Loki se díval moc nízko
16.9.2021 15:57 - Necromancer
Chyba: Díky, to byla chyba.
16.9.2021 16:01 - LokiB
Chyba: máš pravdu, koukl jsem se moc dolů, omlouvám se za chybnou odpověď :(
16.9.2021 17:13 - Necromancer
Ptám se proto, jestli třeba můžu míásto Teleportu s pochybným účinkem vlést do prostoru Triku s lanem a pak zase zpět seslat Přesun sférami se 100% čancí na úspěch. (Pokud popíšu místo přesně.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.062806844711304 secREMOTE_IP: 54.224.52.210