Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.3.2008 23:17 - Alnag
A aby toho nebylo málo, čtvrtá edice právě dostala pořádnou kudlu do zad (věřím, že k potěše příznivcům 3.5e). Paizo Publishing ohlásili, že nepůjdou cestou 4e ale vydají vlastní pravidla Pathfinder RPG založená na 3.5e a vydaná pod OGL. Tedy zřejmě něco jako 3.75e :)
více na http://paizo.com/
18.3.2008 23:36 - Alnag
Tak jsem se podíval do alfa verze určené pro playtest (je volně ke stažení po registraci), stejně jako bude volně ke stažení i betaverze (v srpnu 08). A je to fakt dobré dotažení principů 3.5e. Tohle bude bolet, fakt bolet... :))
18.3.2008 23:41 - Lokken
Musím přiznat,že jsem něco podobného čekal.No uvidíme jak to dopadne.
18.3.2008 23:53 - Alnag
Přidal jsem do ankety novou možnost...
19.3.2008 00:09 - Alwaern
Nevím, 3x hurááá! ?
Paizo nepotvrdili (zatím) "kamaraderie" s WotC. Nezbývá než čekat. Ještě musím prostudovat tu alpha verzi...
Jaká to ironie, právě se svojí původní grupou jsem diskutoval Pathfinder Chronicles kampaň nebo Gamemastery moduly, a ejhle, jak mi to Paizo ulehčilo.
19.3.2008 08:16 - thief
Já to říkal, já to říkal. Aspoň že v RPG komunitě funguje něco jako pud sebezáchovy. Jenom jsem si myslel, že 3,75E vznikne až později jako reakce na "namachrovanost" 4E. Tak je to tady dřív.
19.3.2008 08:21 - Alnag
Uvidíme jak to s tím pudem sebezáchovy bude žhavé, ta alfa vypadá dost suprově, ale stejně z toho mám špatný pocit.
19.3.2008 08:34 - Lotrando
Alnag: Tak já už taky delší dobu uvažuju o něčem podobném, alespoň na přechodnou dobu než si 4e "sedne" a vyjde k němu něco. Jdu si skouknout tuhle alternativu, dík za tip.
19.3.2008 08:37 - andtom
Pokud to bude zdárně dotaženo do hardcover podoby, tak si asi pořídím oboje, stejně je mezi plánem vydání přes rok rozdíl. Alnagu, nechceš ještě víc rozbujet anketní možnosti?
Thief: Namachrovanost 4E - mně se to nezdá jiné, jako když přicházela 3E.
19.3.2008 08:53 - Alnag
Ten Pathfinder mi teda v lecčems připomíná nedotaženou kopii fantasy verze Star Wars Saga Edition, takže to je opravdu taková "3,75". Zrušené skill-points, změny kostek životů podle progrese, úvahy zda víc životů do začátku, víc namachrované rasy, něco nového na každé úrovni... víc odborností. Což je fajn... mám SW Saga Ed. rád. Ale řekl bych, že se tím Paizo nezavděčí všem příznivcům 3.5e...
19.3.2008 15:21 - Gurney
Jde o jestli zrovna tohle sedne "třiapůlkařům", aby to nakonec nebylo "moc" pro hráče 3.5 a "málo" pro "čtyřkaře" to by pak Paizo mohli hodně rychle skončit :(
19.3.2008 15:28 - Alnag
Počátek cynické vsuvky:
Já mám pocit, že Paizo si hlavně bude hrát na "hodné hochy", kteří "naslouchají zákazníkům" - viz to otevřené testování a ve chvíli, kdy tenhle 3.75 byznys začne drhnout tak opět "naslouchaje" zákazníkům plynule přejdou na 4e a ani nemrknou. Tohle je jen podojení kravičky, která byla osamoceně ponechána na pastvině...
Konec cynické vsuvky.
Nicméně, pokud to bude hráčům 3.5e moc, tak se asi budou muset spokojit s tím, co mají právě teď, protože vydavatelé pro 3.5e buď šli vlastní cestou (True20, Conan d20, Arcana Evolved) nebo jí půjdou (Paizo právě teď). Současnou edici ve stavu právě tak jak je už žádné produkty od velkých vydavatelů nečekají, Paizo bylo de facto poslední naděje...
Co se skončení týče... oni to mají pojištěné. Jednak vydávají 4e produkty pro Necromancer, druhak mají hafo populárních a univerzálních doplňků z řady GameMastery, takže pokud mají i jiné zdroje příjmu a tedy čas k případným změnám rozhodnutí.
Co by mne nepřekvapilo je, že ona hardcover verze Pathfinder RPG nikdy nespatří světlo světa... ale kdo ví...
19.3.2008 16:15 - Lotrando
Jedním okem sem na to mrknul a některé nápady nejsou špatné, jdou však hlavně cestou zjednodušování. Přidávají také schopnosti, ale celé mi to připadá jako "lepší 3.5e" než jako nakročení k 4e, které jsem ve formě uplatnění 4e nápadů ve 3e čekal. Ale je to první nástřel, hezky provedeno, a je to kompatabilní, což je příjemný.
19.3.2008 20:57 - Alnag
Hodně zajímavý setting ve kterém se 4e chystá hrát jeden z designérů 3e - Johnathan Tweet. Jde o Wandering Star v podstatě planety sluneční soustavy nicméně všechny obyvatelé a každé vládne některý z antických bohů. No podívejte se sami...
25.3.2008 18:02 - Alwaern
Tak konečně Worlds and Monsters v celé své kráse. Sunchaserovi sa to podařilo oskenovat, protože by se do toho jinak nikdo nepustil. Stahujte zde.
Nechte si chutnat. Já se na to kouknu později...:)
25.3.2008 21:04 - Gurney
4E The World (Worlds and Monsters 13-15)
  • více "fantasy" svět - v jádru nic neříkající proihlášení, už nejde o středověkou Evropu s přidanými kouzly. Na jednu stranu se snad nebude tak okatě kopírovat (Maztica) na drhou stranu se asi u různých ras a společenství dočkáme různých klonů dnešní společnosti
  • víc "starobylý" svět-tedy více možností pro dobrodružství, pozůstatky dávných impérií, staré ruiny,...
  • víc divočiny, "points of light" přístup-vesničky a městské státy utopené v jinak temném světě, průměrný obyvatel zná jen okolí svého bydliště, větší království jsou vzácná (tady wizardi zakopli o nějakého historika, i když podle prvního bodu asi jen náhodou :)
  • víc monster vylézajících z všudypřítomné divočiny blíž k lidským osadám (muhaha)
  • "creatures need a place in the world"-aneb výsledek pochodu Svazu Forgottenských potvor za životní prostor, především koboldů a orků do té doby svorně okupující lesy ve společném vlastnictví :)
  • víc epický svět-aneb normální commoner je lvl 1 a málokterý veterán se přehoupne přes lvl 3
  • magie jako přírodní i když ne všední součást světa-řekl bych snaha vybylancovat magii na úroveň cca Zeměmoří, lidé se běžně setkávají s předměty vyrobenými pomocí magie, na druhou stranu žádné létající zámky
  • vyhraněnější dobro a zlo-souvisí ze zrušením přesvědčením, většina lidí je teď více či méně neutrální, vyložené zlo je hlavně záležitost fiendů
  • "vzdálenější" a menší moc bohů kteří zasahují prostřednictvím svých kněží, případně archonů místo osobně, bohové mohou být zabiti
  • jeden měsíc a jedno slunce-jednoduchý kalendář
  • nexenofobie mezi PC rasami... :(((
  • menší možnost smrti postav, paragon postavy (11-20 lvl) mohou být oživeny za speciálních podmínek, pro epické postavy je smrt na úrovni vážného zranění :-!
  • zajímavější lokace-tedy už žádné dungeony typu chodba-dveře-ork-koláč, opět poměrně nicneříkající prohlášení, spíš návod pro začínající DMy
  • méně zla bojujícího mezi sebou-tedy už žádná pro Válka krve... :(


  • Celý setting má fungovat spíš coby inspirace začínajícím hráčům než jako kompletní herní prostředí (smajlové vyjadřují čistě osobní dojmy a jako takové je považujte za nežalovatelné :)
25.3.2008 21:29 - Alnag
Právě jsem to rozečetl a je to teda klasická směska WotC sebechvály (jak jinak) a zajímavých informací. Každopádně díky za to Alwaerne!
25.3.2008 22:57 - Alwaern
Opravdu se na to podívám asi později, ale chci si to přečíst. Jediné, co si teď přeji je, aby toho 21.května nebo kdy, nějaká dobrá duše - nejspíš Američan, dal na cw kopii prvního dobrodružství....Mňam mňam...Než to dojde z tý dálky sem do českých luhů a hájů, to se jeden načeká.
25.3.2008 23:17 - Lotrando
Koukám na to a docela se mi líbí doprovodná grafika, zvláště některé scenérie. Dík za upload.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091163873672485 secREMOTE_IP: 52.14.221.113