Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
27.11.2007 19:24 - Alnag
WotC to v tuto chvíli prezentuje jako Feat. Golden Wyvern je název spolku - prvně o něm byla zmínka v článku o čarodějích, kteří mají symbol berlu/hůl (staff).
WotC píše:
Golden Wyvern initiates are battle-mages who use their staves to shape and sculpt the spells they cast.
27.11.2007 19:45 - bigbythewise
Aha, tak je to jasny. :)
28.11.2007 00:15 - Alnag
Souhrné informace k 4E - moje rozšířená přednáška z Worldwide D&D day (pro ty, co tam nebyli nebo co tam byli, ale neslyšeli). Mělo by tam být všechno podstatné, včetně pár spekulací a informací až do dnešního dne. Zvláště na rasy se podívejte, je tam pár zajímavůstek.
Podotýkám, že zrovna po tom, co jsem to zkompiloval jsem narazil na další novinku, ale to si nechám na někdy jindy. Dokument budu updatovat nepravidelně čas od času. Rychlé info nadále v diskusi.
28.11.2007 10:53 - Lotrando
Přednášku jsem WDnD minul, takže dík za možnost získat takovouto souhrnou informaci. Je z toho hodně patrná inspirace mechanismy běžnými v online hrách :) Některé úpravy jako by z oka vypadly např. Everquestu 2 (rozdělení na role v boji je snad úplně okopírované). Něco to nasvědčuje o dalším směrování žánru. Uvidíme, s čím nakonec přijdou.
28.11.2007 10:57 - Alek
Dik za souhrn, jsou tam věci, který se mi docela zamlouvaj, začinam se dokonce krapátek těšit. ;)
28.11.2007 12:41 - thief
Díky Alnagu za souhrnné informace o 4E. Jsem zvědavý, bť trochu skeptický. To co jsem si přečetl považuju trochu za užitečné (zjednodušení výroby magických předmětů, zlepšování základního útoku o konstantní přírůstek, sjednocení některých dovedností) něco zase za zbytečné až špatné (některé rasy, 30 úrovní?, snaha hry dělat hráči "průvodce po rasách"). Nad něčím rozpačitě krčím rameny. Zatím bych byl skeptik a zůstal u 3,5E s dílčími úpravami. Ale uvídíme, uvidíme...
28.11.2007 13:02 - andtom
Už jsem se na to ptal v souvislosti s WDnD, ale jaksi to zapadlo. Je možné, aby Blackfire+Černý rytíř nebo kdokoliv jiný dovezl základní příručky za rozumnou cenu, když bude mít zajištěn odběr? Moje představa: seznam lidí, každý zaplatí nějakou zálohu předem a příručky budou dovezeny s nějakou slevou (btw. dolar je tak jako tak na kolenou, tak doufám, že obchodníci nejsou stiženy slepotou, kdyby stoupal, to by nebyly určitě). Tedy kdo vlastně hodlá koupit příručky po vyjití? Já ano.
28.11.2007 13:06 - Fibriso
ja tež
28.11.2007 13:08 - Lotrando
já bych do toho šel
28.11.2007 13:41 - Max
jop
28.11.2007 13:44 - LZJ
V mém okruhu by se asi taky někdo našel. Někdo zas bude čekat, až si prohlédne pokoutně získaný sken.
28.11.2007 13:53 - Fibriso
po pravdě, já bych nejdříve preferoval ten scan, nerad bych pak zjistil, že jsou to vyhozený peníze...
28.11.2007 14:01 - Alnag
Po pravdě řečeno by možná bylo jednodušší (a levnější) udělat nějakou hromadnou objednávku ze zahraničí, než spoléhat na české dovozce - kteří mají obvykle zpoždění minimálně měsíc a ceny s přirážkou 150% a dneska už možná i víc procent proti doporučeným (zatímco třeba Amazon vám to dá i se slevou).
28.11.2007 14:12 - andtom
Velmi smutná situace na domácí straně.
28.11.2007 14:23 - Alnag
PHB 3.5e má doporučenou cenu 29.95 dolarů (což je při dnešním přepočtu 540 Kč). Na Amazonu ho koupíte za 19.77 dolarů (v přepočtu 350 Kč). Plus poštovné samozřejmě, ale to zase nemusí být tak drastické. Cena PHB u nás 800 Kč.
K rychlosti dodání - Monte Cooks World of Darkness vyšel v srpnu. Já ho měl začátkem září. Černý rytíř ho dostal v listopadu. A srpnové zboží je taky tak zhruba to co mají co se DnD týče momentálně skladem.
28.11.2007 14:30 - andtom
VELMI smutná situace na domácí straně. Jdu přes Amazon, rozdíl mezi doporučenou cenou do kamenného obchodu a tím, co to má stát tady v kamenném obchodě, je i při zohlednění dovozních nákladů trochu silné kafe.
28.11.2007 14:30 - Rytíř
Koukám že ještě chvilku, Alnagu, a začnem přímo konkurovat českým obchodům v dovozu d20 boží.. :)
Jinak ten souhrn je super!
28.11.2007 14:44 - Alnag
Jinak nemám zjištěno, ale je pravděpodobné, že poštovné z britského Amazonu by vyšlo levněji než z USA. To si případně nakupující zjistěte. Taky nevím, jestli při hromadném nákupu by to vyšlo levněji, ale myslím si, že i na to je docela daleko.
Jinak pro Fibriza, scan možná nebude, ale jsem si jistý, že budeme mít minimálně mnohem lepší představu, jak to vlastně vypadá, což je taky plus.
29.11.2007 00:38 - Alnag
Podotýkám, že jsem updatoval dokument, akorát jsem v tom zapoměl změnit datum, ale už jsem líný to předělávat. Hlavní změny se týkají povolání (spousta nového) a drobná zmínka o combat advantage. Plus nějaké drobné úpravy tu a onde.
29.11.2007 09:58 - Alnag
No... nemyslel jsem si, že to budu znova vylepšovat v tak krátkém časem... ale nová verze se třemi verzemi paladinské schopnosti "smite" pro různé úrovně a tím pádem i ukázka toho, jak vypadají ony schopnosti povolání a krátká douška o bozích. Plus to předchozí - tedy novinky o povolání a combat advantage, pro ty, co to ještě neviděli. Odkaz stejný, viz nahoře v otázce.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077341079711914 secREMOTE_IP: 18.119.133.228