Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
5.3.2008 12:02 - andtom
Jinak ty figurky jsou čínské a víte, jak je to se zdravotní nezávadností výrobků Made in China. Slovem recommended se nenechte vést, je to jen vlastní volba.
A Čína ... Core rules 3.0 byly vytištěny pokud si pamatuji v Belgii stejnou firmou, co tiskla a možná ještě tiskne Magic kartičky. Core rules 3.5 na pro mě jako laikovi horším papíru byly tisknuty v USA. Řada knížek je už dnes žel tisknuta v Číně, tak doufám, že nenechají 4.0 podle vzoru figurek tisknout tam, to by mě ale opravdu naštvali.
5.3.2008 12:05 - Alnag
Andtom - nevím, ale vím že tiskárny v Číně zpozdily vydání Star Wars Saga Edition asi o 14 dní. A to prosím poté, co Wizards vyměnili po nějakých problémech s prvním tiskem 3.5e tiskárnu. Tak já nevím...
5.3.2008 12:09 - andtom
Mé obavy jsou zdá se naplněny :((((((
5.3.2008 12:22 - Alnag
Tak oprava, SW Saga Ed. nakonec tiskli v USA. Ale papír nic moc a to zdržení tam teda bylo docela masivní... pamatuju si, že jsem se modlil, aby mi to došlo včas, abych to stihnul přečíst a připravit hru na Gamecon...
5.3.2008 13:21 - Lokken
Jak jsem v některých ohledech skeptický vůči 4.E tak musím přiznat že používání figurek neberu jako negativum.Jak už někdo psal níže,ta možnost tu byla i před tím a podle mého ti co je užívat chtějí tak učíní a ti co ne prostě zůstanou u starých metod.A v porovnání s cenou jiných produktů mi pořizovací náklady na ně nepřijdou nijak markantní...
5.3.2008 13:44 - Noir
Mě přijde, že u dřívějších edic nebyly figurky nutné. Ale jak bez nich teď člověk odehraje "posul jsem tě o čtvereček", "vyměním si z tebou pozici", které jsou dnes IN?
5.3.2008 14:24 - andtom
Dobrá, odhlídnouc od toho, že zrovna můj DM ve druhé edici používal pajďuláky z člověče nezlob se, aby bylo jasno, kdo kde stojí a kam může jít a kam ne, tak v této edici se dalo hrát tak, že se jen řeklo, kdo co kde a jak a každý si to v hlavě představil. Tak pak nemůže být problém dát si nyní na stůl víčka od piva, hrací kameny z dámy, sirky, kostky od lega a cojavímco je po ruce, a opět si nic víc nic míň než představit, že víčko od piva je vlk apod. Nejsou potřeba nějaké oficiální figurky. Tahové boje nejsou zábavné jen dnes. Kdo hrál PC (tím myslím i Amiga atd.) hry x let zpátky, tak si pamatuje spoustu skvělých her s tahovým bojem, některé už zazněly, ale co třeba pecka UFO: Enemy unknown a její různé klony.
5.3.2008 14:52 - Dalcor
Já mám čerstvou zkušenost s Cadwallonem, který také figurky vyžaduje a je pro hru s figurkami přímo designován, a můžu vám říct - dve session a ještě jsme je (pořádně) nepoužili a to už se bojovalo
5.3.2008 14:55 - Noir
andtom: Problém je taky v tom, že 4e je stavěná na souboje s více nestvůrami-padouši budou mít hafo minionů, stůl bude těch víček poměrně dost plný. Dalcor: Jaký je deafult souboj u Cadwalonu? skupina proti velké skupině? nebo spíš skupina vs. jednotlivec?
Mě teda vždycky stačil kus papíru, na který se malovaly pozice. Ale to bylo tím, že naši hráči byli spíš takoví statičtí.
5.3.2008 15:03 - Dalcor
Skupina vs Skupina
5.3.2008 15:42 - Lotrando
Noir: mě přijde i 3.5e dost o skupinách nestvůr. Více slabých a sem tam nějakej ten boss. Slabší kusy z nižších levelů se dají snadno použít na taktickou kontrolu bojiště :). Ale tam jsou figurky už podmínkou, nebo aspoň nějaké tokeny.
5.3.2008 16:05 - enwood
Dalsi cast pravidel. Tentokrat o stitech a brneni http://www.flickr.com/photos/benimoto/2307597095/sizes/o/
5.3.2008 18:01 - bigbythewise
Astral diamond? Haha. Let's hunt them.... :)
Zajimalo by me, co potom dela zakladni Invisibility...
5.3.2008 18:06 - Alnag
Bigby: Ta se třeba dá seslat jen na sebe?
5.3.2008 18:06 - Lokken
těch brnění nějak ubylo...
5.3.2008 18:08 - enwood
nj invisibility je nejaka slaboucka :( jenom na jedno kolo na 16 levelu?
5.3.2008 18:14 - Alnag
Ona není na jedno kolo!
píše:
Sustain Minor: If the target is withing range, you can sustain the effect.
Což znamená, že má-li ji kouzelník na sobě nebo na někom v dosahu, dokáže ji udržovat (pokud dotyčný neútočí) nebo se kouzelník nerozhodne na to vykašlat. Potom běží kolo lhůta a pak to vyprší.
Brnění ubylo, ale myslím, že je to vcelku rozumné...
5.3.2008 18:15 - bigbythewise
Alnag: Nejak nevidim zase tak velkou vyhodu sesilat to kouzlo na nekoho jineho, vidim jen smesne vysokou 16 uroven kouzla.
Otilukova koule ma 100 HP. Z ultimatne obraneho kouzla se stal vtip. Nejak nechapu ten sustain - pokud byl utok uspesny, muzes kouli "drzet"... Pokud byl utok uspesny, tak snad koule trva, dokud ji nekdo nerozmlati tech smesnych 100 HP, k cemu je potom sustain?
5.3.2008 18:17 - LZJ
To Sustain Minor znamená, že musí každé kolo obětovat Minor akci na udržení nebo jenom to první kolo?
K těm brněním mi nějak chybí další stránka, jak přesně mají fungovat. Počet je IMO dostatečný.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078439950942993 secREMOTE_IP: 18.223.106.232