Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.3.2008 18:42 - Alnag
L.Z.J.: Když budeš mít pocit, že je těch healing surge příliš (a souhlasím, taky se mi to zdá až moc heroic), můžeš je prostě snížit. Například house-rule - healing surge poloviční než by měla být - druhá polovina se aktivuje oním 6 hodinovým zakempováním a tedy se nedoléčíš naplno ale jen to kolik ti dají ty healing surge... ale uvidíme. Nicméně věci, které je snadné ošetřit dle vlastních záměrů mi přijdou v pohodě, víc problematické budou takové ty komplikované věci jako powers...
3.3.2008 19:16 - bigbythewise
Ma ten healing surge vubec neco spolecneho s magii? Predpokladam ze ne, jinak by to asi nemelo kazde povolani.
Mimochodem, vcera jsem koukal na gleemaxu na 4E kouzla a musim rict, ze Carodejovi hodne pristrihli kridylka. Holt rev MMO munchkinu byl velmi hlasity, donesl se az k branam WotC. In the name of class balance!
3.3.2008 19:30 - Lokken
bigby:prostě holt sice můžeš něco kouzlit do aleluja,ale ten efekt...pro některé bylo asi moc náročné kouzly šetřit a přemýšlet kdy je použít.Prostě nahradily kvalitu kvantitou!
3.3.2008 19:32 - LZJ
Alnag: Jasně snížit velikost nebo počet surge je celkem jednoduché a doladí se tím atmosféra hry.
Koukal jsem na ty prvolevelové charsheety a schopnosti (powers) mi přišly takové divné. Jednak je opravdu at will vždycky něco trochu sinějšího než základní útok - k čemu ten pak je?
Jinak mi ty at will a encounter přišly celkem slabé - většinou malá výhoda do konce přístího kola. Možná to je první úrovní, možná snahou o minimalizaci zabití jednou ranou. Trochu blbé mi přijde to do konce příštího kola, sice nemusím sledovat počet kol, ale stejně to přináší dost sledování dobíhajících efektů. Zas tak veliké zjednodušení to není. Taky to docela komplikují vylučující se powers - jako tohle je per encounter, ale smíš použít jen jednu schopnost ze tří v jednom encountru. A jinou pak zase můžeš dvakrát.
Asi bude třeba dost dalších pomůcek, aby se v tom člověk vyznal.
Za to ty denní schopnosti jsou už celkem silné i na první úrovni.
3.3.2008 19:35 - Alnag
Základní útok je myslím pro věci jako třeba charge / attack of opportunity a podobné...
Tam ty vylučující se schopnosti (to mám dojem je nějaká specialita mám dojem, že to nebude standard, ale bůh suď). Nevím... ty powers jsou vůbec divné, čert aby se v tom vyznal.
3.3.2008 19:53 - bigbythewise
Me se ty "powers" treba u Fightera libi, alespon ma v boji mnohem vice moznosti. Naprosto nepripustne by pro me ale bylo, pokud by se tyhle schopnosti zacali vyrovnavat magii. Jako treba "Magicky Berserk" - "Bojovnik zarve, zrudnou mu oci, udela paterny skok a vsichni kolem neho utrpi 10d6 magicke zraneni". Tohle bych uz asi nerozdejchal. Nejhorsi je, ze tahle hrozba je fakt realna. :)
Lokken píše:
prostě holt sice můžeš něco kouzlit do aleluja,ale ten efekt...pro některé bylo asi moc náročné kouzly šetřit a přemýšlet kdy je použít.Prostě nahradily kvalitu kvantitou!
Jo, o tomhle uz jsem tady davno mluvil v diskuzi o neomezenych kouzlech, mel jsem pravdu.
3.3.2008 20:51 - Alnag
Bigby - to je až epic level. Ten má prý být jako RPGčko Exalted... :))
3.3.2008 21:46 - Aeris
Alnag: Epic DnD ako Exalted? Myslím, že Exalted-level 4E chytá už ku koncu heroic tier :-)) Samovzkriesenie x-krát denne a podobné blbiny tuším nemá žiadny Exalted k dispozícií, ani len Solar.
3.3.2008 21:51 - Alnag
Aeris: Neplaš, nechci vyvolávat paniku :-p
3.3.2008 22:15 - Alwaern
Rozhodně si seženu pár lidí na Keep on the Shadowfell (Praha, hlašte se) + možná někteří ze současné skupiny a otestujeme 4e. A Alnagu, ty to nejspíš vyzkoušíš také, že jo? :p Aspoň zjistíme jak se to, kromě tohoto teoretizování, ve skutečnosti bude hrát...:)
3.3.2008 22:23 - Alnag
Přesně tak, začátkem června plánuji nabídnout polootevřené pražské testování Keepu...
3.3.2008 22:55 - Lokken
Já si to snad na chuť taky pořídím ať vím na čem jsem!Od brna se do prahy zas tak často nedostanu a jen číst tu o tom jak testíte bych asi nevydržel! :-P
3.3.2008 23:01 - Gurney
Nehodlá někdo udělat i Brněnské testování nebo takovou seznamovací/ testovací hru na GameConu?
4.3.2008 00:00 - Alwaern
Nevím, já budu začátkem června plně vytížen extra těžkou zkouškou z asi 50 předmětů najednou :) Takže na Gamecon se nedostane. Budu rád, žes tihnu Keep adventure. Hm, Alnagu, budeš to dělat někde v herně (polotevřené?) nebo outdoors? Možná bychom mohli udělat "joint operation" (neplést s jinými jointy). Zatím nic najisto, jen jestli bys do toho šel....
4.3.2008 02:08 - bigbythewise
Alnag: Exalted bohuzel neznam, nebo mozna nastesti. Jinak jak jsem se bavil o sile tech nemagickych powers, tak jsem zjistil jednu docela ujetou vec.
Chris Sims: (Races and Classes)
The question ultimately is: What do hps represent? If they don't just represent physical damage, and they don't, then even a so-called "healing" power might just be strengthening a targeted character's resolve to fight on—or whatever the players and DM decide it means for the narrative at the time. Evidence for this is easily found in that the warlord has the martial power SOURCE, which isn't completely nonmagical, but certainly less magical than other power sources...
Hehe.
4.3.2008 07:06 - Alwaern
Nevím, jestli o tom víte, ale na EN se objevilo krátké dobrodružství slepené z toho, co všichni o 4e vědí. Není oficiální, pouze fan-based.
Raiders of Oakhurst
Quickplay Rules
4.3.2008 09:34 - Noir
Mě se teda víc líbilo to druhé polooficiální dobrodružství - "Ork and Ham"
4.3.2008 09:41 - Alnag
Myslíš - místnost dva na dva čtverečky uvnitř je ork a koláč?
4.3.2008 09:59 - Noir
Alnag: Přesně! IMHo esence 4e :o)
A budu dnes rychlejší než ty: Oscanovaná fotka z pravidel: Thieflingové: http://www.flickr.com/photos/davethegame/2303338028/sizes/o/in/set-72157604004331995/
4.3.2008 12:03 - Alwaern
Na Enworld se objevila zpráva od Henryho Lopeze, který šéfuje Living Arcanis (imho pěkné dobrodružství), že nepůjdou směrem 4e (potažmo ani 3.5e), protože důraz 4e je kladen na taktickou bitevní hru, co jim jako spoločnosti nesedí. A s klesajícím prodejem 3.xe pro ně nemá valný smysl dál pokračovat v jejich vydávání. Rzhodli se tedy pro vlastní systém. Toliko v zkratce.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075731039047241 secREMOTE_IP: 18.221.165.246