Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.9.2007 17:04 - andtom
Myslím, že spopularizování D&D by pomohlo preview v Alduronu (zvlášť pokud by byl znovu na stáncích). Třeba se pletu, ale psychologicky mi přijde, že se úplně noví lidé radši přidají k něčemu novému od začátku (4. ed.), než přisedají do rozjetého vlaku 3,5 ed.). Tak je taková příhodná doba teď, jednou za osm let nebo kolik to dělává :) Chtělo by to doslova hype (nebijte mě) v Alduronu. Ani ne tak masivní článek a šlus, ale každý měsíc něco, nové info, byť kratší. Nebo v Pevnosti ;)
3.9.2007 13:22 - Dalcor
Alduron prochází resuscitací, ajko nápad je to zajímavý...Ale kdo to bude psát?
3.9.2007 17:46 - andtom
Dalcor: Klidně bych tam dal to, co napsal tady Alnag (nevím, co on na to, samozřejmě). Nemusí být v kompletní podobě. Ale aspoň ořezané. A pak to doplňovat o upřesňující info. Alnag do toho dává hodně úsilí, škoda to nepřenést do časopisu, kde se s tím můžou seznámit lidi náhodně při čtení v autobuse či na WC.
3.9.2007 17:51 - Alnag
Já bych tam v tenhle okamžik raději nedával nic. Počkal bych na trochu specifičtější informace a méně mlžení. Ostatně k čemu je lákat lidi na novou edici ve chvíli, kdy ta je osm měsíců daleko. IMO v období řekněme od začátku roku 2008 už má smysl se tím začít zabývat, teď je to příliš daleko na můj vkus.
3.9.2007 17:55 - Dalcor
Výborně, vzhledem k tomu že Qualdezar je šéfredaktor nevidím problém. BTW Alnagu - bude World DnD Day 3.11. Jak se k tomu stavíš? udělat d20 v kostce stretko an World DnD Day?
3.9.2007 18:06 - Alnag
Hm... já nevím, hádám, že Černý rytíř/Blackfire se asi nepřihlásil zavčas k oficiálním hrám, že? Nějaké malé setkání bychom možná udělat mohli, ale to je taky ještě dost daleko a já jsem teď strašně línej něco organizovat...
3.9.2007 20:52 - Bajo
2 Alanag: myslim ze clanky o DnD4e budou v budoucnu urcite vytany. Pokud se ti je bude chtit psat :)
3.9.2007 21:15 - Alnag
To uvidíme... třeba ta hra bude úplně blbá a já jí nebudu hrát. :o)
4.9.2007 10:42 - Dalcor
No je to v listopadu - pokusíms e zastavit v rytíři, nebo napsat mail - jde mi o to - účastnil by jsi se jako DM?
4.9.2007 11:33 - Alnag
Ano, mám jedno takové žůžoidní dobrodružství, které bych si docela vyzkoušel. Nicméně mám takový nejasný pocit, že termín přihlášek u WotC už vypršel, takže asi jen nějaká taková naše akce.
4.9.2007 11:47 - Alnag
Takže zdá se, že full-attack zrušen, postavy by se měli víc pohybovat po bojišti a řada prvků je zaměřená na pohyb (kouzla pro krátkou teleporatci/let), různé manévry pro odstrčení nepřítele atd.
4.9.2007 15:43 - Fritzs
Alnag: Hodně prvků zaměřených na pohyb...? To zní slibně!
4.9.2007 21:02 - andtom
Zrušení full-attacku je dobrá věc, moc to rozvíralo nůžky mezi classy.
Příklon k taktice je dobrý, akorát se nesmí zapomenout na roleplaying použití taktiky. Jinak se po bojišti pohybuje veterán voják a jinak novic čaroděj (rozdíl ve zkušenostech z bojů a tréninku); jinak goblin a jinak elf (kulturní rozdíly). Jako ilustraci bych řekl z filmu Gladiátor, kdy do Colossea naběhne Maximus a další gladiátoři a proti nim vyjedou bojové vozy, načež se Maximus ptá té své skupiny "kdo má vojenský výcvik" a jelikož jich část má, nařídí utvořit formaci, řekne jen její název. A pak formaci změní opět jediným povelem. To je pak jiná, než kdyby ten výcvik neměli, to by byli v pěkném průšvihu a pohybovali by se tam jako ovce, asi tak.
5.9.2007 10:46 - Noir
andtom: Předpokládám, že Maximus by se ve čtvrté edici zařadil do povolání warlord-ten asi bude na bojišti organizovat a velet.
5.9.2007 11:00 - wraiths
Noir: ne "komediant". :-) alespon podle toho filmu...takovy taktik a "vzpina kone na zadni". To jsou lepsi filmy pro predstavu taktiky. Americany nebrat.
5.9.2007 11:44 - Noir
"Vzepnout" koně na zadní je náhodou taktický manévr-ukážeš tím svým mužům, že si nevážíš svého života a že jsi ochoten ho obětovat :o)
5.9.2007 11:54 - wraiths
Noir: pravda,tak na tohle jsem nemyslil. :-))
5.9.2007 12:39 - andtom
Nebo jde o zastrašování nepřítele koňským přirozením, kdo ví :)
5.9.2007 12:44 - Dalcor
Ne ne kůň má bonus k Intimidate když se vzpíná!
5.9.2007 12:58 - wraiths
Dalcor: to jako za to prirozeni jo 8-,
lehce jsme to tu odlehcili. :-))
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08345890045166 secREMOTE_IP: 3.133.130.136