Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.4.2008 16:59 - LZJ
Ale tady slibují, že kromě normální multiclassu můžeš brát schopnosti jiné classy i místo cesty vzorňáka (nebo jak správně překládat tu paragon path). ;-)
23.4.2008 18:55 - Alnag
Dračí doupě mně taky napadlo. Možná, že než WotC vydá D&D 5e tak koupí Altar a budeme se všichni divit. :)
23.4.2008 19:21 - Alwaern
Kdo by ještě nevěděl - WotC vyvalilo několik nových informací...více naleznete zde...
Důležité informace:
1. Gleemax (některé části) bude také zpoplatněn.
2. Cenník pro DDI zůstává stejný.
3. WotC bude produkovat každý rok 3 základní příručky pro každý setting (2008 pro FR, 2009 pro Ebberon, 2010 - ??? atd atd.) - na seznamu je Greyhawk, Ravenloft, Dark Sun a Spelljammer (proč tam kruci není Planescape,Spelljammer můžou hodit oknem...:))
23.4.2008 19:24 - Alwaern
Imho třetí bod je asi největší překvapení (pro mě) - uvidíme, co se jim z toho záměru podaří ukuchtit - patrně si vzali za vzor vydávaní WW (třeba řada Promethean...)
23.4.2008 19:24 - Alnag
Taky vám to s těma příručkama pro settingy připomíná trochu politiku White Wolfu s WoD?
23.4.2008 19:24 - Alwaern
Ty mi čteš myšlenky Alnagu...taky mi naháníš hrůzu...:D
Co mě víc zajímá je, co se stane po roce 2013...Dojde jim poslední setting a co pak? Huráááááá 5e...? :)
23.4.2008 19:24 - Alnag
Ha, byl jsem rychlejší jen o chloupek... ale shodli jsme se. A díky za info Alwaerne, nějak to během psaní diplomky moc nestíhám.
23.4.2008 19:31 - Alnag
Ještě teda dodám, že ta taktika 3 příručky a dost mi ale přijde docela zajímavá, protože je to třeba důvod, pro který bych do některých těch settingů třeba šel, když to nebudou tak moc dojit. (I když hádám, že si to vynahradí neomezeným počtem dobrodružství nebo tak).
BTW: Spíš bych řekl, že plánují na pětiletky a že prostě nemají plán na settingy po roce 2013 (resp. vyzkouší tu strategii a pak se uvidí).
Nicméně Dark Sun - věřím, že to tady několik lidí potěší, Ravenloft (ditto) - obojí jsou myslím hodně dobré settingy do toho konceptu Points of Light. IMO lepší než FR nebo i Eberron. Spelljammer... no... možná se bude jammovat v astrálním moři (nějaké náznaky jsem četl, ale myslím, že v tomhle případě vynechám). Proč tam není planescape? Řekl bych, že planescape byl prostě rozerván pro ten generický setting a už nebude dáván dohromady.
23.4.2008 19:36 - Alnag
Uff... tři posty za sebou. No nic.
Zpráva je trochu chybná, píše Chris Sims. Tři knihy jsou - Campaign Guide (DM), Player's Guide (hráči a DM) a Adventure (všichni - WTF?!??). Viz též produkty WotC pro rok 2008.
Pohledem na produkty WotC vidím toto...
Forgotten Realms Campaign Guide, Forgotten Realms Player's Guide (tyhle dvě souhlasí) a pak FR1 Scepter Tower of Spellgard. Na tom jsou divné dvě věci - zaprvé když se to jmenuje FR1 čekal bych, že bude i nějaké FR2 (takže to asi těžko budou tři knihy). Za druhé já myslel, že dobrodružství je pro DMa. Hm?!?
Taky ne všechny uvedené settingy musejí být realizovány. Ale jsou to ty, o kterých se uvažuje. No, čas na anketu ne?
23.4.2008 21:12 - Gurney
Anketa: Dark Sun!! Ale chtělo by to spíš ochotu předělat pravidla do kontextu světa místo naopak (což ale od WotC asi čekat nemůžu), třeba takovej warlock vyloženě bourá zákonitosti celýho DS.

... stejně mi poslední dobou jako nejlepší pravidla do DS začíná připadat paradoxně poněkud upravený (přidaná psionika, rozdíl preserver X defiler, kněz trochu jinak) Warheart, jako jeden z nejvíc "hardcore" úprav d20 takže bych si nákup nových příruček stejně asi hodně rozmyslel.
24.4.2008 17:58 - Dalcor
BTW any news about Dragonlance, dlouho jsem nesledoval...
24.4.2008 18:19 - Alnag
Dalcor: Žádné obávám se. Není ani na seznamu "užšího výběru settingů" do dalších let. Což zužuje možnosti buď, že to zase licencují někomu jinému nebo že ho dalších pár let neuvidíme. Těžko říct, která varianta nastane.
25.4.2008 10:01 - Lotrando
Já už ty WIzardy chvilku sleduju a říkal jsem, si, jestli neokoukali ediční plán od White Wolfů a ono to tak asi bude. Takže se připravme na množství příruček s pravidly přizpůsobenými prostředí. V tom případě bych čekal hlubší vazbu, než jen výčet lokalit apod. Možná právě ty paragon paths a další vychytávky budou sloužit k těmhle kejklům.
25.4.2008 11:01 - LZJ
Dalcor píše:
BTW any news about Dragonlance, dlouho jsem nesledoval...
Ono, když se podíváš na anketu nahoře, tak zjistíš, že ani tady nikdo o Dragonlance nestojí B-)
25.4.2008 11:30 - wraiths
L.Z.J.: ja myslim ze o to nekdo stoji. :-)
25.4.2008 12:15 - Dalcor
L.Z.J. - Ha Ha Ha
25.4.2008 12:34 - Alnag
L.Z.J. a Dalcor: Vy jste se zas hledali co? :))
Jinak dneska je na Wizárdech v Art Preview gnóm... a musím říct, že teda WoW. Vypadá dost dobře. Dokonce výtečně, takový správný vílák, vyloženě pro něj vidím nestvůrné uplatnění... ten se fakt povedl.
Taky vyšlo preview pro Powers a na konci můžete mezi řádky vytušit, že volitelná CCG fáze D&D nás jisto jistě nemine... :o)) Taky je tam k zahlédnutí deník pro 4e... na šířku - hm...
25.4.2008 13:46 - Geralt
[quote="L.Z.J."]Ono, když se podíváš na anketu nahoře, tak zjistíš, že ani tady nikdo o Dragonlance nestojí B-)[/quote]
To proto, že Dalcorovi bylo jistě hloupé označovat tak zřejmou věc...a já jsem ještě nestihl hlasovat. :) Tudíž nyní dotahujem Ravenloft a DS :)
25.4.2008 14:18 - LZJ
No vida, kolik se tu najednou objevilo příznivců Dragonlance - už je na prvním místě spolu s Planscapem.
Ještě by to chtělo si dupnout na Wizardy :-)

A k tématu: U těch Power je vidět, jak systematizují schopnosti všech povolání, jen to pak působí hrozně ořezaně. A navíc tam nepůjde elegantně nacpat impovizovační mág z MCWoD :-(

Taky mě napadlo k tomu výběru ze dvou abilit - to je jen u obran nebo ještě někde jinde? Stejně mi přijde, že se tak všichni celkem srovnají a budou mít poměrně velké obrany bez větších rozdílů. To v příští verzi zrušení bonusy za ability uplně a bude záležet jenom na úrovni ;-\
25.4.2008 14:22 - Alnag
Myslím, že ten bonus z abilit je jen u obran. To s tím srovnáním máš myslím pravdu, taky to tak vidím. Ale zřejmě je to záměr... v tuhle chvíli se na EnWorldu vede diskuse, zda vlastnost k ničemu nebude náhodou "Inteligence".
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061414003372192 secREMOTE_IP: 18.218.129.100