Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.11.2007 10:36 - Dalcor
Abych řekl pravdu, konečn jsem si přečetl ten sumář k přednášce a chytá mě čím dál tím větěí skepse. Ne nad vývojem d20 systému, ale spíše celkového nastavení. Elfové a Eldarini mě dostávají a to co udělají z FR to mě doslova ubíjí.
29.11.2007 13:14 - thief
Přečetl jsem si to co Alnag doplnil a jsem na 100% přesvědčen, že 4E hrát nebudu. Dokonce z toho mám místy pocit, že čtu nějaký Munchkin Manual Book. Je to tak nehorázně zaměřený na boj, že to bolí. Rasy jsou bez jakéhokoli důvodu násilně změněny až pokřiveny. A to bych našel u většiny změn nějaký háček nebo dokonce hák. Můj názor je, evoluce v tomto případě zavedla DnD do slepé vývojové větvě. Chápu že mladší hráči si tenhle styl budou chvíli užívat. Potom ale některé napadne, kde je to RPG.
29.11.2007 13:25 - Alnag
Nu předělané rasy... lidi jsou pořád stejný, elfové jsou nyní de facto wood elfové, eladrini jsou jakási směska high-elfů a aasimarů, ale popravdě, docela mi tahle změna vyhovuje. Trpaslíci furt to samý, akorát nemají vidění ve tmě, což mi ale taky nějak nevadí, alespoň si budou nosit lucerničku, mizerové... tieflingové jsou trochu zvláštní, ale zajímavý. Na dragonborn nemám názor, ty sou kapku podezřelí.
29.11.2007 13:54 - Taipan
Já se tak těším na 4. edici. Úplně už se mi v noci zdá o hraní. Ty Pouints of Light úplně navazují na moji kdysi tak živou vizi Opuštěného světa. Jojo. jen malá víska a kolem smrt.
29.11.2007 14:15 - Fibriso
hele, teď mě napadlo jestli to nebudou přímo Dragonborn z Races of dragon?
29.11.2007 14:25 - Alnag
Fibriso: Po těch mají tak leda jméno. Je to plnoprávná rasa...
29.11.2007 14:57 - bigbythewise
Ja jsem se jeste neodvazil kliknout na ten odkaz.
29.11.2007 15:02 - Lotrando
Jsem zvědav, kdy tam dají Attack stance and Defense stance :)
29.11.2007 15:32 - Fibriso
no právě, jestli ji nezplnoprávnili...
30.11.2007 10:33 - Everald Del'Amaer
Zdravím, hraju AD&D 2e.
(není třeba více slov, že?:-)
Wizardi mě nepřesvědčili na 3e, 3.5e, takže ani k 4e mě nedostanou. (Nechtěl jsem rýpat do "systému" tak jsem to formuloval takhle.)
30.11.2007 10:42 - Lotrando
Hehe, dík že jsi řekl, aby jsme s tebou nepočítali :)). Každému co jeho jest.
30.11.2007 10:46 - Dalcor
No nevím, ani mě nikdy úplně nepřesvědčila 3,5, ale kvůli poptávce jí hraju. Naopak oblíbil jsme si d20. A oblíbím si i holý systém DnD 4E. Ale teda všechyn ty inforamce týkající se ras a tak, raději aplikuji na kalsické FR, podle trojky, a na DL. Každopádně, úplně vidím trpaslíky jakou jsou minéři ve Warcraftu se svíčkama na přílbách. A když fandí Corellonu, třeba sed dočkáme i trpasličího bladesingera.
30.11.2007 10:48 - Dalcor
Soudy jestli to je jenom o mlácení protivníků, nebo jaký bude systém si zatím nechám pro sebe. Mě se totálně nelíbí fluff!
30.11.2007 11:02 - Lotrando
Dalcor: u nás to krystalizuje do něčeho podobného. Starý FR a možná nová core pravidla. Zbytek se uvidí.
30.11.2007 11:17 - Fibriso
Jo, třeba trpasličí hymna dostane i noty.. me se naopak moc nelíbí drhnutí ras a naopak svět vypadá zajímavě
30.11.2007 17:06 - Vannax
Everald píše:
Zdravím, hraju AD&D 2e. (není třeba více slov, že?:-)
Tak to jsi mě mile překvapil. Zdá se, že stoupenců druhé edice přece jen není tak málo, jak by se zdálo :)
30.11.2007 19:19 - Fritzs
Vannax: Já mám rád druhoediční sféry (planescape), systém moc nemusím...
30.11.2007 19:19 - Everald Del'Amaer
to Vannax: No my tu jste na severní moravě trošku odříznutí od okolního světa:) Ale je tu ještě několik hráču, kterým mástruji, z nichž každý vyrůstal na Eye of Beholder, Dark Sun a podobně, proto druhá edice a FR, PS, DS. Ovšem už nehrajem tak často jak bych si přál...
30.11.2007 19:21 - Everald Del'Amaer
to Fritzs: Tak to zase já můžu i v mnohovelkém množství:-)
1.12.2007 02:42 - Vannax
RE: Everald:
PS jsem sice nikdy nehrál, ale vypadá to na zajímavý svět. My teď hrajeme kombidnaci RL a DS, kterou jsem vlastně hráčům naordinoval já, ale to neva. Přemýšlím i o tom, že bych zkusil SJ, ale musím to ještě trochu víc pročíst, než se do toho pustím. Jinak my jsme taky trochu odříznutí, ale asi jenom natolik, na kolik odřezávám hráče od nových edic já :). Třeba bude 4e natolik dobrá, že mě přesvědčí o tom, že má smysl změnit systém. Uvidím.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083092927932739 secREMOTE_IP: 18.223.171.12