Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.3.2008 12:14 - Lokken
Chtěl jsem se sice zdržet dalších negativních komentářů ale ta fotka je síla!Co to na tom obrázku má být?Legie démonů?Jen další bolení hlavy pro GM.
4.3.2008 12:39 - Alnag
Jako tyhle malé firmičky, co chtějí všechny jít směrem k vlastnímu systému mne ale taky fakt dostávají. Pochopil bych, kdyby se rozhodli nejít směrem ke 4E a víc malých vydavatelů se spojilo a rozhodlo se zůstat u 3.5e, ale tímhle tříštěním si jen zopakují 90. léta včetně těch tragických konců.... no budiž...
Na druhou stranu Green Ronin se docela tváří, že by do 4E šel... přinejmenším, jsou ochotni zaplatit těch 5000 dolarů za pravidla předčasně...
4.3.2008 12:46 - Alwaern
Layout té stránky má příliš mnoho bílého místa a zcela dle mě se mě ten dojem nelíbí. Oh, well.
Subjektivně, hezká zmínka o válce s drakorozenými - co víc si můžou přát, když bojují dvě "cool", pardon "awesome" rasy proti sobě. Sekce o různých dobrodruzích mi přijde naprosto zbytečná. Pro ty, kteří už něco hráli. Pro ty, co slovo RPG vůbec neznají, to bude jistě přínosem. (mě to furt připadá jak vození za ručičku...)
4.3.2008 12:47 - Alwaern
Jenže ony se nespojí, ani náhodou. Stále jsem zvědav, co udělá Paizo co.
4.3.2008 12:47 - Alwaern
Dneska mám asi špatnou náladu, když to tady po sobě čtu. Holt, aby už tady byl ten Shadowfell.
4.3.2008 12:52 - Alnag
Paizo IMO půjde do 4e (pokud nebude ta licence příliš limitující). Na to jsou s WotC moc velký kámoši.
4.3.2008 12:56 - Noir
Alwaern: Mě se teda zlom docela líbí-ta bílá místa jsou jen iluze, která vzniká z toho, že je uprostřed půlka (pravda, o něco širší než normálně). Mě zase připadá layout docela čistej, přehlednej a hlavně dotaženej. Říkám jako člověk, co se lámáním živí.
4.3.2008 12:56 - andtom
Alwaern: Také se zvětšily písmenka proti PHB třetí edice, řekl bych, škoda.
Část o různých dobrodruzích je dle mého naopak velmi přínosná. Inspirace jak hlouběji nahlížet na postavu přímo v PHB je super.
4.3.2008 13:14 - Alwaern
andtom: Ano, je přínosná, taky jsem to napsal, ale ne pro maatadory:) Jako například tebe.
4.3.2008 13:21 - andtom
Alwaern: Sám si to rád přečtu, zajímá mě to, vážně. Ale i kdybych to nechtěl číst, jsem rád, že to tam je. Jsem divný :)
4.3.2008 13:51 - Corvus
mne su ti novi tieflingovia vizualne strasne nesympaticki (hlavne tie rohy su otrasne) a tie ich zbrane su smiesne. podla mna tato rasa do core rules nepatri, je prilis specificka. Keby bol v DnD priamo natvrdo dany setting (ako napr. vo wfrp) kde by sa s tieflingami pocitalo tak v poho ale tieflingovia mi nepridu dost 'generic' a do vacsiny fantasy svetov sa nehodia (som si ale plne vedomy ze sa samozrejme daju zakazat)
to ma privadza k otazke. bude v DnD 4e nejaky setting? alebo to bude rovnake ako v 3e (teda taky setting/nesetting). podla toho textu to vyzera ze tych settingovyvh informacii bude viac (spomina sa priamo meno imperia Bael Turath)
4.3.2008 13:58 - Noir
Corvus: Nějaká ta zapomenutá říše, která se paktovala s démony, se najde snad v každé druhé fantasy. Moc pěkně by to třeba sedlo na Melniboňany. A rohy vypadají podobně jako na hlavách bariaurů (aspoň u holek), což se mi líbí.
4.3.2008 13:59 - Alnag
Corvus - nebude to plnohodnotný setting, ale bude tam více fluffu podobného rázu. Nové sféry a tyhle věci...
4.3.2008 14:15 - Lotrando
Corvus: druhý pohled je, co lidé chtějí hrát. Tak proč to nemít v základní příručce. Aspoň se tak vyhnout nařčení z umělého rozdělování příruček kvůli zisku.
4.3.2008 14:28 - andtom
Corvus: Také jsem kroutil původně hlavou na tieflingama, ale když teď tu dvoustránku vidím, tak ... a proč ne, klidně. Že by se nehodili do nějakého světa - podle mně jde o to, že třeba minoritní rasa o malém počtu jedinců se dá vkomponovat prakticky všude, buď jako rozptýlený adaptabilní druh nebo naopak na úzké území vázaný druh. Pokud jde o jejich zobrazení, tak rohy ... no, když už tam musí být, alespoň, že on a ona je mají různé (ale třeba to není dané pohlavím, ale poddruhem, třeba je některý tvar rohů víc nóbl než jiný - kolem toho se dá také něco zajímavého vymyslet do hry). Co se týče výstroje - nejsem příznivec ostnů a velkých ramen, ale ještě je to snesitelné (pro mě teda). Zbraně mi připomínají klingonské melee zbraně, také to ještě shledávám únosným. Bývají větší nelogické hrůzy, nad kterýma kroutím hlavou ve fantasy a sci-fi (co se týče logiky výstroje a konstrukce strojů).
4.3.2008 14:41 - Corvus
to ze sa povrchne podobaju na klingonske zbrane som si vsimol aj ja..ale povedzme si ze aj tie su designovo zbytocne prekomplikovane (paci sa mi len d'k tahg)
lotrando píše:
Aspoň se tak vyhnout nařčení z umělého rozdělování příruček kvůli zisku.
tomu sa urcite nevyhnu. priruciek bude na sto percent habakuk ;-)
4.3.2008 16:12 - Gurney
Tak tenhle obrázek mě zrovna moc nebere, ty zbraně působí jako by někdo tak dlouho čmáral křivky až zblbnul tak moc, že mu to začalo připomínat zbraň. A i když je to nakreslený pěkně tak ti tieflingové tady nevypadají nic moc, v Races and Clases byli mnohem sympatičtější (viz "studie tieflingského těla" :)
4.3.2008 16:54 - Corvus
tento stary obrazok tieflinga je mi omnoho sympatickejsi... hlavne tie decentne rozky :)
4.3.2008 18:50 - Gurney
Fajn obrázek, mě se líbí (trošku mi to připomína Annah), ale do pravidel by se asi nedostal (nemá ten pravý WoW feeling). Btw trochu škoda že tieflingové mají takový jednotný vzhled, přece jen u kříženců fiendů a lidí bych čekal spíš seznam různých tělesných zvláštností (ocas, rohy, ...) a možnost si z nich vybrat, hráč nebo náhodně.
4.3.2008 19:01 - Alnag
Ad tieflingové - no 3e měla taky svoje divné rasy - half-orc a potažmo třeba gnóm nejsou zrovna nějaký fantasy standard (za standard považuji čtveřici člověk, elf, trpaslík, půlčík neboli Tolkieniáda). Takže pokud to nastaví o nšjaké rasy navíc tak co má být...
Co se týče toho, jak tieflingové vypadají... no jsou docela drsný no... ale tak o tom to není.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088247060775757 secREMOTE_IP: 18.222.37.169