Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.9.2007 00:03 - Alnag
Lotrando píše:
Alnagu! Já tě asi praštim :). Tak pěkně jsi mi to vyvrátil a takhle to o pár hodin později zazdíš :).
Nezlob se, to nebylo na tebe. Ale některým lidem už jsem to takhle dokazoval se stejnými či podobnými citacemi a stejně pořád setrvávají v přesvědčení, že encounter = bitka. Je to fakt únavné a někdy mne přitom už opouští humor. Říkám tomu "d20 slepota" - selektivní vidění věcí.
14.9.2007 03:12 - bigbythewise
Encounter je v D&D "nebojovy stret" asi jako Water Breathing utocne kouzlo. Tak nejak Alnagu. :)
14.9.2007 08:26 - Fibriso
Bigbythewise: doufám že tohle je ironie...
14.9.2007 08:43 - Alnag
Fibriso: Vzhledem k tomu, kolik lidí jsem už zabil vymunchkinovaným kouzlem Water Breathing (with Error) o tom nepochybuji. :o)
14.9.2007 20:15 - Alnag
Zdá se, že příručka Grand History of the Realms obsahuje náznaky toho, jak hodlají designéři vyřešit přechod 3E => 4E v rámci zapomenutých Říší. Zní to trochu jako vtip a za pravost neručím, prodávám jak jsem koupil (a upozorňuji, že to je zjednodnodušené).
TBoarder; EnWorld píše:
In 1384 DR, Tyr kills Helm in a romantic misunderstanding over the heart of Tymora. Though nothing can be proved, the gods believe that Cyric is somehow involved in Helm's death.
In 1385 DR, With help from Shar, Cyric murders Mystra in Dweomerheart, destroying the plane and Savras, as well as sending Azuth and Velsharoon into the Astral plane.
Magic bursts from the bonds of the Weave. Thousands of mages are driven insane or destroyed, and the very subsatnce of the world becomes mutable beneath the veils of azure fire that dance across the sky.
Cyric is imprisoned on his home plane for 1000 years by Tyr, Lathander, and Sune for his crimes. This event is what is known as the Spellplague.
FR možná provedou skok o 100 let dopředu, takže tyhle události už budou dávno a zahlazené. Prosím berte v potaz, že to jsou zdroje z druhé ruky a navíc ještě ne z aktuálního produktu, ale spíš takového preview. Bůh suď, jak bude vypadat skutečné FRCS.
A teď se můžete rožčilovat. :o))
14.9.2007 20:23 - Alnag
A pak tu máme ještě zprávu o povolání, které nebude v PHB. Původně tam bylo zamýšleno, ale nakonec neprošlo, takže vyjde jinde. Je to Swordmage. Je zajímavé, že se víc dozvíme o tom, co v PHB nebude, než to co tam bude:
Swordmage není mix bojovníka a čaroděje ani bladesinger. Swordmage je válečník, který používá magie ke zdokonalení svýchbojových schopností. Místo zbroje používá kouzel k ochraně. Na základní provni je to něco jako permanentně fungující mage armor. Jelikož mají roli obránců, mají srovnatelé životy a AC jako bojovníci a to díky přetrvávajícím účinkům magie. Další permanentní kouzla, která mohou mít jsou ochrana před energií, ochrana mysli atd.
14.9.2007 21:44 - andtom
Třeba udělali rychlý průzkum k FRCS 3. edice a zjistili, že hráči říkají většinou: bohů je hodně :)
Akorát na které si vyšlápli, hm, odvaha :)
14.9.2007 23:36 - Fibriso
doufám že trochu posílí draky, aby drak byl už opravdu DRAK, kterého když parta hrdinů udolá bude se o tom vědět i za sto let...
15.9.2007 12:07 - Alnag
A ještě pár dalších zvěstí o FR. V románu R. A. Salvatoreho - The Orc King se prolog a epilog odehrává 100 let v budoucnosti Forgotten Realms. Drizzt zmíní, že Spellplague zdecimoval Mečové pobřeží, ale Mithrill Hall přežila nejhorší, byť okolo panuje chaos a zmatek.
Zmíní také Netherilské impérium. To, o čem nemluví je Silverymoon, Wterdeep... nebo cokoliv dalšího "civilizovaného" za hranicemi Mitrhil Hall a Netherilského impéria.
Tudíž je možné (spekulativně), že celé Forgotten Realms budou přepracovány trochu více do dojmu - světélka civilizace uprostřed temnoty chaosu... nicméně to jsou velké soudy z mála informací a jiné zdroje tvrdí, že úpravy budou jen "decentní". Hm...
17.9.2007 09:08 - Alnag
Dneska mně WotC potěšilo. Vyšel nový Design & Development o Wizardech, kteří budou v budoucnu mít čtyři varianty kouzelnické pomůcky (koule, hůl, kniha a hůlka) které budou mít posilující efekt na určité skupiny kouzel. Vždycky jsem říkal, že čaroděj, který se všude vláčí jen se svou knihu je fakt divný. Teď budou mít víc různých propriet a to zní fajn...
17.9.2007 09:34 - Sosáček
Koule? Jako skleneny na vesteni, predpokladam?
17.9.2007 09:40 - wraiths
Hrngz: ne zelezny. donutej te s nima hrat "magicky petanque" a v tom budou jiste mitri ;o). jinou moznost kouli nezkoumam....
17.9.2007 10:30 - Fibriso
magický petanq? proč tak primitivně, vy neznáte Magneta z Xmen2?
17.9.2007 11:35 - wraiths
Fibriso: hmm zname,ale nechcem to poznat :-))
17.9.2007 12:45 - Noir
Hmmm, tak tahle změna vypadá pro Říše víc než zajímavě. Nicméně že se něco hodně nepěkného stane právě Midnight byla asi jediná šance, jak nechat pohromu jménem SPELLplague působit. A Cyrica jen víc, je to sympaťák, skoro bych řekl, že se v izolaci moc neohřeje... Současně se mi hodně líbí, že za tím stojí Shar-pokud by Ao přiřkl patronát nad magií právě jí (a komu jinému taky, pokud bude Weave vůbec kontrolovaná), pak by užívní magie mohlo být docela temná věc! Už vidím Elminstera, jak čaruje, když by tím podporoval Shar! Tohle nezní vůbec špatně! Ovšem že by se Helm s Tyrem porvali kvůli babě, to je poněkud trapné. M.j. spíš by mě zajímalo, co myslel Greenwood tím, že se konečně dozvíme, proč se Torilu říká taky Abeir-Toril a že dojde k nějaké kokluzi.
17.9.2007 12:46 - Noir
I myšlenka, že summonování potvor bez knížky nebude úplně snadné, se mi zamlouvá-aspoň už to nebude tak snadné a bombastické, jako dřív-"Lusk"-Balore, sejmi je!"
17.9.2007 12:55 - Alnag
To není jasné, jestli to bude křišťálová koule nebo spíš něco na způsob "jablka" (myslím jako toho v korunovačních klenotech), anglická slova jsou taková mizérie, českých ekvivalentů hafo a čert aby se v tom bez pořádného kontextu vyznal (v orig. je to nicméně orb).
18.9.2007 03:37 - bigbythewise
Jen doufam, ze bez te knihy nebude Wizard nepouzitelny jouda, jako je tomu doted. :o)
18.9.2007 14:47 - Noir
Bacha, Wizardi ten článek dost drasticky upravili, teď už tam knížka není vůbec, zato se v něm píše o jakýchsi magických školách nebo sektách nebo něčem takovém. Ještě zajímavější a divnější než předtím!
18.9.2007 14:53 - Alnag
Noir: No fakt, že jo... oni to předělali... tak to koukám, jako tele na nový vrata. Takže to vypadá na šest magických škol - vždycky dvě na daný předmět, což. To sou věci...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10424208641052 secREMOTE_IP: 18.225.35.81